BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ne, to je veleprodajna usluga
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Je li to znači da će nam sada uvaljivati reklame na kanale??? Koliko ćemo biti plaćeni da ih gledamo?
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    To su zapravo pop-up poruke MojaTV sistema. Može se ugasiti na postavkama stb-a.
     
    kolinsb likes this.
  4. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Stihi, može li informacija? Prijavio sam 30+/8, download radi bez problema, ali upload ne miče više od 1,6Mbps. U postavkama rutera koliko vidim sve je OK:
    Actual Rate(Up/Down): 10237/72703 kbps
    Attainable Rate(Up/Down): 17954/147772 kbps
    Noise Margin(Up/Down): 13/18.7 dB
    Line Attenuation(Up/Down): 4.6/3.5 dB

    Zvao sam par puta 1444, prebacuju na tehničare, jedan od njih me je zvao, kaže da je mijenjala postavke, ali nikakve razlike. Imaš li ideju na šta da se pozovem?
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Na pm ćemo riješiti
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Stihi, veceras kod sestre nesto oko pc.ija radio i malo popravljao cable management. Kako sam bio istekao modem i ponovo kasnije ustekao kasnije. Nije bilo nikako konekcije, odnosno stajalo identifying network. Internet, adsl lampice uopste nisu radile.

    gledao u postavkama modema sve ok bilo. reset takodjer nije pomogao, medjutim otprilike nakon pola sata, internet je sam dosao od sebe (valjda)


    zvao sam tad dok nije bilo interneta podrsku, rekli su da je prijavljen kvar.

    interesuje me do cega bi moglo ovde biti, da li modem pravi ovde problem?

    sestra mi je rekla da joj se tako prije desavalo, jednostavno nema neta i onda sam od sebe dodje.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako je star modem, loš spliter ili ako je samo snr nizak to zna praviti problema sa syncanjem. Sve u svemu najbolje da dođe monter i malo pregleda situaciju.
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ok, modem je zte zxhn h108l


    prijavljen je kvar, pa cemo vidjeti.



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  9. poply

    poply Guest

    Problem sa BHMobile. Imam iPhone XR sa dual SIM, fizicki dual SIM dakle nije e-sim u pitanju medjutim nikako mi nisu u stanju oba SIMa (jedan poslovni, drugi privatni) raditi istovremeno u smislu da su oba spojena na mrezu tako da jedan mogu koristiti za pozive a drugi za net i sl.
    Pokusao sam SIM iz druge zemlje u kombinaciji sa BH Telecomovim i nisam imao tih problema, tj mogao sam bez problema koristiti oba, tako da je problem izgleda sa BHMobile mrezom (i privatni i poslovni brojevi su mi na BHT)?
    Da li je ko nacuo slican problem ili @Stihoklepac da ne znas sta bi mogao biti problem?
    Ne bih zelio mijenjati mrezu na privatnom broju ali cu izgleda morati jer mi sav kredit ode na preusmjeravanje poziva.
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Jesi li zvao Apple support u BiH? 1444?
     
  11. poply

    poply Guest

    Zvao. Ovi kazu do telekoma je, ovi opet da je do telefona kao sto sam i ocekivao.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Zar nije bio taj iPhone sa dual-sim samo za kinesko tržište? Ne pomaže ti ništa ova poruka, već možda zbog nedostatka nekog testiranja ili certifikacije imaš navedeni problem, a kad se javiš, svi ti kažu nije to zvanično u ponudi, kontaktiraj onog drugog.
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Probaj zarotirati sim kartice između sim1 i sim2 slota, ako ti uvijek ne radi ista sim kartica možda je "starija" pa ti treba zamjena sim kartice.
    Inače je nezgodno kad kupiš telefon koji nije certificiran ili nije direktno u ponudi providera jer možeš imati ovakve probleme, najviše zbog kompatibilnosti sa sim karticama i gsm konfiguracijom.
     
  14. kio

    kio Komšija

    Ljudi, treba da obnovim ugovor za mojuTV, istekle mi 2 godine. Sada sam uzeo i probni paket od Telemach-a, pa da uporedim. Ono shit od EON-a me ispizdi (par puta ga moram resetovati u toku dana da radi kako treba) pa cu vjerovatno da obnovim ugovor sa BH Telecom.

    Sutra/cetvrtak mi treba doci https://www.ui.com/unifi/unifi-ap-ac-lite/ pa da konacno imam wifi mrezu kako Bog zapovjeda. Konacno moje pitanje je sljedece, ramisljam se izmedju Moja Tv Full 4 ili 5 paketa, tj brzina neta 30+/8 ( 50/8) ili 100/10. Koliko u realnosti znaci 100 mbs u odnosu na 50? Koliko god da istrazujem nema neke osjetne razlike za surfanje, gledanje filmova online i skidanje aplikacija ili se varam. Koji net vi koristite, tj brzinu i koliko ste zadovoljni?
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Sta ja znam,ja imam mojutv net, plus platio 5KM za brzinu, imam sad 50/8 i zadovoljan sam sasvim fino i dovoljno brzo.Ne treba mi vise i placam 41KM.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    kio likes this.
  16. ljiljan89

    ljiljan89 Guest

    Vec mjesec dana imam problem sa brzinom neta, prije toga skoro 4 godine bez ikakvih problema.

    Kada restartujem router, brzina samo na par minuta bude normalna i onda uzaj opet.

    Sumnjam da je do routera, ima mu skoro 5 godina ali bih prije nego sto nazovem telekom da probam promjeniti stagod u postavkama medjutim tamo nema nista konkretno

    imam innbox i na http://192.168.1.1/ nema nikakvih postavki za WiFi osim basic.

    Inace imam brzinu od 30mbps, inace mi bude i preko ali sada varira izmedju 15 i 25, nekada iako imam 15, dok stranicu otvori treba minuta.

    Provjerio sam i nije samo na jednom uredjaju.
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Jel ti brzina pada na lanu ili na wifi?
     
  18. ljiljan89

    ljiljan89 Guest

    Nikada ne koristim LAN. WiFi samo koristim na svim uredjajima.
     
  19. zdici

    zdici Aktivista

    Danas je bilo otezano odvijanje Internet saobracaja BH Telecom tako da je Internet bio otezan i radio sa rezervnim linkovima. Bas sam zvao 1444 teta tako kaze :)
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Pacovi pregrizli kablove :D
     
    zdici likes this.