Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    imas guma u trznim centrima...fis,bingo i tako to
    cijena 3-4 KM,barem kod nas
    doduse,ovo je su polusezoni i sezoni...ne znam imaju li i preko zime,jer preko zime ne kupujem
    a to 15 KM unutrasnja guma,to je pljacka ipo

    ne znam za vas,ali ja unutrasnje gume lijepim...na svakoj imam po 2-3 i vise flekica i nikakve razlike
    neki dan sam kupio u fisu ljepilo i one flekice,cijeli komplet kosta 1 KM
    presmijesna cijena i ja sebi lijepim gume
    imam 3 komada unutrasnjih i mijenjam kada probijem a onda probijenu zalijepim i sve ekstra
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam jedino u bingu gledao. Sto se lijepljenja tice, meni vec drugi ili treci put otkaže ventil tako da je svakako moram mijenjati ali vecinom kada pukne, kupimo drugu, zamjenimo za 5min i vozi dalje. Nije da stalno puca pa da je neki trosak ali na šumskim putevima se stalno naleti na nekakvo trnje.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa rezervnu gumu i nosiš kad ti pukne u putu da samo zamjeniš i ideš dalje, a kod kuće onda zakrpiš puknutu gumu i nju nosaš kao rezervu :) Ja sam dvije godine haman vozao sa zakrpljenom gumom i nikakvih problema.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ta zakrpljena i dalje vozi.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa to je to o cemu ja pisem :D
    ja pored kuce imam i vulkanizera,pa cesto i ventile zamijenim sebi ako stradaju :D
    guma je guma,krpljena ili nova,nikakve razlike sve dok ne ispuhuje :D
     
  6. Neraa

    Neraa Aktivista

    Ljudi sta uzeti za prednje svjetlo? Da li neko ima preporuku sta uzeti da fino sija a da nije ptretjerano skupo jer je i onako no name bicikl ... led? Mozda sa DX-a?
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja bih ti preporucio nesto ovako
    http://www.ebay.com/itm/Ultrafire-2...178920?hash=item4899cfd168:g:6XEAAOSwqv9V7TC0
    imam nesto slicno,dosao mi i nosac za biciklo...sija ko Las Vegas a baca daleko i siroko
    kupis jos jednu bateriju,zamjensku ako planiras duze voziti i to je to :D
    a one obicne led svjetiljke,meni je ono smijesno u odnosu na ovo
    ona led svjetla su mi vise da te neko primjeti a manje da ti osvijetli put,dok je ovo skroz druga prica...ovo je prava lampa,takticka :D
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    "ona led svjetla su mi vise da te neko primjeti a manje da ti osvijetli put" Upravo im je to svrha.
     
  9. Mujka

    Mujka Komšija

    Mozel se kupit kakav bajk do 200-300KM da moze po gradu za posla.
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Može naravno :D i za 50KM :)
     
  11. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Moze preporuka da mogu normalno na bjelasnicu i igman, a da se ne raspadne :D

    Koliko moram izletiti?
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    Raja, gdje se u Sa u starom gradu ima iznajmiti MTB? Znam da je bilo u Gir.ba ali nisu dostupni na telefon, a i poslao sam im poruku na Facebook koju su izignorisali. Ne znam ni da li radi uopste ta firma vise.

    Kontao iskoristiti ovu ljepotu od vremena za vikend a nemam bike-a.

    Hvala.
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kolko kosta rentanje

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozz radni narode. Ima li tko da prodaje kakvo solidno biciklo do 550KM za zensku osobu visine ~170cm? Nesto da je ocuvano, da ima solidnu opremu. MTB naravno :)
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    pozz svima, nisam upratio sa ovim novim izmjenama zakona sta je sad sve dozvoljeno a sta se mora od opreme imati sa sobom na bajku, planiram ovo ljeto malo vise vozati po cestama i gradu pa da znam sta mi treba, je li kaciga obavezna na glavi i sta je sa svjetlosnim signalima, imam ih na bajku ali sumnjam da moraju svijetliti po danu?
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam pratio a signmalizaciju drzim od prvog dana radi sebe jer se vozi i po magistralama i noću po divljim putevima ali nisam nista cuo za novi zakon.

    A signalizacija po danu nema smisla jer se ne vidi tako sam siguran da to ne stoji u zakonu.

    EDIT: Biciklisti i motociklisti bez zakopčane kacige plaćat će 50 KM.
     
  17. anel007

    anel007 Komšija

    imam je i ja od prvog dana samo pitam, bas zbog tog sto se ne vidi mi nije logicno da bude upaljena

    najvise me zanimalo zbog ovih svakojakih promijena, te kazne za sluse ako si pjesak, te jos kojekakve sto su uveli prije nekoliko mjeseci kad su povecali i kazne za auta ima li sta na sta treba obratiti paznju

    evo koliko vidim nije obavezna kaciga: https://www.klix.ba/vijesti/bih/po-novo ... /170222057
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Po Zakonu o izmjenama i dopunama Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u BiH, kaciga za bicikliste nije obavezna, dok za motocikliste jeste. Ono što je zabranjeno, a što vrlo često vidim, jesu slušalice u oba uha, kako za pješake koji se kreću kolovozom, tako i za bicikliste...
     
  19. anel007

    anel007 Komšija

    To i ja vidim ali jbg i cesto radim, doduse kao pjesak dok ba biciklu ne koristim slušalice.

    A vidim obavezan prsluk navece, je li obavezan i ako imam svjetlo naprijed i nazad?

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Obavezno je PRISLUČE od prvog sumraka do potpunog svanuća :) tako da ako planiras ostati duze, planiraj da izgledas kao radnik na odrzavanju puteva na bajku haha :D :D