BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Stihi je li toliko tesko povecati lease time sa 24h na npr. 72 ili vise (na radiusu, ppppoe koncentratoru gdje god...)? To je tehnicaru 2 klika.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Jeste teško jer afektira najmanje 5-6 poprilično komplikovanih sistema, nije to "samo dva klika na radiusu"
    Što bi Spock rekao "needs of many outweigh needs of few"
     
  3. zdici

    zdici Aktivista

    najljepse bi bilo da traje jedno 5-10 dana da se ne mijenja :) ja na kablovskom Internetu sam imao uvijek istu IP adresu nije se mijenjala. Uvijek konektovan router na mrezu
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Whatever, u konačnici je glupo i sasvim nepotrebno da se za 95% korisnika prekida konekcija svakih 24h. Koji to još provider radi? Mogao sam to i shvatiti dok su se brojali i naplaćivali megabajti :)
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    cemu vecini korosnika treba fix ip?
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    tko je to spomenuo i odakle si to iscupao? ovdje pricamo o tome kako BHTelecom forisara prekid konekcije svaka 24h, a sve da bi se korisniku promjenila IP adresa. Niko nema ništa protiv dinamicke IP, dinamickih DNS-ova na sve strane kome treba pristup PC-u, routeru... kvaka je u tom pucanju konekcije...
     
  7. Almir

    Almir Komšija

    sta znaci veci korisnika prekid konekcije svaka 24h :) i zasto je to nekome bitno u praksi
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Eh da igram nesto online pa da prekine, kroz prozor bi letio. To treba resetovat router prije svakog igranja za svaki slucaj :D
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa to sam ja radio neko vrijeme. Onda sam resetovao router u 5h ujutro :D :D ali je kvaka da nikad ne znas je li nekad u medjuvremenu pukla konekcija...
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To je uzas iskreno, mada nikad nisam bio na BHT. To nema ni na jednom drugom provideru. Ne vidim nikakve koristi od toga osim da popizdis usred igranja, downloada/uploada. Evo nasikira se kad pomislim na to :D
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    meni se to desavalo na logosoftu neko vrijeme, sad mislim da nije bilo svaka 24h, ali se znalo desiti iza dvanaest iza ponoci. frustracija teska jer ne znas da li je sta do tebe, je li pukla konekcija. tada nisam ni znao za to. meni treba 1 minuta ako stane internet da idem pregledati sta je, gasiti paliti router eventualno resetovati

    ali evo sad nemam problema sa tim na lolu, a i kod kuce sam nekoliko dana vec, ovde imam mojatv full, isto tako ovo ne primjetim da se desava.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  12. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Desavalo mi se upravo to bezbroj puta, nikad bas ne znas kad je zadnji put pukla veza (jer struja nestaje svakih 4-5 dana).
     
  13. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ima i na HT-u ista stvar (i na ADSL-u i na VDSL-u) čak i u postavkama nekih od modema možeš definisati kada da radi SYNC konekcije. Na poslu sam morao staviti da se gasi ujutro u periodu oko 4:30
     
  14. chenta

    chenta Aktivista

    A znaci zbog toga puca konekcija svaki dan, aj bar da znam do cega je.. kad nisam sve polupo juce, puca par dana uzastopno dok igram online bas sam se iznerviro.
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Kod rekonekta starim modemima treba oko 10-20sekundi, na vdslu i optici se po pravilu "ne osjeti"
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne osjeti kad surfas :) u igri odmah letis out :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  17. chenta

    chenta Aktivista

    Meni se dobro osjeti jer mi se pojavi i zuti trokutic u windowsu, tako da sam iz igre svakako out :)
     
  18. zdici

    zdici Aktivista

    zna li neko password za BH Telecom VDSL router Innbox V50U Home Gateway ? moze i na PM
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    user/user

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  20. zdici

    zdici Aktivista

    Hvala kolinsb :) uspjesno se logovao..samo reko da WiFi ugasim na njemu :) posto imam svoj WiFi extender na 2 mjesta.
    pici BH Telecom 20/2 paket ide uredno VDSL2