BiH sport - diskusije

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Oct 9, 2008.

  1. nFare

    nFare Komšija

    Kakav ba plus sto Rahimic nece igrati? Pa bez Spahica i Rahimica smo izgubljeni u odbrani, znaci kljucni faktor utakmice je ne primiti gol, sto je bez njih skoro pa nemoguca misija. Koga sad staviti, Hamletovsko pitanje, trebat ce nam luda sreca u Zenici.
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Za mene je plus što ne igra Rahimić, ništa nije uradio u sredini što je trebao, svaku loptu je vraćao Hasagiću ili Nadareviće pa ovaj opet Hasagiću. Spahić što ne igra je veliki minus, ne znam kakva će nam odbrana bez njega biti. Pjanić igra 100% od prve minute zvog ovog žutog kartona Rahimića i drago mi je što je tako i ispalo. blessing in disguise
     
  3. Hansel

    Hansel Komšija

    Ma neću više ni da razmišljam šta će biti. Džabe glavu razbijati sa nekim prognoziranjem kada je nemoguće. Ostaje nam da se nadamo da će Ćiro promijeniti taktiku i napraviti neko iznenađenje i da ćemo dobiti sa 2:0, 3:1 ili 4:2...što je, naravno, teško izvodljivo.

    A prava bi drama bila da ih dobijemo 1:0 pa nakon produžetaka u penale.
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    Dzaba to, lopta se jest previse vracala golmanu, ali to je rezultat i nervoze i presinga portugalaca, ne mozes reci da je plus sto nece igrati zbog par vracanja lopti golmanu, ostatak je odigrao odlicno. Zamisli Misketa ili Pjanica na njegovoj poziciji, ne znam koliko je to dobro, a jos gore ko ce umjesto Spahica, Pandza? O Boze pomozi nam. :)
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Al sto mi Hasagic zna dignut tlak sa onim driblanjem to nezna niko. Uvijek to radi.
     
  6. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ma ljudi jednostavno nije bilo srece.... da je bilo, mi bi sad ovdje pricali kako smo ih razmontirali, a sa druge strane mozda je vako i bolje da smo ih dobili mogli bi se previse ponijet i opustiti i izgubit u revansu....ovako uz jednu dobru utakmicu u zenici i malo vise srece ide Bosna u JAR...ugavnom pred nama je jos jedna zanimljiva i spektakularna utakmica, sto je jako dobra stvar!...a sta ce bit mislim da je to stvar srece i sudbine kao i mnoge stvari u zivotu....moš se ti salomit ganjajuci nesto a ono nece pa nece..isto tako neke od najljepsih stvari u zivotu covjeku dolaze bez ikakva truda i same od sebe.

    EDIT:
    pa pogledaj samo kako je Vedo umjesto da daje golove sprijecio izjednacenje...ja sam mislio da je takav bug moguc samo u PES-u :smt003
     
  7. kAcA

    kAcA Aktivista

    Po meni je Ciro najveci krivac
    Muratovica je odmah na poluvremenu trebao mijenjat a Pjanica i Muslimovica je ubacio kasno
    Da ih je ubacio prije pao bi barem jedan gol

    Odbrana se za*ebava ispred gola a Hasagic dribla...Dopi*dilo mi je i ono vracanje lopte golmanu
    Ibricic invalid

    Steta, Portugalci su igrali dosta slabo. Bit ce tesko u Zenici ali ako ne bude ovakvih gresaka mislim da imamo dobre sanse
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Po meni Muslimović i Pjanić u srijedu MORAJU od prve minute, Ibišević na klupu.
     
  9. Ace_

    Ace_ Aktivista

    A niko ne spominje sudiju. Dva faula je sudio skroz blizu sesnaesterca ali eto sreca pa nije uspio tako utjecati na rezultat jer su promasili suteri. Onaj faul Rahimica nad Liedsonom, ono je van svake pameti. Moram naci snimak toga, najgluplji faul koji sam ikada vidio. I ruku je sudio Ibisevicu, a ovaj igrao vrhom ramena.
     
  10. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Sudija je posteno odradio utakmicu. Srece smo vise imali nego sto nismo, jer da je nismo imali izgubili bi sa vise golova razlike. Portugalci su pokazali ko pisa stojeci, i da smo mi za klasu ispod njih. Jer oni nisu ni Estonija ni Armenija, a ni polumrtva Belgija. Utakmice sa Turskom, Spanijom, i sada Portugalom su pokazale gdje nam je mjesto.
    Sve dok prijateljske igramo sa Iranom, Omanom, Tanzanijom a u reprezentaciju se pozivaju anonimusi dok na klupi sjede prvotimci Lyona, Ipswicha, Valladolida nemamo se cemu nadati.
     
