BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Marchisio

    Marchisio Guest

    Pozdrav raja,

    Ako može pomoć vezano za innbox V44_A10, kako da pristupim kao admin, mogu pristupiti sa user - user , ali nemam mogućnost vidjeti sve opcije, pokušao sam i ovaj pasword što počinje sa j363 , ali ne ide ?
     
  2. Shoody

    Shoody Guest

    pozz, koristim ruter od bh telecoma Innbox F60 i imam paket moja net 4 (30/10 brzina). Problem koji imam je sljedeci, kad testiram brzinu preko wifi na macbook pro 49.32/7,74. Kada mjerim brzinu preko samsung galaxy mob brzina je cca 40/7, medjutim koji god iphone 6 ili X koristim ne moze vise od 18 mbps. Da li je moguce da ima neki limiter za iphone? Takodjer da li neko zna da li ovaj ruter moze imati 5GHZ?
    [​IMG]
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  4. Shoody

    Shoody Guest

  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ili ga je BHTelecom isključio kroz sistem automatske konfiguracije (ne znam zašto bi to radio, ali neise), ili je to neka osakaćena jeftinija verzija. Ako je u pitanju optika, onda 2,4GHz definitivno nema šta tražiti u kombinaciji s optikom, jer se na 2,4GHz može izgurati max 50tak Mbps...
     
  6. Shoody

    Shoody Guest

    Koliko sam upucen optika je. Znaci nema sanse da prebacim 5ghz?
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Moze li neko molim vas da objasni ove extra pakete?Dakle uzeo suprugi na 24mj extra S 800/800/4gb i 2 naj broja.Kaze ova na salteru 1min je obracunska jedinica.Dakle nazoves nekoga odmah ti uzme tu 1 minutu.A koji je princip kad zoves ova 2 naj broja??

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Obračunska jeste 1 minut, a za najbrojeve nije ni meni jasno, dao na šalteru brojeve i ne vidim da ih nešto posebno tarifira, nazovem podršku kažu nemaš ih postavljene, izdiktiram ponovo i opet mi tarifira zajedno sa ostalim brojevima. Da li neko ima extra paket i najbrojeve koji se tarifiraju zasebno od ostalih pozivanih brojeva?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Meni je odmah unijela naj brojeve ali nije jos supruga zvala nista niti bilo koga da vidim.Haj valjda skontamo.Mozda kad se sve minute iskoriste onda se tarifira 50% manje za naj brojeve a za ove dr po tarifi kako vec ide.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Nisam još nikad prekoračio limit pa ne znam šta bi bilo... Ako drug @Stihoklepac nešto zna možda nam objasni...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Sad pogledah da je obracunato 0.14KM za sms van drzave to je vjerovatno za reaktivaciju broja za mi acc.Nego mene interesuje kako ti tamo pise na racunu?Dakle bice 0KM ako zoves normaklno sve brojeve i saljes sms poruke opet ce biti 0KM sve dok ne iskoristis minute i pozive pretpostavljam!?Nakon toga ide obracun

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Jest, tih 0.14 je za mi account, na neki hrvatski broj... Da bit će 0KM sve dok ne napraviš trošak tipa roaming, međunarodni poziv, mms ili SMS/poziv na recimo 091 broj (nagradne igre, glasanja, humanitarni broj)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma ja pretpostavio sam.A bas mi nejasno za onaj br 385 fakat je to Hrvatska ne kontam :)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Moze li se na Innbox V50U podesiti 1.1.1.1 ili neki drugi DNS ali direktno tu na modemu? Imam neki uredjaj koji treba da se aktivira i kad se poveze na WiFi ne moze to odraditi jer mi iz nekog razloga njegov DNS nikako ne radi.
     
  17. zdici

    zdici Aktivista

    Stihi znas li koristi li BH Telecom profil VDSL 35b koliko citam vidim da moze raditi do 300m od centrale i moze ko sale da radi download 200-250 Mbps, upload do 50 Mbps
     
    Last edited: May 26, 2019
  18. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    U Tuzli katastrofa sa BH telecomom tj. mobilnom telefonijom zadnja tri dana... Svi smo na ultri ni jedan mobitel ne funkcioniše, ne možeš nikog pozvati... Zoveš podršku ništa se ne mijenja...
    Katastrofa od providera...
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    I ja sam juce vise bio nedostupan nego dostupan. Ali eto najavili su smetnje, mada ne znam koliko ce se ovo održati.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Ja sam danas off (nedostupan) kad sam kući (lokalitet kod omladinskog doma) čim se pomaknem odatle bude ok.