bhmobile i wap

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by b2_solid, Nov 11, 2008.

  1. b2_solid

    b2_solid Novi član

    Poz
    Novi sam po pitanju mobilnog interneta.
    zanima me kako se prijaviti za wap odnosno GPRS na Ultra kartici sam
    Vidim da se mora poslati besplatni SMS na broj 0611100, to sam uradio ali trazi ime prezime JMBG i adresu
    Da li je neophodno ukucati sve to ili se moze izmisliti nesto , pa nesto kontam ovo je prepaid????
    Da li mozda salju racune za GPRS na Ultri????

    hvala unaprijed
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    Prvo pitanje: Da.
    Drugo pitanje: Ne.
     
  3. b2_solid

    b2_solid Novi član

    Prvo pitanje Da ... Da li to znaci da mogu ukucati bilo kakve podatke ?
    Hvala
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Moras dati sve podatke (ispravne) da bi aktivirao gprs. I ne salju racune, nego ti skida kredit.
     
  5. b2_solid

    b2_solid Novi član

    Potpuno jasno hvala za odgovore
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Samo da kazem da se ne moraju dati tacni podatci. Svima sam prijavio gprs na nebuloznd podatke. Tako da se treba upisat sve po redu ali ne davati tacne podatke.. Tamam posla i to da im dam.
     
  7. n_i_h_a_d

    n_i_h_a_d Novi član

    jos jedno pitanje vezano za mobilni internet. Izvrsio sam sve potrebne prijave vezane za GPRS i pohranio sve postavke, medjutim ne mogu da otvorim ni jednu web stranicu, kaze mi: COULD NOT LOCATE REMOTE SERVER, isto mi se desava i kad koristim wireless konekciju, konektujem se al ne mogu da otvorim stranicu. Ako ima neko neku ideju il informacuju vezanu za moj problem bio bi zahvalan. :)
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Jesul ti isporucili postavke i jesul se normalno instalirale ..i koji je model mob ?
     
  9. n_i_h_a_d

    n_i_h_a_d Novi član

    mobitel je Sony Ericsson W960i,odavio sam se i prijavio u vise navrata, i skidao postavke sa neta al nista,cak sam i resetovao mob dva puta. ne znam, izgleda da cu morati upotrijebiti garanciju.?
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Probaj poslat (ponovno) poruku na 061867000 i u njoj napishi POSTAVKE pa bi bi trebalo doc.

    I vidi da li si izabrao te postavke kao one sto "vaze", tj da se one koriste da pristup. Posto se moze desit ako ti je mob skidan da neke mreze, da su izabrane te opcije sto dodju preloaded pa ti ne radi.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    jesil normalno prijavljen ? jedno je prijava a jedno postavke ..
     
  12. n_i_h_a_d

    n_i_h_a_d Novi član

    moguce je, jer mob je vodafone, pa moguce da su ostale neke postavke te mreze.
    Hvala puno svima na informacijama.
     
  13. n_i_h_a_d

    n_i_h_a_d Novi član

    al interesantno, isto mi se to desava i kad koristim wireless konekciju za koju mi ne trebaju prijave i postavke BH telekoma, doduse kad sam ga tek uzeo sve je bilo rega, mozda sam i ja nes zezno, il nes obriso.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    pa idi tamo u opcije interneta.. wap postavke.. ne znam sad napamet i vidi koja je selektovana.. mozda imas telekom na listi al da ti je selektovana vodafone
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Heh UIQ je cudo. Savjetujem ako mozes vodafone obrisi, a kod UIQ3 moras poredati mreze po prioritetima u postavkama konekcije. Tako moras na prvo mjesto staviti BHMobileWAP ili WLAN, ovisi sta zelis koristiti. Ja sam se s tim postavkama oznojio pravo na P990i, ali na kraju sam skontao to i sve je ok radilo.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    ma samo treba u postavkama oznacit koji je prioritet odnosno koj zeli koristiti.. nista vise.. recimo BHMobileInternet