  11. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Aj nek jos neko komentira sudjenje pls. Jednostavno da vidim jesam li normalan ili sam puko skroz.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    rahimić suspendovan i kao takava pojačanje wtf? :shock: pa čovjek je uz kenu bio najjači na terenu... koliko je samo napada presjekao, njegovo nije da proigrava nego da uništava protivničke napada u čemu je i uspio. s kakvom čovjek lakoćom zaustavlja protivničke napade to je ludilo... koji je keno car, haj što je jednog poslao po ćevape nego i onaj drugi lažnjak nakon kojeg je meni sve pocrnilo pred očima :mrgreen:
    nema mnogo ekipa koje će doći u portugal i odigrati onako hrabro i pogoditi čak okvir 3 (!) puta što mi daje realnu nadu u prolaz i bez ovih ključnih igrača. a ovaj što kaže da je ibričić invalid nema pojma jer momak je po prirodi ofanzivni vezni, nema veze s desnim bekom a opet je odigrao solidno protiv vrlo jakih portugalskih krila.
     
  13. h2o

    h2o Aktivista

    Normalno da ce sudija ici u korist Portugala, to se moze ocekivati i u Zenici. A sto se tice gresaka najveca je ona Ibiseviceva ruka, jer je vrlo lako mogao gol pasti iz one situacije, ali opet nije nesto puno uticao na tok utakmice.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    jesmo mi gledali istu utakmicu?Portugal-BiH u Lisabonu,jesi ti tu utakmicu gledao ili neku drugu? :roll:
     
  15. sale072

    sale072 Aktivista

    Sudija je korektno sudio... to sto mi ne znamo smiriti strasti pa je za sve kriv sudija to je druga stvar... trebamo kao sto covjek rece znati gdje nam je mjesto.. nije to estonija ni ko vec ...vec jedan mocni portugal.. koji nam je jucer otimao lopte ko da smo mala djeca..
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Onih par faulova na 16m i ona ruka Ibisevica nije postojala.
     
  17. Pasha

    Pasha Komšija

    Od kada je Portugal moćan u nogometu? Od kada se igra svjetsko prvenstvo oni su se kvalifikovali čak četiri puta :lol:
     
  18. sale072

    sale072 Aktivista

    "ona ruka Ibisevica nije postojala"



    onda ja i ti definitivno nismo gledali istu utakmicu.. ne natkoljenicom je udario loptu, svima ostalima i sudiji se ucinilo da je to ruka, jadnik sudija nije imao anatomiju u skoli...
     
  19. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Ja znam sta sam ja gledao. Ako je sudija imao jednu-dvije greske(i to je diskutabilno) to ne znaci da se cijeli svijet urotio protiv nas. Na rezultat apsolutno nije uticao pa je sudjenje bilo sasvim korektno. Mi uvijek krivce trazimo u drugima, to nije samo u fudbalu tako, uvijek nam je neko drugi kriv. Portugalci sasvim zasluzeno uzeli, bili su bolji bar 80 minuta.
     
  20. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Nisam ni rekao da nas je zakinuo u rezultatskom smislu. Cak sam i naglasio da je sreca sto su promasili one poklonjene faulove pa nas nije uspio zakinuti. Ali da je Deco dao gol iz onog Rahimicevog "faula" nad Liedsonom onda bi nas zakinuo u rezultatskom smislu. A opet ko zna sta bi bilo da nije sudio isto nepostojecu ruku Ibisevicu. Tu nas je mozda i zakinuo za gol. Ne mozes reci da je bilo korektno sudjenje kad se vidjelo da covjek stiti Portugal. Sudija je isti lik koji je Drogbi u proslom kolu dao zuti karton nakon sto je Drogbu lik udario nogom u prsa toliko da se ovaj trzao na podu.

    Sudjenje nije bilo katastrofalno i definitivno nije razlog zasto smo izgubili, ali samo corav lik moze reci da su ono faulovi i da je ona "ruka" Ibisevica ruka.

    Drago mi je sto u Zenici sudi Rosetti, jedan od najboljih sudija na svijetu.