BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Imas pravo kupovine al vjerovatno ne po nekim snizenim cjenama.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Jedno pitanje za ovaj bonus plus. Ako odaberem popust na mjesečnu naknadu, da li to znači da će popust trajati do kraja god ili samo za jedan mjesec.
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    Mislim da ti je to "sitno" za popust na mjesečnoj naknadi i ja sam to "jednokratno" iskoristio.

    Sve zavisi koliki ti je račun mjesečno, i još neke druge aktivnosti koje se boduju.

    Ja sam za 12 mjeseci "nagurao" na 50 KM "kredita" koji sam iskoristio pred kraj godine da umanje iznose na računima.

    Imaš na portalu BH Telecom opciju da se registruješ, pa tu možeš vidjeti (između ostalog) koliko imaš "bodova"
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Bodove mozes vidjeti i preko menija *110#

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  6. von_admir

    von_admir Novi član

    imas pravo na uredjaj da uzmes na rate 12/24 al nemas onda popusta na isti .Znaci ne moze dvoje u isto vrijeme da iskoristis.
     
  7. Esh

    Esh HWB

  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Skoro se sedam dana peglam sa greskom "network not registered" ili pogresan kod kad provjeravam kredit. Kontam do telefona i rezane sim kartice. Malorpije bio u posti, sat vremena stajao u redu da uzmem zamjensku sim. Dosao kuci opet nece. Uzmem drugi telefon sa drugim brojem kad isti klinac. Ima li jos neko problema? Kaze mi sestra da i drugi kod nje na poslu imaju problem sa mrezom.
     
  9. Tyger

    Tyger Aktivista

    Uvođenje 4G najavili su povremene smetnje/prekide
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Da mi je neko to prije rekao. Thx.
     
    Tyger likes this.
  11. zdici

    zdici Aktivista

    Kod mene taj problem ×100# ne radi vec dugo..nevalja mreza :) nije do kartice i moba.
    Ja provjeravam kredu na ×110#
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    zbog uvodjenja 4G mreze u BiH,padaju drustvene mreze i gore stare bogomolje u Evropi (NotreDame) :D
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Je li iko probao ovaj paket, i je li ovo moguće ljudi moji? Pa šta je ovo?
    Gdje to imaju infrastrukturu za ovo

    Moja TV Net 7
    • pristup internetu putem fiksne mreže uz brzinu 500/100 Mbps
    106,00 KM
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Samo na papiru. Nema nigdje. Isto kao što TXTV, Telemach i ostali hvale svoju giga mrežu, to isto je počeo i BHTelecom.. Očito da pije vode prodavanje muda pod bubrege. Ja 800m od centrale ne mogu dobiti ni 50/8.
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Prije neku godinu, u jednom naselju u Visokom su sigurno položili optičke kablove. Ali dugo nije bilo nikakvih novosti vezano za to. Je li možda to taj plan. Optika do zgrade, bakar do stana, je li onda moguće dobiti ove brzine?

    Naravno, i dalje za poslovne korisnike nude paket 4/1 za oko 100 KM sa statičkom IP adresom.
     
  16. Tyger

    Tyger Aktivista

    Kod nas su nedavno u sve zgrade u naselju (Tekija-Mostar) dovukli optiku gdje su dobili suglasnost (mislim da imamo samo 1 korisnika ADSL/VDSL usluga od BHT-a u našem ulazu).
    Što mi je baš bacanje para. Svi ostali u zgradi su na TM-u
     
  17. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Mora se imat optika za te brzine, novije zgrade imaju to.
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    I kod mene je u ulazu bilo 80% na TM-u dok nije stigla optika i vdsl. Sada je 60% BHT. Osnovni paket ti je sada 10km jeftiniji mjesečno na MojaTV paketima, i generalno stabilnije su brzine, pogotovo u večernjim satima.
     
  19. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ja generalno nemam problema sa TM u koje god doba dana/noci i koji god dan sam mjerio brzine bilo je uvijek oko deklarisane. Cak sta vise trenutno mi je paket sa 80/8 brzinom ali cesto to bude i do 110-115/10. TV mi nije toliko bitan kad je danas sve online

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Generalno, BHTelecom se posrao na svoju bakarnu infrastrukturu i priznao da im je to bio promašaj uvođenjem paketa na kojima je brzina preko 200Mbps (čak i oni koji su udaljeni do 500m jedva da mogu dobiti 100Mbps).