BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. poply

    poply Guest

    Dobio samo upravo spomenuti ZXHN H267N modem i radi odlicno, cak je i interface puno ljepsi od Innboxovog, mada mi se cini da ima manje opcija. Uglavnom ima jedan gigabitni port sto mi treba, resetovao sam usera na admin/admin pa manuelno ostalo podesio i uspjesno se spojio tako da sve radi odlicno. Samo ne mogu a da ne primjetim da je kvaliteta veze losija nego kad sam imao samo internet bez moja TV. Bez obzira da li ukljucen ili iskljucen SMTB, konekcija se bas muci dok ne stigne na svoj max, ping sa 2ms skocio na 18ms za server u Sarajevu i sl. Ne znam je li to moja TV net ima nize prioritete ili sta vec ali tako je kako je, zato mi i nije bilo nesto toliko drago prelaziti, da su imali iste brzine net za istu cijenu bez obzira na IPTV ne bih nikad ni prelazio. :)
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Nije kvaliteta veze lošija, nego se kod profila sa MojaTV paketima postavlja zaštita na nivou synhornizacije.
    Poveća ping, ali ako se desi neki packet lost iptv dio, tačnije stb može da uradi recovery do 1/4 sekunde.
     
  3. poply

    poply Guest

    Postoji li nacin da se ta zastita iskljuci? IPTV mi je stvarno na dnu ljestvice prioriteta, imam ga samo zato sto moram.
    Btw, citajuci prethodne stranice vidim da si ti ovdje neka poveznica korisnika na forumu i BHTelecom-a, pa da ti se zahvalim, bilo bi super da ih je vise takvih. :)
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Nažalost ne
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Spominju neke android boxove da ce biti u ponudi BHT-a, jel neko provalio ili je u planu ipak?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ne da ja znam, al formalno možeš instalirati MojaTV Multriscreen app na svaki android device i dobiješ sve što imaš i na stb-u 4km mjesečno.
    Jeftinija je varijana MojaWebTV ona je 1km mjesečno.
    Ja koristim i jedno i drugo na tabletu sa chromecastom.
     
  7. poply

    poply Guest

    U stanu imam slijedecu situaciju, u stan mi dolazi cat6 preko kojeg ide DSL i trenutno je spojen sa tri ostala cat6 kabla koji idu svaki zasebno do odgovarajuce sobe (s1, s2, s3).
    Eh sad, u sobi s1 imam TV gdje mi treba konekcija i za net (kako bih spojio TV, PS4, i sl.) i za IPTV (moja TV).
    Da li se to moze ovako spojiti, te da li je potreban managed switch ili moze i unmanaged?
    [​IMG]
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Mrežom dovuci iptv, a uzmi plc adapter za Internet ili obrnuto
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    baš MojaTV može raditi preko PLC adaptera, radi MAC adresa?
     
  10. poply

    poply Guest

    A sto ne bi moglo preko switcheva?
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa ti si sve to pospajao na jedan port na modemu, i zato to neće ići jer ne možeš stb spojiti na port koji je namjenjen za net a ni obrnuto...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  12. poply

    poply Guest

    pa nisam tako mislio, vec dva porta sa modema u dva porta na switch, i jos po jedan port za svaki od kablova s1, s2 i s3
    i onda sa s1 opet u switch u koji jos spojiti i stb i TV i PS4
    hoce li moci unmanaged switch sam prepoznati da stb treba komunicirati sa drugim portom s modema dok ostali sa prvim, a ako ne unmanaged, onda managed se valjda moze nastimati tako?
     
    kolinsb likes this.
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nema sanse ;) upravljivi switchewi nisu jeftini nimalo, a osim toga netko tko zna da ih podesi nece se ovdje upustiti u avanturu objasnjavanja tebi gdje i sta da kliknes... Ponudjeno ti je jednostavno rjesenje za net preko plc-ova.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kod mene radi savrseno, sad kada su mi ubacili ZTE.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. poply

    poply Guest

    Ja samo pitam moze li ili ne, moje je da odlucim je li mi jeftino ili ne i kako da to sam podesim. ;)
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Može! ;)
     
    NaLe! likes this.
  17. poply

    poply Guest

    Hvala ;) ;) ;) ;) ;)
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Najjeftinije bi bilo da pružiš još jedno kablo koje ćeš spojiti na glupi switch i dijeliti net, a ono prvo da iskoristiš za STB. Pretpostavljam da si razmišljao o tome, ako ima bužir i mjesta u njemu :)
     
  19. poply

    poply Guest

    To bih vrlo rado uradio i to bi mi bilo najjednostavnije ali nema bužira, sve je hardkodirano. :D
     
  20. exwizzard

    exwizzard Komšija