BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    Sad sam ja zvao 1444,rekli su da će uzet u razmatranje

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Znači kupite broj u hr i to je to.
    Koliko idem nikad mi to nije palo na pamet :D
    Za Srbiju Telecom ima ok opciju za internet, ali ebiga rvati su EU

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Za tebe ako često ideš najbolja opcija bonbon, 20kn broj i može se online puniti preko bankovne kartice, imaš aplikaciju za aktiviranje tarifa kad ti zatreba...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  4. Samir_

    Samir_ Novi član

    Od sutra se navodno ukida taj roming na Balkanu!? Ima li gdje kakva obavijest od Telecom operatera, sta, gdje kako!? Sta to znaci za nas korisnike Extra paketa!?
     
  5. Samir_

    Samir_ Novi član

    koji?
     
  6. exwizzard

    exwizzard Komšija

  7. selvin

    selvin Moderator

    Negdje sam pročitao da ne možeš koristiti full saobraćaj koji imaš na paketu, ali sad se ne sjećam gdje. Pozivi mislim da da, ali sms i net manje.

    Btw. Nije balkan već "zapadni balkan", samo nabrojane države.



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  8. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    selvin likes this.
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    13.67GB dovoljno

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Cuj Hrvatska nije vise na balkanu :D
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Iako neki tvrde da nije, neki da jeste ovdje se radi o zemljama eu gdje pripada hrvatska i ostalim zemljama Balkana tako da su tarife različite... A geografski gledano sigurno je Dubrovnik više balkan nego Bihać

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Slovenija i jos mnoge druge zemlje su balkan, samo sto je ovo za zemlje koje nisu u EU.
    Nisu trebali ni koristiti taj termin, izbjegli bi nesporazume.
    Trebali su reci EX YU - no EU :D
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav ljudovi. Primjetio sam da u posljednje vrijeme kući dobijam IP iz opsega 100.76.x.y. S vana nemam pristup routeru preko te IP adrese, ne mogu ni pingati svoj router. Speedtest kaže da mi je public sasvim druga IP (obično iz opsega 109.x.y.z ili 31.x.y.z). U čemu je kvaka? Na poslu i dalje dobijam standardne IP adrese (kakve sam nekad dobijao u kući). Također, na pregledu sesija se vidi da konekcija puca više puta dnevno, nekada po par puta u roku od par minuta, dok na poslu taj problem nemam tj. IP se mijenja jednom dnevno. Šta se to dešava, i da li još netko ima ovaj problem? @Stihoklepac jesi živ ti, može li pomoć. Tnx in advance!

    https://drive.google.com/drive/folders/16CdrSy_QVUDyM7P7rO9s4CwDXe3JgOmp?usp=sharing
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ubacili su te u sistem dual stack adresa, tako da trebaš nazvati podršku i reći da te skinu s tog. Nakon što te vrate na staro moći ćeš pristupiti routeru, pingati itd... Moguće da ti je i to uzrok prekida veze, ali pogledaj i da ti nije obilježeno "connect on demand".
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Hvala. Javio mi se drugi Stihi i riješio problem. Kvaka jeste u dual stacku. Narvno nije ništa do mene. Modem je u bridge modu, a moj router zove PPPoE, i nije OnDemand, nego je konekcija stalna.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  16. Almir

    Almir Komšija

    Zbog cega to rade?
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Pa zbog IPv6 vjerovatno.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa koji to jos provider dodjeljuje IPv6 krajnjim korisnicima? Mislim da IPv6 ISPovi koriste isključivo za interne uređaje. Ne pratim i ne znam koliko je public IPv4 adresa i preostalo i da li su uopšte raspoložive

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Pa ne dodjeljuju vjerovatno IPv6, ali koriste oni globalne IPv6 adrese, a IPv4 ide preko NAT-a kao kod tebe.
     
  20. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    selvin likes this.