BiH sport - diskusije

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Oct 9, 2008.

  1. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Nego bio sam juce na kosarci Sloboda:Zrinjski ,dobra kosarkaska predstava, navijanje, jeftina karta, dobre košpe se imaju uzet ispred dvorane, imal ko od forumasa da voli kosarku pa da zajedno idemo drugi put :smt003

    iznenadio me jedan atraktivan potez kosarkasa slobode koji nisam vidio gotov nikad na kosarkaskim utakmicama a puno sam ih gledao... u kontri jedan kosarkas dodaje drugom od tablu ovaj nalece i zakucava...pa to se imho rijetko vidi u nba a u tuzli da to dozivim :)

    p.s. a sad sam se sjetio da su i prosle sezone nesto slicno uradili na jednoj tekmi...
     
  2. Hansel

    Hansel Komšija

    Kakve su ono priče o neljudskom i nehumanom (bez pretjerivanja) ponašanju osbolja, igrača kao i navijača koji su dočekali naše igrače i navijače u Portugalu?

    Ima li istine u tome ili su to neki tabloidi?
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Evo i par utisaka iz Portugala, odnosno sa utakmice. Vecina nasih navijaca je bila usmjerena ka jednom mjestu pred stadionom gdje smo dosli nekih 3h prije utakmice, valjda kako bi "na vrijeme usli" na stadion. Medjutim, Portugalci su odlucili da naprave glupost i na 3-4 hiljade navijaca posalju samo 3-4 covjeka koji ce vrsiti detaljna pretresanja (bez skenera) jednog po jednog, sto je dovelo do toga da je proces ulaska navijaca bio veoma spor i naporan. Ja sam usao nakon nekih 2.5h cekanja, za vrijeme intoniranja portugalske himne, a ostalo je sigurno preko hiljadu ljudi iza. Ne znam da li je bilo prikazano na TV-u, ali pola gostujuce tribine gdje su bili smjesteni nasi navijaci je u tom trenutku bilo prazno. Neki su usli tek pred kraj prvog poluvremena...

    Vezano za probleme, ja nisam primijetio nikakve sukobe tokom okupljanja u gradu ili hotelu, cak sam bio iznenadjen cinjenicom da policija nije "osiguravala" navijace na tim mjestima masovnog okupljanja, no nasi su se mogli vidjeti i po citavom gradu u manjim grupama ili sa Portuglacima, uz druzenja, zezanciju i sl. Osim hotela, u shoppingu ili servisnim centrima je gotovo nemoguce naci nekog ko makar "nabada engleski", a taxisti su im po fazonima jaci nego u Sarajevu. Ipak, na trenutak mi se ucinilo da smo se priblizili onom stadiju gdje mozes otici na utakmicu da "pogledas utakmicu", bez da se trebas brinuti hoce li neko napraviti sranje, no... Sranje ovaj put nije doslo od nasih navijaca, nego zbog cinjenice da je uslijed te nervoze zbog cekanja, doslo do nekog guranja prema ogradi, sto su portugalski specijalci uredno sankcionisali batinama za one koji su bili blizu ograde (a koji su bukvalno bili gurnuti inercijom grupe). Vrlo zalosna organizacija tog aspekta od strane Portugalaca, a da ne spominjem kako tu nije bio neko iz silnih agencija, saveza, novinara i sl.

    Sto se tice same utakmice, utisak sa tribina je bio da su nasi igrali na neku sigurnu opciju gdje odgovara i minimalan poraz. Sejo Salihovic je dobio kritike zbog "izleta" protiv Spanije te je ovaj put igrao uglavnom defanzivno, no zbog toga nismo imali ni tih ubacivanja u napad, nekako se to mora balansirat. S druge strane, Ibricic je malo cesce isao u sredinu i njegova strana je bila poprilicno prometna, sto su Portugalci dobro koristili.

    Misimovica su dobro zaustavili, ocito su analizirali kako igra, jedva da se sastao s loptom, a nakon par izgubljenih, cak je i bjezao od lopte. Bez Misimovica, nije bilo ni lopti naprijed, osim nekih ispucavanja i borbe za loptu od strane Dzeke. Ibisevic je bio poprilicno tanak, nije vrsio pritisak na njihovu zadnju liniju, niti razvlacio odbranu, cekao je loptu, ali je nije imao ko poslati. Usput je imao smijesnu simulaciju penala/prekrsaja gdje je mogao dobiti drugi zuti karton samo da je ruzno sudiju pogledao :)

    Kad smo vec kod sudije, kriterij je bio ujednacen i cini mi se da su svi kartoni bili opravdani. Mozda je bio jedan slobodni sto je bio nerealan. Keno Hasagic je pokazao zasto je jedan od najboljih golmana u Evropi, iako igra u jadnom klubu (vjerovatno zbog povreda) i fakat je odigrao na visokom nivou, mada je ono driblanje na pocetku fakat pretjerivanje. Dzeko je mozda promasio i odlazak na SP. Ljudi na tribinama su nakon precke pa stative bukvalno poceli plakati.

