BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Da je bogdom DSL, letilo bi to. Pošto je ADSL, onda se vuče :)

    I sta ste se stisli pa niko ne smije spomenuti xXx u HD-u hahaha svi zomfa samo dokumentarce gledaju

    Btw ovdje nisu spomenuli History HD

    https://www.bhtelecom.ba/vijest+M5b45c9a3b1c.html


    Gesendet von meinem POCOPHONE F1 mit Tapatalk
     
    Last edited: Jun 12, 2020
  2. Almir

    Almir Komšija

    Ovaj potez sa hd je za pohvalu, ugl kudimo bhtelecom red je da se i pohvali :)

    Imam pitanje kako se pokazala optička oprema po pitanju udara groma, teoretski bi trebala biti bezopasna po pitanje crkavanja uređaja iza od rutera pa dalje...
     
  3. zdici

    zdici Aktivista

    Ljudi kupujte produzne kablove sa zastitom od udara groma! Ja sam u kuci 4x ubacio..sada kada grmi sve radi :) nista ne diram..prije sve crkavalo..isplati se kupiti

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Predloži neki dobar produžni.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nije ni taj produzni 100% sigurno.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja sam viđao dobre Panasonic produžne kablove. Išli su s cijenom i do 70KM. 100%tna zaštita ne postoji. Jedina sigurna zaptita je kad ištekaš iz utičnice i telefonski kabal iz modema. I bhtlecomu crkava oprema od grmljavine.

    Gesendet von meinem POCOPHONE F1 mit Tapatalk
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    skupi su ti kvalitetni jbga ali u biti vrijede
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pa zar nemate osigurace koji pogase sve prije nego se uspije sprzit neki komad opreme?
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma kad su u pitanju hiljade i desetine hiljada ampera struje ni osigurači ne pomažu. Varnica na toj jačini struje preskoči hiljade metara od oblaka do zemlje a da neće preskočiti par mm ili cm u sklopu prekidača produžnog kabla ili osigurača. Čak se i kod isključenog produžnog kabla, ako je šuko blizu utičnice, zna indukovati struja od silovitog magnetnog polja.

    Gesendet von meinem POCOPHONE F1 mit Tapatalk
     
    Sake likes this.
  10. zdici

    zdici Aktivista

    Evo sto ja koristim vec godinu dana
    Netiks produzni kabl sa prenaponskom zastitom
    Duzina 1.8m sa 6x uticnica imate ga u network shopu za 16 ili 18 KM je! Prezadovoljan[​IMG]

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  11. Almir

    Almir Komšija

    Ja sam na novi objekat sada koji radim ugradio ovako nešto, i to je zaštia na nivo cijelog objekta, kako će se pokazati ostaje da vidimo.


    A pitao sam za optički kabal koji nije provodnik i nebi trebalo da dođe do prenapona iz vana i opasnosti.
     
  12. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Neće ti optika nikada napraviti problem, a namijenjao sam se bakarnih SFP-ova uglavnom na switchevima koji nemaju nikakvu prenapanosku zaštitu.
     
  13. Shark9127

    Shark9127 Novi član

    Pozdrav, koje je najbolje kablo za povezati od parice do modema.
    Da li utice debljina zice na performanse.
    Hvala
     
    Last edited: Jun 15, 2020
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    CAT6 će ti biti sasvim dovoljno, a bitno je i što bolji spoj da napraviš.
     
  15. Shark9127

    Shark9127 Novi član

    Ok
    Hvala
     
  16. Shark9127

    Shark9127 Novi član

    Da li je bitan redoslijed zica na rj11 konektoru.
    Tj da li ima veze hocemo li npr plavu zicu ugurati u treci pin a plavo-bijelu u cetvrti u rj11 konektor ili obrnuto.
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nije bitan, svakako se samo dvije srednje koriste. Ako koristim UTP kabal, ja koristim bijelozelenu, plavu, bijeloplavu i zelenu, čisto da se konektor bolje drži (bolje je kad uhvati za 4 žice nego za dvije)

    Gesendet von meinem POCOPHONE F1 mit Tapatalk
     
    Shark9127 likes this.
  18. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jel 50 bodova svaki mjesec ili jednokratno samo na prijavi?
    Usput, meni nisu aktivirali uslugu Bonus Plus iako sam na salteru telecoma ispunio zahtjev, u januaru ili cak u decembru prosle godine ne sjecam se tacno.
     
    Last edited: Jun 18, 2020
  20. Almir

    Almir Komšija

    jednokratno a generalno nije lose racun ne zavisi od ljenostj postara