BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. exwizzard

    exwizzard Komšija

    @chenta Jesil imao prije neki dodatni paket?
     
  2. chenta

    chenta Aktivista

    Samo osnovni mojatv net.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Sta reći kakvu posluku porati...
    @Stihoklepac kako su došli do nepostojanja tehničkih preduslova? Ili ovdje postoji neka druga pozadina?



    [​IMG][​IMG]

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Last edited: Nov 15, 2018
  4. exwizzard

    exwizzard Komšija

    To je bas cudno, sta ces sad? Ocel ti uopste dati da se vratis na stari paket.
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kakva je do sad situacija bila, koliki si download imao?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Imao down 43Mbps a upload 2Mbps. Praktično mi je trebalo samo dici upl koliko može

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Last edited: Nov 15, 2018
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda im je do preopterecenja centrale na tvom lokalitetu pa ne mogu? Ne vidim drugi razlog zasto ne bi dali, nista ih ne kosta.
     
  8. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Ja jucer odjavio dodatni paket 1 trenutno stanje je sljedece nesto su radili na modemu tj. vratili su me na 25/2 a nista jos od opcije 1
    Dodatni paket 1 50/2
    V50U Modem XDSL
    Attainable Rate (Kbps):
    Downstream: 129488
    Upstream: 52598
    S tim da mi je na modemu pustena brzina
    B0 Line Rate - Upstream (Kbps): 2560
    B0 Line Rate - Downstream (Kbps): 72703
    SNR Margin (0.1 dB): Downstream 180 - Upstream 332

    Trenutno stanje 25/2
    Attainable Rate (Kbps):
    Downstream: 79992
    Upstream: 16198
    B0 Line Rate - Upstream (Kbps): 2303
    B0 Line Rate - Downstream (Kbps): 46078
    SNR Margin (0.1 dB): Downstream 202 - Upstream 318
    Mode: VDSL2
    Traffic Type: PTM
    Neznam sto ovako komplikuju mogli su mi samo izbaciti Pink paket i podici upload na 8 :mad:
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Upravo sam im poslao žalbu. Neshvatljivo je da ne postoje tehnički preduslovi za priključak Opcije 1 ako su postojali tehnički preduslovi za Dodatni Paket 1. Pitao sam ih, ako ne postoje uslovi za Opciju 1, koju bih brzinu imao sada da nisam odjavio Dodatni Paket 1 krajem oktobra? Ako bi to bila brzina 43/2Mbps i za koju su očito postojali tehnički preduslovi skoro godinu dana, onda neka samo vrate tu brzinu. Očito je kvaka nešto drugo.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Ma ovo je neko u pripremi svega polupao loncice, dio ljudi opet zaboravio da postoji VDSL opcija..

    Uopce nije trebalo ove opcije izmisljat, samo promijenit trenutne dodatne pakete, dodati eventualno jos jedan sa 100 Mbit i zdravo..
     
    Reventon likes this.
  11. Almir

    Almir Komšija

    kolegica poslala zahtjev za priključak mojetv, dobila odbijenicu a u međuvremenu nađe štelu i spoji a došlo od telekoma odbijenica....situacija od prije par godina a vidim da se i nije ništa promijenilo...
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Evo Nova HD zapinje, kockice se pojave svakih 20 tak sekundi. Ne znam jel do moje konekcije ili ima svako taj problem.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Nije do tebe..
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja stremam novu i ok je

    Edit, nije ok haha
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    I kad je bila liga prvaka ista stvar.

    Minecraft slika :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Na telemahu je isto.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    ista stvar, telemah sjecka slika.
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    @kolins ni meni nije jasno, mislim jeste na limitu za taj paket, al svakako ga uzimaš radi uploada
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Zar nije moglo ovo kulturnije biti rijeseno: svi koji su na dodatnom paketu 1 i imaju optiku ili vdsl da dobiju veci upload i zdravo?
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    @Stihoklepac kako misliš na limitu? Limit je ako ne može ni 30Mbps ili? Veceras mi se javio poznanik monter u telefonu, ja ga zamolio da pogleda sta je sa zahtjevom i kaze mi da nista ne valja mjerenje (neki apu ne valja). Sjecas se kad mi je dignut speed na 40tak Mbps i fakat nisam imao nikakvih problema, inače bih dosadjivao. Idem sutra da mi puste nekakav test pa cemo vidjeti. Slažem se s @Esh. Odjavi paket 1, cekaj odjavu, prijavi opciju 1, cekaj opet.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Last edited: Nov 15, 2018