BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Bzina sa trecim STB, i sva tri su na HD kanalima plus Eon Smart TV App :D
    [​IMG]
    [​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. Almir

    Almir Komšija

    Kako sam vidio u komšije 300mbs na telemahu ja više nisam očaran ni sa ovih svojih 100 :) naravno i dalje je upload u disbalansu cca 10 kao i kod bhelecoma, ugl najs
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja sam sinoć u sat vremena 2 puta ispao sa COD zbog konekcije. Prijavio sam, neka gledaju šta je. Dešava se u posljednje vrijeme po nekoliko puta na dan da puca konekcija.

    Gesendet von meinem POCOPHONE F1 mit Tapatalk
     
  4. zdici

    zdici Aktivista

    Javi se uzvicnik kolins na mobitelu..svi se zale na to da se desava u gradu. Za ujutro vidim neki radovi najavljeni za Zdice

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja se s problemom javio na [email protected], naravno sa email adrese na njihovoj domeni, i lik sa supporta mi traži username. Odgovorim mu, da username moze dobiti preko email adrese, ali da mu pomognem, posaljem mu username (inace, username je kolins.balaban, a email [email protected]). Javlja se ponovo da mu pošaljem i broj. I opet mu odgovorim da i broj moze dobiti jednostavnim searchom preko usernamea ili imena i prezimena, i na kraju krajeva, lako ustanoviti da su usluge MojaTV Net i ExtraNet uvezane u MojaTV MojIzbor. Nevjerovatno kako su ljudi navikli jašiti po grbači korisnika, neće prstom maketi.
     
    zdici likes this.
  6. zdici

    zdici Aktivista

    Evo jutros..resetovao modem nakon jutrosnjih radova gledam skala za brzine skocila prije za upload bilo 33050 max za upload jutros evo 40194 za download bilo 88085 sada 92048
    Nesto se raduckalo ?

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ko fol nešto i radili cccc :) kod mene nema nikakvih promjena.

    Gesendet von meinem POCOPHONE F1 mit Tapatalk
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Od firme sam dobio neku ponudu da izaberem jaci paket dok traje ovo stanje, a razlika u cijeni ce mi biti refundirana, poslije toga oni mogu s njima opet dogovoriti da mi vrate na stari paket.
    I sad su trebali mi pojacati paket sa MojaTV Full 1 na Full 4. I pojacali su. Zahtjev zaprimljen u petak, i onda u nedjelju nisam imao interneta nikako. Zovem u nedjelju da prijavim smetnje kazu vas zahtjev primljen, u ponedjeljak niko me ne kontaktira i onda opet zovnem krajem dana da prijavim kvar kaze doce kolega u utorak, kao svi su na terenu. U utorak dolazi lik kaze to su ti kolege iskljucile zbog promjene brzine.
    Pa zar nije logicnije da prvo dodje na lice mjesta pa onda iskljuci dok mijenja paket? Morao na sastanke da se javljam preko mobilnog interneta citav dan.
    I tako sve do tog "pojacanja" nisam imao problema s internetom, sad sve cesce puca konekcija, odjednom krene brzina padati, restartujem router radi opet malo i tako po citav dan. Koji dan poslije opet bude dobro, evo danas opet se to desava.
     
  9. Sake

    Sake Novi član

    Zdravo,
    ja sam danas i konacno napustio BHT. Nemam vise snage i volje da se dopisujem sa njima i pokusavam objasniti u cemu je problem. Bilo mi je zadovoljstvo biti sa njima sve ove godine :). Ako se nekad odluce da nesto poduzmu u pogledu famozne "tehnicke" mogucnosti mozda im se i vratim, a do tada....
    Pozdrav.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To Sake legendo, nek si im se nagovorio.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    To je katastrofa kada ti je internet za posla najvise a oni se ponasaju nonsalantno i neozbiljno.

    Ja sam na Telemachu evo dvije i kusur godina,ne znam da sam imao ijedan problem a ako sam i imao,napisem poruku na forumu telemach accountu i odmah zovu da se rijesi.
    Bez interneta mislim da nisam bio niti jedan dan.
    Od kako sam napustio bht,uopste ne razmisljam o netu,jer imam i brzinu i stabilnost.



    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  12. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Ja sam zadovoljan Moja TV Net 4 imam brzinu 50/8 i tri STB-a:)
    [​IMG]
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja sam nakon ovih poplava imao dosta problema kod klijenata, uglavnom gdje je bakar. Ne bi bio problem da se ne zna za to, ali od silnog čekanja i dosađivanja na telefon sam prebacio sve na druge providere. I sam sam kod njih, ali neke stvari mi ne trebaju trošiti energiju. Nisu krivi tehničari, koliko su oni na višem nivou :)
     
  14. DSA

    DSA Aktivista

    X
     
    Last edited: Aug 6, 2020
  15. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Novi HD kanal u ponudi Moje TV Nickelodeon HD:)
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    @Stihoklepac sinoć (zapravo jutros, pošto je bilo oko 3h) gledam TV, kad poče modem da blinka ko blentav. Trajalo jedno minutu i smiri se. Uđem u postavke, vidim novo okruženje, ali ne mogu vidjeti dosta stvari koje sam na ranijem firmwareu vidio. Ne vidim npr. Attainable rate kad uđem sa user/user (sada na meniju Statistics imam samo LAN podmeni). Htio da vidim je li se šta popravilo :)
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Samo update firmware-a modema. Ispravlja neke bug-ove koji su tebi nebitni jer ti imaš dodatni router
     
    m1r likes this.
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  19. m1r

    m1r Novi član

    Pozdrav @Stihoklepac, molio bih za pomoc oko konfiguracije fritzboxa 7490, dobijenog iz Njemacke, ako nije problem. Hvala unaprijed :)
     
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Neces moci sam konfigurisati bez da se edituje sam config i ubaci u fricka sto je i rizicno.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk