Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Veličine bajkova za tebe:

    Brdski (MTB): 168 - 178cm visine = 17 - 18 inch ram = M

    Cestovni: 168 - 175cm visine = 54 - 55 cm ram = M

    U oba slučaja nipošto iznad M.

    Pozz
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hvala kume,to sam trazio
    mislim da nije vece od 55 cm,trebao bi mi odgovarati
    najvjerovatnije mi sutra stize,mozda ubacim i koju sliku
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma



    evo doslo mi je biciklo,uopste nije veliko a na ramu pise 58,sto valjda znaci 58 cm
    uglavnom malo sam provozao,biciklo ide fino,ekstra je lagano,ne znam je li aluminijum ili celik,ali naspram mog obicng bicikla,najmanje duplo laksi
    nije nesto ni ostecen,jedino bi mu zamijenio onu traku (spuzvicu) ili kako se vec zove,ono na guvernalu sto se omota zeljezo

    btw.zna li neko gdje se to moze kupiti i koliko kosta ?

    obzirom da ga nisam puno ni platio,odlican je,barem na prvu
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mozda je titanium.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakav crni titanium.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  6. Juka

    Juka Komšija

    to ti je nesto ko platina samo plavlje :smt005
    kakav beg cuj titanium, pa kostao bi ga rahm ko r6 yamaha
     
  7. Pasha

    Pasha Komšija

    Titanium nije uopšte toliko skup. Evo moj laptop ( Lenovo T500 ) unutra je pun titanijuma.
     
  8. Juka

    Juka Komšija

    Drugo je legura a drugo je cistak koji je obradjen da podnosi teret, ali svakako nisam sa cijenama plemenitih metala dobar tako da je sve moguce!

    evo gledam 38$ po kili ne obradjenog u kockama!!!

    Ali sam se ja malo presao, pomjesao sam vrijednost sa platinom :D
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kupi ti meni sitnicu neku, evo ne mora biti dio za bajk, moze i naocale recimo . Platim ti po toj tvojoj jeftinoj cijeni, mora da je u svabiji titanium jeftin.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hahha ludjaka,jbte nisam ga kupio od pimp my BIKE (ride) ekipe :p

    standarno biciklo,vjerovatno je lagano sto je tanak ram a tanke i felge,mozda je i aluminijum,ne znam,a nema puno na netu o ovom modelu
    uglavnom,najvise me zanima gdje da kupim traku onu,da obmotam guvernal drugom bojom ?
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Eh evo da se i ja pohvalim sa novostima :)

    Ovih dana je bilo malo produzenog vikenda, i dodjoh na ideju da nekako probam iscupati biciklo dole iz prizemlja. I nakon toga pranje, kad ono pravo lijepo izgleda, ko bi reko da mu ima 12-13 godina :) Uglavnom nije nesto stimalo sa zadnjim tockom, nije htjelo da ide, pa sam fino sve odvrnuo, ocistio lijepo kasetu onu i nasao da je neka opruga sto dize zupcanike koji sluze za pogon oslabila, i tamo vamo, nakon 2 sata vracanja lagerčića i litara znoja biciklo je proradilo.

    Moram osposobiti još jednu kocnicu, srediti malo kakve ugodnije rucke i to je to, spreman sam za nove pobjede :)
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    u mene puna garaza bicikala hehe,tri ispravna i jedno za dijelova,uzeo od jarana,stajalo vani nekih 10 godina,nije bas da se sve moze iskoristiti ali neki dijelovi mogu,samo ih treba malo WD-isati i umakati u ulje
    uglavno namucio sam se jucer odvrtajuci pedale,toliko su bile zapekle da sam sjekirom udarao a seraf se okrene pola milimetra,smorio sam se :)
    skinuo sam mu sic,dobar je ali ga trebam presvuci,probati cu eko kozom da ga presvucem a onda ga stavim na jedno od bicikala koja vozim

    isto mislim da mu je ispravan i zadnji mjenjac,shimano je neko a u mene je bas mjenjac zadnji na bajku otisao,valjda i to osposobim

    jos sa njega sam skinuo felge,u odlicnom su stanju,jako malo hrdje na njima i nisu iskrivljene

    i zaboravim ubaciti slike na temu od bicikla koje sam skoro kupio,valjda ubacim nekad :)
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja imam avalanche 3.0 samo mi ne gode rucke znal ko gdjebi mogao otici da sredim a da nije van sarajeva

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  14. pac

    pac Komšija

    Ciklocentar.ba
     
  15. Lamagician

    Lamagician Komšija

    gir.ba

    bicikli.ba

    bikedoctor.com.ba

    A šta ti tačno ne godi?
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kako ti ne gode? Gripovi ti ne leze ili ti volan ne lezi?

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa namjesteno je za male ruke pa mi smetaju kocnice. ..ajde slikam pa postavim da vidite

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    gdje u tuzli kupiti neko fino biciklo a da nije skupo znaci za normalne voznje nista extremno.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Je li ono u Omegi ima nesto za bicikla? Intersport isto ima, ali vjerovatno su skuplji.
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Hoćemo na Zlać(č)u Mujka? :)

    Gore u Intersportu ima Nakamura finih al su poskupe.