BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Almir

    Almir Komšija

    nije ali ima mogućnost optike...
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kod mene bakar jedva cener skidam

    Rado bih tvoju socijalu uzeo :D

    Edit:

    Svako jutro provjerim speedtest da vidim ide li na bolje kad evo 12/0.7 nije bilo bolje :D

    Doduse ugasena oba resivera.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Last edited: Nov 9, 2018
  3. Almir

    Almir Komšija

    Opcija 2 prijavljena :) dobio sam info da moraju na centrali na parici nešto odraditi i onda će to biti to, potrajat će neko vrijeme tipa iduće sedmice...znači nije instant usluga :)
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja na poslu, ali vidim da mi je kuci pukla veza i da mi je router offline. Izgleda da su nešto čačkali cccccc
     
  5. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Sta koristis za pracenje neta u kuci?
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Posto je u pitanju Mikrotik router i Mikrotik OS, na njemu imam skriptu koja glumi dinamički DNS client. Routeru mogu pristupiti preko winboxa ili weba. Uvijek zaboravim uvaliti i jednu jednostavnu skriptu koja će mi pri promjeni javne IP adrese, novu IP adresu slati na mail :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jedno pitanje za kolegu Stihija. Jučer sam bio kod radne kolegice u stanu, i dolazio joj je BHTelecom i razvlačio neke kablove po stanu i primjetio da su pored ZTE modema postavili i neku crnu kutiju (dimenzija mozda 10x10x2 cm) u koju ide telefonski kabal, a iz nje čini mi se LAN kabal u ZTE modem (po obliku mi liči na ZTE H108L). Kako smo bio na odlasku, nisam imao kad zagledati puno. Šta je taj crni hepek? :)
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    *ebala te kutija, sta si radio kod kolegice? :rolleyes:
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ccccc isao joj na zalost s radnim kolegama. Umrla joj mama prosle sedmice.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jbg, halali...
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Teško da ide lan kabal u modem, modem se signalom napaja iz telefonskog kabla. Možda je opet onaj razdjelnik za telefon i modem s tim da tu nema telefona, ali ipak mora biti ta "kutijica". Ali eto nek stihi kaže svoje, ipak on najbolje zna posao svojih kolega i sistema kako radi.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    100% u crnu kutiju idu PTT i LAN kabal.
    @Reventon a ništa drug, nisi mogao znati a nije ni bilo zlonamjerno.
    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel ima od bakrenih zica nafake da se uzme paket 1 od 30+/2 brzina?



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa koliko ti sada moze modem izgurati? uđi u statistiku i pogledaj. ne znam hoce li ti donijeti VDSL modem ako hoces samo opciju 1. meni su ga donijeli kad sam uzeo Paket 1.
     
    Eldorado likes this.
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    @kolinsb Može biti svašta, vjerovatno VDSL spliter, pojavio se novi VDSL ZTE modem koji pravo podsjeća na 108L izgledom, sa VDSL-om ide malo "jači" i "teži" spliter, a mora se postaviti jer između ostalog filtrira ulazni signal ( i čuva modem od surgeva).
    Uz modem dolazi deblji ptt kabl za spajanje sa spliterom pa ti vjerovatno liči na ETH kabl.

    @Eldorado - podnesi zahtjev, čak da i nema trenutno mogućnosti ostane trag da ima "interesovanja", što može značiti sutra skraćivanje linije ili pružanje optike kad se krene sa kopanjem.
     
    Eldorado likes this.
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To je onda to. Rekoh nisam mnogo zagledao, ali sam vidio da u njega ulaze 2 kabla :)
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja jos cekam.Niko ne zove.Btw doveli su nam nedavno optiku do pred zgradu.Asfaltirali i stavili sahtove ali do stana jos nece vjerovatno.


    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Teamviewer :D
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ljudi konstantno dizu brzine a infrastruktura ista, sjecam se ovoga, sa moja tv full paketom i tehnickim nemogucnostima, kladim se da čari ovih novih brzina ima samo 5% korisnika. Evo dubinska analiza BHT-a ce pokazati da je davno ta kompanija morala biti privatizirana.
     
    Last edited: Nov 11, 2018
  20. Lela111

    Lela111 Guest

    [​IMG]

    Pisem s telefona ne znam dal mozete vidjeti sliku al treba mi pomoc a bhtelecom ne zeli da pomogne. Naime gubim konekciju vec par dana a.znalo se desavati i prije. Imam innbox neki router i ne radi mi lampica od neta. Inace korisnik sam mojaTV full fast paketa i kad nema neta nema ni televizije ni telefona. Danas se desilo da je nestalo neta na par sati i onda se magicno pojavio, bilo ga 2 sata i onda opet puko. Zna li neko.u čemu je problem i kako da ga rijesim? Unaprijed hvala