BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Hakalabum

    Hakalabum Novi član

    Volio bih da ima telemach ovdje ali nažalost nema, samo u gradu... Meni u svemu ovome nije jasno kako moj prvi komšija ima tih 25mbps, a ja kuća do njega nemam ni 10, iako piše da u slučaju da ne mogu punu dostavljat ce tih 10+ a ni to ne mogu sudeći po mojoj situaciji. Ajd sve to al baksuzi nista ne poduzimaju po tom pitanju džaba ih zovem i nastojim biti što ljubazniji a bog sam zna koliko mi je teško biti ljubazan prema tim baksuzima...
     
  2. Filozof

    Filozof Aktivista

    Vjeruj mi dzaba ti je da budeš ljubazan, ja kažem ti za deset godina korištenja imao sam svakakvih izliva bijesa na njihovoj telefonskoj liniji a isto tako većinom pokušavao na neki fin način dokazati nešto, u suštini kako god da im se obratis oni će po svom... Jeste li na istoj banderi? Ako jeste jedino može biti da je u tvojoj kući stara telefonska instalacija, dok eto kod mene je bio problem s banderom i kablom do moje kuce, a komšije koje su na drugoj strani ulice imaju "nove" bandere koje su radjenje u sklopu rasvjete par godina prije, dok sam ja i par kuća u mom redu ostao na toj staroj banderi koja je btw. U mom dvorištu... Nije ništa falilo da se doda još jedna bandera i da i nas povežu na nove i riješe problem koji će imati kad se ova stara sruši jer joj je već preko 50 godina... Ali eto, uglavnom ne vjerujem da možeš uraditi bilo šta a da ti se isplati, samo čekati da neki drugi provajder dodje u tvoju mahalu i zahvaliti se onom kojem se molis :D
     
  3. Koke

    Koke Novi član

    Imam problem s konekcijom.Kada mjerim brzinu download inekako izmjeri ,a kada krene upload mjeriti samo krene i zatrokira.
    Može li neko pomoci? ps. Moja tv full je u pitanju.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Last edited: Apr 6, 2020
  5. zdici

    zdici Aktivista

    Hoce li biti povecanja VDSL paketa ili Moja tv brzina ? Danas puknem zahtjev za 100/10 nemogu pustiti maze max 70-80 Mbps download pa ce mi pustiti 50/8 moju tv samo mi treba za Internet jer vidim da VDSL stoji u mjestu 5 godina ne mice se..kazu upload ti mozemo pustiti koliko zelis a download..koliko je Kolins kod tebe max.?

    Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
     
  6. Almir

    Almir Komšija

    prošle sedmice prilikom montaže opreme mojatv tehničar nam kaže da dolaze neki novi uređaji i neko povaćanje, eh sad šta je u pitanju :)
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Može doći jedino drugo povećanje cijene od 4,99KM

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel fakat vrijedi ovo

    Iznajmljivanje i korištenje uređaja omogućeno je od 6.aprila ove godine, uz cijenu mjesecne naknade od 5,50 KM sa PDV-om.?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa aktiviraš MojIzbor i onda plaćaš 2,25KM/mjesec. Tako sam ja skontao. @Stihoklepac šta bih ja dobio s ovim boxom?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.
  10. zdici

    zdici Aktivista

    Kolins to je onaj box.sto sam ti ja davao.:) testirao si ga..nista.posebno
    Meni upload treba.za live stream kamere
    Cekam sutra 50/8 kazu pustit ce oko 60/12 pa da vidimo..kolins ti imas.ovaj paket ?

    Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ovo je najbolji Soho ADSL/VDSL modem na tržištu.
    Sve mu je dobro, management, monitoring, vpn, network storage, WiFi







    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  12. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

  13. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

    Sta vrijedi ako telekom ima custom firmware u kome nema pola stvari, ili ako nemas sifru za administratora. :)
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Jel mogu ja nastimati ovaj ZTE ZXV10 w300 da mi radi na nekom drugom isp-u?
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Zna li neko slucajno koje dns servere koristi bht za mobilnu konekciju?Naime kada koristim preko laptopa bht ultra karticu i surfam preko.modema u laptopu ako ostavim laptop.pola sata recimo ne diram nista izgubi se konekcija i vise nema.izlaza na net.Ne znam.do cega je
    Ne pomaze tada nikakav enable/disable u adapter opcijama samo reset a nekada ni reset.Kontam manuelno da podesim opcije za ip adresu i za dns server ali sta da kucam?Ovo mi se nikada nije desavalo sa haloo karticom.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  16. Koke

    Koke Novi član

    5.50 KM na svaki mjesec i godine za Fritzbox nabere se ...
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    @ZyKLon modem nije zaključan, al jeste automatski podešen.
    @EL NINO CFC mora ti operater biti na ADSL u i moraš znati PVC-ove
    @SpookyMoO statika ti neće pomoći, jel starija sim kartica?
    @zdici ako si više od 300metara 100\10 teško
     
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma jok neki dan uzeo usim ultra start paket

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Preko kojeg modema pristupaš? 3g, 4g?
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Logosoft je ISP

    Nastimam to u postavkama routera, onda pokazuje da onu poruku Connection but no internet access, tako nekako.