BH Telecom mobiteli

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by ColdFire, Aug 18, 2008.

  1. pac

    pac Komšija

    Ja neznam sta vi radite tim telefonima, cura ima 6220c i isto baterija 2-3 dana uz to sto neporlazi prilika kad se ona neslika :D
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma ja sam ga djarao u pocetku nema govora, ali evo sada je koristenje normala, haman mi se vara namiriti ili na novi tel ili novu bateriju
     
  3. Venom

    Venom Aktivista

    Takodjer, da ne otvaram novu temu, samo da pitam gdje se u telefonu nalazi folder inbox? Nije valjda symbian toliko retardiran da ne mogu prebaciti neki file koji primim preko bluetooth-a u inbox , na karticu? I isto tako, kad stavim neke stvari na karticu i pokusam ih nekome poslati preko bilo cega, pojavi se error "unable to send protected object"...?
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Naravno da moze - file koji si primio ide u messages>inbox, a nakon toga otvoris taj fajl kojeg si primio i iz kontekst menija izaberes "save" pa onda uputis na folder na kartici.
     
  5. Venom

    Venom Aktivista

    Nema opcije save.
    ide ovim redoslijedom:
    Open
    Create Message
    Delete
    Sort by
    Move to folder (mozes samo premjestati iz inboxa u my folders ili vice versa)
    New folder
    Mark/unmark
    Help
    Exit
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Dobro, retardiran je. Na svu srecu postoje programi poput X-Plorea i Swiss Managera. Da ti nije slucajno brandirani software, ja sam imao npr. neke restrikcije na Nokiji 6280 (dobro nije S60, vec S40, ali je slican slucaj) gdje recimo ne mozes poslati bluetoothom vise datoteka odjednom, a software je T-mobileov. I svakako jedan HINT, namjesti da ti poslane stavke sprema u inbox, ali u memory card, a ne u phone card, ako vec nisi.
     
  7. Venom

    Venom Aktivista

    Ev rezime mali. Nasao sam folder na kartici zvan "private" i tu su poruke, al ne mozes uci u taj folder jer je protected. Znaci spajanje na racunar i tako jedino mozes uci u taj folder i prebaciti sta ti treba. A iz telefona nema sanse. Ev npr posalje mi neko igru neku .jar file, mogu je samo instalirati i izbrisati, premjestati po folderima ili kamoli da taj file stavim gdje ja hocu, nema sanse.

    Edit: Haj dobro sa ovim se i nekako moze ziviti, ali bitnije mi je da rijesim pitanje slanja. Sta god ima .sis .sisx ili .jar ekstenziju ne mogu uopste slat sa telefona, sve je "unable to send protected files". Stavio ja par igara na memory karticu i da posaljem jaranu igru, no go.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    LOL

    Jesi li cuo za XPLORE?

    Mozes sve zivo raditi sa .jar, .sis, .sisx fajlovima, slati brisati premjestati kako god hoces.
     
  9. Venom

    Venom Aktivista

    Dobro imaj obzira prvi mi je symbian telefon, kontao sam da bi to trebalo moci sa nekim stock mogucnostima telefona.
    Instalirao y-explorer, fexplorer, swiss manager i nije moglo. Sad probam sa x-plore.
     
  10. h2o

    h2o Aktivista

    apdejt,
    N72 baterija - Li-Ion 1100 mAh (BP-6M )
    N82 baterija - Li-Ion 1050 mAh (BP-6MT)
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Private je obicno i protected na svakom Symbian telefonu, pa cak i na mom P1i UIQ. Kako vidim tema je BHT mobiteli, pa sad pretpostavljam da si uzeo od njih. Ocito su oni svoje prste tu umijesali. Da bi otkljucao Private folder, potreban ti je program CapsSwitch. Kad ga instaliras, OFF je da aktiviras pristup, ON da onemogucis. U X-plore da bi dosao do poruka trebas uraditi sljedece:
    1. Menu > Tools > Messaging;
    2. Ili pritisni jednostavno tipku 4.

    Takodjer ti predlazem da pod Menu > Tools > Configuration oznacis kvacice:
    1. Show Hidden Files;
    2. Show ROM drives;
    3. Show System Files/Folders.
     
  12. pac

    pac Komšija

    Ako hoces da saljes sis i sisx filove bez x-plore izbrisi zadnje slovo kod .sis ili zadnja 2 kod .sisx. A sto se tice zakljucanih foldera javi mi se na PM da ti posaljem cert i key za tvoj tel da isit moze hackovati sa HelloOX2.
     
  13. Triforce

    Triforce Aktivista

    ja sam svoj tel 30 puta u 3 dana "hakovo" :smt005

    a ako ti treba programa i toga javi mi se imam ti ja sve već sam skino pola neta :D
     
  14. Venom

    Venom Aktivista

    Hvala vam. :D Skontao sam danas cackanjem opcija ovog x-plore programa.

    A ne moze sa HelloOX2 nista trenutno, 21.013 zadnja verzija firmware-a koja moze, a kod mene je 22.013.

    Uglavnom, otkad sam kupio samo neki problemi sa telefonom, hem nemam mreze, pa ne mogu nikoga nazvati itd. A sve najvjerovatnije zbog bhtelecomovog simlocka :evil: Sim kartica mi je ona prva ultra sto je izasla pa vjerovatno tu postoji neki problem, cesto se pojavi ono sim authentication failed itd... Uglavnom moram zamjeniti sim, jel tacno da je zamjena 5km?
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da, s tim sto ce ti licni podaci koje moras dati prilikom ispunjavanja formulara biti ubaceni u imenik/bazu pa te neko moze lakse potraziti ako bi to zelio. Ja sam prvu karticu unistio i morao uzeti drugu na ovaj nacin.
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Hmm. Meni kad su ukrali mob, a sa njim i SIM karticu, prilikom zamjene nisu trazili to, tj samo sam platio preko neke uplatnice (nije 5, oko 13km je bilo mislim) i dobio novi SIM.
     
  17. pac

    pac Komšija

    Procitaj par postova iznad nije rijec o kradi telefona.
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    5KM zamjena kartice, ja neki dan mjenjao, nebitan je razlo uglavnom nova kartica kosta 5KM i ak je ultra i ak imas certifikat ne treba ti nikakva papirologija.
     
  19. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Nisam ni rekao da je rijec o kradji, samo kazem da sam ja toliko platio i objasnio zasto sam uopste uzeo novi SIM, al je bilo prije 2 godine. Valjda je sad pojeftinilo.
     
  20. Venom

    Venom Aktivista

    I tako sam ja zamjenio sim karticu, no medjutim opet se isto desava. Nekad "insert sim card", nekad "sim card authentication failed". Jel mi moze neko reci ima li neki DIY program za skidanje sim locka sa telefona?