BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Prvi put da čujem da neko ima taj problem.
    Kako si testirao wifi ili lan?
     
  2. poply

    poply Guest

    Lan, dakle direktno spojen kablom. Sto je najcudnije, kad je monter testirao isti nacin testa je koristio i islo je na 92-93 Mbps, nakon sto je otisao, single - 60, multi - 92.
    Evo i test od prije koji dan:
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mojatv full bez dodatnih paketa. @poply neka ti ubace ZTE ZXHN H267N, nemaš šta izgubiti.

    [​IMG]
     
    Last edited: Feb 14, 2019
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ZTE ima gigabitne portove
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Meni ZTE rijesio problem PLC adaptera. :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Zna li ko u cemu je problem generalno s opremom u telecomu? Cekam mojuTV 3 sedmice, nakon par dana ganjanja odgovorne osobe, kaze da nemaju na stanju niti rutera niti stbova.

    Sent from my SM-J730F using Tapatalk
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Vjerovatno tenderi. Kad neki ponuđač uloži žalbu, procedura se otegne u vraga. Kvaka je da na to neki ne računaju... i innbox V50U ima jedan Gbps port (GE1 mapiran na VPN, ne znam šta mu ga je to), vjerovatno ga @Stihoklepac može premapirati. Ne znam zašto to u startu nije urađeno, jer on zjapi neiskorišten.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Last edited: Feb 15, 2019
  8. zdici

    zdici Aktivista

    Ja i dalje se nemogu logovati sa username i password na bh telecom stranicu sa podacima koje sam dobio na papiru od bh telecom montera :( sve fino pise ali ne prolazi na stranici.
    Innbox V50U je kod mene kolinsb znaci vjerovatno mu je prvi LAN1 gigabitni port
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    RED DEVILS likes this.
  10. zdici

    zdici Aktivista

    OK..hvala danas pogledam ;)
     
  11. Almir

    Almir Komšija

    kakvi portovi :)
    [​IMG]
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    @poply i meni javi istu brzinu testirao sam sa 3 različite lokacije, mislim da speedtest server ima neki limit single connection testa
    @NaLe! bit će vrlo brzo, ima dosta korisnika koji dolaze sa drugih providera
     
  13. poply

    poply Guest

    Hvala na sugestijama!
    Zvao sam 1444 i rekao je monter doci da zamijeni modem.
    @Stihoklepac To je i meni cudno, kada sam tek prikljucio paket monter je namjerno radio single speed test umjesto multi i tacno se sjecam da je brzina bila isto oko 93 Mbps tako da ne vjerujem da je do speedtesta. U vecini slucajeva kada mi treba full brzina to je kada skidam single file, torrent rijetko koristim, tako da mi je to bitno.
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Bitno je riješiti problem :D
     
  15. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Hvala ti @kolinsb nisam ni obracao paznju na ovo sad sam postavio gigabitni lan na Default i trenutno su mi portovi za net port 1 100Mbps i port 5 1 Gbps:)
    [​IMG]
     
  16. poply

    poply Guest

    De mi recite ima li potrebe da gnjavim montera za sifru na modemu (ako bude ZTE) ili se to moze lahko rijesiti? Prosli put sam primjetio da kuca neku nestandardnu (nije bila ona vrlotajnipass u leet speak-u) pa mi jedva nekako pristade vratiti. Novu nije htio dati. :D
     
  17. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Stihi, hvala na infou, stigao je vaš kolega danas, down je deklarisan, međutim upload me trenutno zeza, attainable mogu postići, ali sasječeno je na 2mb iz njemu nepoznatog razloga. Rekao je ako se ne ustabili preko vikenda da zovem 1444. Trenutno je i dalje 2mb.

    Također, ima li ko na području TK problem s brzinom u večernjim satima ovu sedmicu?
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    istekaj kabal od telefona, resetujes router i udjes sa admin/admin

    i mislim onda da iskljucis cwmp opciju.

    i onda vratis telefonski kabal.



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    user/user kod mene

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To je limited korisnik koji nema sve permisije kao admin i s njim ne vidis kompletan meni

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk