BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. DSA

    DSA Aktivista

    Jel bio ko na protestima ispred vlade?
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Meni javise da je optika prekinuta u zgradi kod nekoliko korisnika, cekamo sutra ekipu da popravlja pa vidjecemo kad ce bit gotovo. Tako da meni ne treba intervencija @Stihoklepac :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ne znam da li se šta promijenilo, ali prije par godina je ekipa iz direkcije Sarajevo dolazila da vari optiku. Ako je prekinuto negdje u ormaru to im je čas posla :)
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Meni su rekli da ide novi kabal, splajsa se nit po nit, i da traje dugo.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Pa vjerovatno ubacuju komad kabla i onda spajaju dva kraja, pogotovo ako je neki veći vod onda će trajati duže. Splajsanje je najmanji problem, priprema i slaganje na kraju je najgori dio posla.

    Ako je to vani onda im vrijeme ne ide u prilog nikako. Sjetim se odmah svog iskustva kada smo za dan uradili četiri splajsa na temperaturi od 0, a sutradan na +7 smo za pola dana završili preostalih 20 :D
     
  6. nivla

    nivla Komšija

    ima neki smijesan normativ za splicing optike, a nemaju bas puno ljudi koji im to znaju raditi, kako bi rekli imaju viska 1000, i manjka 2000 radnika
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To se fino razvuce na citav dan, malo je smor posao.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Odradili su danas popravku optike. Medjutim sad malo radi, malo ne. Valja zvat opet sutra. Izgleda da je sad neki drugi problem.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nije lose ovo, predpostavljam da se sve zavrsava na salteru potpisom novog ugovora, ne moze preko telefona?
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma samo šalter. Ja bih uzeo ovaj BENEFIT 1, MojaTV Net 3 po cijeni MojaTV Net 1 tokom mjeseci ali ne može infrastruktura. Poslao sam mail opet da vidim ima li od optike išta. Ovdje Energoinvest nešto ko fol razvlači, ali ih vidim 2 dana, onda ih nema mjesec dana. Sada ide zima i neće te vanjske poslove završiti za bar još godinu... Vrlo zanimljivo da u BENEFIT 2 opciji dodatni STB na 24 mjeseca i moja Web TV stavljaju u istu ravan, što će reći da ih dodatni STB ne košta više od 1,17KM (cijena moja Web TV je 1KM+PDV).
     
  12. Almir

    Almir Komšija

    Da li ima na korisnickom portalu da se vidi do kada je aktivan neki ugovor tj kada istice i sl?
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nema, na starom portalu je to bilo u sekciji aktivne usluge i tačno su stojali datumi otkad je koja usluga aktivna. Sada na moj.bhtelecom.ba toga nema. Moraš ili tražiti u papirima (ja to sve čuvam pa sam lako našao), ili da ideš na šalter ili zoveš support na 1444.
     
    Almir likes this.
  14. selvin

    selvin Moderator

    Ejs, bolja ova akcija nego ona prošla do 200KM u parama :) A ja potpisao, doduse nisam jos dobio pare, trebam provjeriti.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma ja nisam htio uzeti keš, jer sam bio siguran da će biti nešto bolje poslije. Ne vjerujem da su ljudi dobro obavješteni. Oni su ufurani, ne zovu korisnike, ne mole, ne bore se i nogama i rukama za korisnike kao drugi ISPovi, tako da ono s kešom vjerovatno nije dalo očekivani rezultat u obliku sigurnih korisnika. Ja bih sada uzeo BENEFIT 1 opciju sa moja tv net 4 sa cijenom od moja tv net 1 u trajanju od 9mj (a preostalih 15mj po cijeni ~70KM), uz optiku i poslao im email, mada znam da od toga nema ništa.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  16. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ja sam uzeo kad je bila ponuda prosle godine da je bilo koji paket po cijeni mojatv net 1 u trajanju od 12 mjeseci. Svaka sljedeca ponuda od njih je bila gora od toga :/
     
    kolinsb likes this.
  17. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Da napomenem raju da iskoristi bonus poene prije kraja godine, ja sam umanjio sljedeci racun za 40km...
     
  18. Almir

    Almir Komšija

    Jel najlakse preko 1444
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jeste, i ja sam na taj nacin.
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Ja čekam da vidim hoće li bit još poena, fali mi poen do slijedećeg nivoa

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk