BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    i ja svaki dan muku mucim sa tv.om.

    imam isto dva stb.a u kuci, i zna se desiti da na jednom stb.u radi normala a na drugom zamrzne ili izbaci neki popup error.

    ali evo danas internet ocajan, ne znam da li da ih zovem, Bog zna kad ce doci.



    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nema sta, zovi, doci ce brzo. Barem su u Tuzli azurni jer ni na poslu ne cekam dugo kad ima problem.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Moracu nazvati barem sa ovima u centrali ako uspijem popricati, mada sumnjam, obicno kad zovem oni i ne saslusaju vec odmah kazu izdacemo nalog i to je to.

    [​IMG]

    ja se ne razumijem bas u ovo, moze li mi ko reci kakvo je stanje?
     
    Last edited: Sep 30, 2020
    ZyKLon likes this.
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    To ti je skoro pa maksimum ADSL2 standarda, kakav god da imaš problem nije do linije, provjeri da nemaš neki Cloud storage app koji ti možda zagušuje konekciju (posebno upload).
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma


    imam na kuci jednu kameru, da li je moguce da ona toliko gusi konekciju?


    evo probah sa iskljucenom kamerom, pročepilo sve
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Haha zna se cesto desiti da neka glupost na koju i zaboravimo pravi probleme

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hej isti problem imao.Xiaomi 360 kamerica.Kakve mi je probleme pravila pojma nemas!Ja nisam mogao da.vjerujem da je do nje svadjao se sa podrskom.Bila povezana na centralni xiaomi hub zajedno sa ovim smart senzorima.Cim nju iskljucim sve normala.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Zato je dobro imati neki router s kontrolom protoka. Ja na mikrotiku vidim tačno koji uređaj, sa kojom IP adresom, MAC adresom, na kojem interfejsu mi tuši bandwith.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    zdici and SpookyMoO like this.
  9. zdici

    zdici Aktivista

    Asus router zakon ! Izvlaci max speed i imas potpunu kontrolu na njemu [​IMG]

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja mislim i da onaj telemachov technicolor ima kontrolu...neki dan sam usao i nesto sam kao vidio...mada ne garantujem a mrsko mi ulaziti sada da provjerim
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Vala i glupost je što te "smart" kamere streaming ne šalju lokalnom mrežom ako ih već negdje pohranjuju. Ovako stream ode negdje u oblak, pa se opet spušta na hub i normalno da će napraviti zagušenje
     
  12. Almir

    Almir Komšija

    Nisu problem kamere problem je telekom koji ubije download dok se koristi upload
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nije to telecom, to je tehnologija i kod sve i jednog providera neces imati downloada ako utusis upload (tako sto si svjesno ili nesvjesno npr. pustio unlimited upload na torrentu). Problem je tvoj loše podešen QoS ili potpun nedostatak istog. Za to nije kriv ISP.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  14. zdici

    zdici Aktivista

    Mozda nema NVR recorder direktno da mu se snima/gleda na recorderu vec ide na neki virtuelni server i preko njega gleda sve zato mu vuce puno.

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  15. zdici

    zdici Aktivista

    To si upravu zato sam ja pobjegao sa BH Telecom. Cim nesto upload-ujes sve na mrezi stane niko nista nemoze otvoriti ili download radi punom brzinom recimo skida torent sve stane ostalima. To je drugacije po meni bolje rjeseno na kablovskom Internetu i nikada nisam vidio da mi bilo sta zagusi mrezu ili da mi se ostali zale nemozemo otvoriti stranicu.

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
    ZyKLon likes this.
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Hahaha :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  17. Almir

    Almir Komšija

    Pa nije bas kod svih provajdera interneta tako, ja sam to davno primjetio dok je telefon slao bekap slika i videa, nije problem meni ja sam to sredio al vecina korisnika nece jel nema skuplje rutere i znanje da to odradi..
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa sta s tim ima provider? Njegovo je da ti omogući korištenje interneta i to je uradio. Ne može sjediti kraj tebe i gledati šta si ti koristiš od servisa i koji od njih ti je utušio upload, da li je to kakva bajuga, da li ti telefon uploaduje svaku sliku od 10MB i videa na google cloud itd. Bez uploada nema downloada i završena priča. To što ti je mali upload, to je druga stvar. Također to što ljudi imaju ADSL a ne DSL je zapravo stvar tehnologije a ne providera. Nije BHTelecom izmislio ADSL standarde, on ih samo koristi. Neka zdici pusti torrente bez ograničenja pa će vidjeti je li mu sve funkcioniše kad mu torrenti pojedu 40Mbps uploada. Čovjek poredi babe i žabe. Problem zagušenja se rješava povećanjem brzine uploada i kontrolisanjem servisa koji uploaduju konstantno. Naravno da će par telefona i raznih drugih uređaja nakačenih na net prije i DUŽE tušiti 2 ili 4Mbps uploada nego 40Mbps. Utušen upload je utušen upload bez obzira kakav i čiji net koristiš, a posljedice su uvijek iste.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  19. zdici

    zdici Aktivista

    Kolins skidao sam i torente i istovremeno otvarao youtube i stranice sve uredno radi. Jedino turent nije isao full brzinom :) gora situacija mi je bila na bh telecom krenem turent skidati sve ostalo stane. Sav download pojede

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa nešto si ti polupao lončiće tu. Problem pravi upload a ne download. Kad tvoj PC na torrentu poždere sav upload, sve i jedan uređaj na toj internet konekciji će svirati qrcu. Malo routera ima kvalitetan automatski QoS koji će balansirati bandwidth između uređaja i neće dozvoliti jednom uređaju da pojede sav download ili još gore sav upload.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Mujka likes this.