BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Neki sam dan na poslu nekako napravio wifi link za jednog komšijskoj profesora koji je držao online časove za jednu srednju školu jer mu ovi iz visočkog Telekoma nisu šćeli doći 3 dana.
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ima li neko.da predlozi neki jeftin 4g telefon koji bi se koristio.kao.wifi hotspot ali da moze da radi na 5ghz wifi bandu?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    lumia neka? Mislim da bi ti ona tu super posluzila
     
    SpookyMoO likes this.
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Koji model?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo nadjoh lumiu 650 za 30KM.Moze li ona teatherovati na 5ghz wifi bandu?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da ne mozes, Lumia 650 podrzava wifi 802.11 bgn, a za 5Ghz treba ti 802.11 a. Lumia 820, 920, 1020 podrzavaju taj protokol.
     
    Last edited: Oct 2, 2020
    SpookyMoO likes this.
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jel puno dati 130 za nov skoro?Lik tvrdi da nije koristen.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa za toliko bi mogao dobiti i LTE router valjda :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koji ti je paket u telecomu?
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Nije u pitanju paket.Hocu da uzmem lte router sam bez ugovora i isti koristim sa bht usim ultra karticom.Dopunjavao bi sam za net.
    Recimo kad upalim kod sebe hotspot na mob. i idem preko 2.4ghz banda i konektujem.suprugin mob dobijem.oko 35mbita.Kada prebacim na 5ghz dobijem sa njenog moga preko 100mbit.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Čekaj dat ćeš 130 km za router a nećeš da daš 25KM mjesečno da 35GB mobilnog interneta gdje modem dobiješ besplatno? Nema logike.
    Zašto ne uzmeš Extra Net i samo koristiš teather?
    Razumijem da nećeš ugovor ali alternativa je čisti mazohizam. I nek ti jednom ne prođe USSD kod, modem ne raskine sesiju i potroši kredit bit će BH Telecom vakav/nakav
     
    dams82 likes this.
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Eh btw o tom tvom besplatno.Nema.nista kod vas besplatno.Isao sam jucer.Paket net to go M na dvije godine 50GB.Modem be dobijas besplatno nego ga placas mjesecno tj otplacujes ga.Ne znam dje si ti to cuo da je besplatno.Dakle,zasto bi ja kod vas kupovao modem,vezao se ugovorom,dobio 3x manje saobracaja ako mogu naci alternativu i puniti sebi 4x mjesecno saobracaj i dobti skoro 3x vise interneta.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    NET TO GO M i ZTE MF927U uz ugovor i dobiješ u mjesečnu naknadnu uređaj, + dodatne gige.
    U pravu si, nije besplatno nego koristiš tzv loyaliti bonus a u cijenu ti je uračunat LTE modem.
    Ako imaš vremena i živaca dopunjavati ultra dopune, i nije ti problem dati 130-150 KM za LTE router i vidiš logiku iza toga bujrum.
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa evo skontao sam da cu vjerovatno uzeti neki tel.i koristiti kao hotspot.Nasao sam.Lumiu 820 za 60KM.Malo mi je ono saobracaja.Cijenu cu svakako mjesecno platiti i opet morati placati dodatno gige saobracaja.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Koliko su ono tražili telekomu po korisniku za Novu BH?

    Od danas na lokalnom Živinickom provajderu ima opet kanal Nova BH.

    3km haman mjesecno ce se više placati.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja sam.evo aktivirao hbo paket a nisam.nesto posebno impresioniran hbo ondemand sadrzajem.Dosta je osiromasen u odnosu na hbo go.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  18. Almir

    Almir Komšija

    Koja je razlika između NET FLAT GO cca 35km vs NET TO GO XL cca 47km oba su to 100gb odnosno 64gb sa ugovorm 100?
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ev ja tek vidjet da ima ovajnpaket.Bas se i ja pitam.Sta je razlika net flet go.i net to go paketa?Jel se i ovdje dobija neki lte router na najam.ili placanje mjesecno?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Net Flat Go je fiksni internet putem mobilne mreze, znaci u slucaju da nemas pristup optici dobijes kucni internet preko mobilne mreze.

    Net To Go je mobilni internet kojeg mozes koristiti gdje god da si na mobitelu, a ujedno ako zelis, mozes doplatiti za 4G modem 1km mjesecno tako da sim karticu ubacis u modem i koristis u kuci kao fiksni internet, ala Net Flat Go. Tako sam ja barem razumio.