    Jos jedan zanimljiv detalj koji se mogao primijetiti i na prenosu pretpostavljam, a tice se navijanja, jeste upotreba javnog razglasa za pustanje one muzike. Mozda grijesim, ali mislim da je zabranjena upotreba javnog razglasa za kontinuirano pustanje neke muzike, sto su domaci "morali" da urade jer im je publika bila poprilicno indisponirana cinjenicom da je i Portugal lose igrao. Ako izuzmemo nase navijace i period nakon gola Portugala, klasicna NBA utakmica je "grcki derbi" za navijanje u Portugalu.

    Htio bih jos dodat da je bezobrazno kritikovat pocetnih 11 s obzirom da je ova ekipa "zaradila" baraz kao nasih najboljih 11 te da je bilo logicno da igraju. Posto smo inace svi generali i treneri, imamo svoje najbolje postave i misljenja, no cini mi se da je logika stvari nalagala da ovi igraci igraju.

    Ako nekog interesuju jos neki detalji, pitajte, a mozda se i ja sjetim jos necega...
     
  4. h2o

    h2o Aktivista

    Moglo se staviti i par slika.

    EDIT:
    Nije to glupost, to je taktika da nasih navijaca ima sto manje sto duze vremena.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Nije bas da mi je bilo do slikanja nakon torture pri ulasku na stadion, niti sam isao na utakmicu da mogu postavljati slike na fejs.
     
  6. h2o

    h2o Aktivista

    Ha, ha, pa nisam mislio 50 slika. Ono par slika slika sa tribina. Da vidimo mi koji nismo bili.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Ozbiljniji problem i dalje ostaje, ko ce igrati na nivou nasa tri suspendovana igraca? Ako Ciro prebaci Jahica na poziciju Rahimica, onda mora uvesti dva "nova" stopera, Pandzu i Milenkovica, a [navodno] hoce da ubaci odmah i kombinaciju Pjanic + Misimovic...

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja govorim o "ruci" u napadu kada je mogao i zabiti gol. Lijepo je momak na rame primio, okreno se, i komotno mogao dati gol. Uostalom, citav dan se vrte pregledi na eurosportu, pa se i o tome raspravljalo.

    Faulove je navlacio, pogotovo kad je Rahimic onog navodno pokupio po nogama, a lijepo se vidjelo da je simuliro portugalac i samo pao ispred njeg. Oni slobodnjaci su sve "penali" bili i da smo mi imali, a i bilo koja druga ekipa onoliko prilika, uvalili bi makar jedan gol. Sreca pa Deco lose odigro, kao i citav Portugal. Kolko god smo mi bezidejno izgledali, ni oni nisu nista bolji bili, osim sto su imali loptu u nogama, a i to zbog gresaka Ibricica i Misimovica. Vezni red nije postojao i po tom pitanju se mora nesto uraditi. Hasagic dobar bio, samo ne znam da je ijedna utakmica prosla bez njegovog driblinga. Meni to uzme par godina zivota svaki put :)
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Vezano za to, navodno su neku zenu iz reda izvukli iz cista mira, zviznuli pendrekom, nakon cega je dosao njen muz, pa i on dobio udarac u glavu i sav od 5cm na glavi. Tek poslije toga su dosli neki redari koji su pozvali pomoc. Slicna stvar je bila i na aerodromu, ljude su kopali kao da dolaze iz afganistanskih pecina a ne iz evropske zemlje. Ponasanje redara, "cuvara mira", portugalsko saveza je bilo vrlo lose i krajnje ruzno. Sam narod je kazu, izuzetno fin i susretljiv, pa su nakon utakmice ovi u blizini gostujuce tribine nagradili nase navijace pljeskom, nakon cega su ovi odgovorili, i doslo je do razmjene salova i dresova. Zaista lijepa gesta.

    Portugalci navodno odsjedaju u hotelu "Zenica", ili kako vec. Uglavnom, nalazi se blizu pruge, valjalo bi nekog masinovodju potplatiti da voza tamo-vamo i sjedi na sireni :lol: Vec se govori o organizaciji "ometanja" sna Portugalcima, uz automobilske trube i glasnu muziku u kasne sate, iako nesto sumnjam da ce nesto biti odnog. :lol:

    Cekamo vas! :twisted:
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Hahah, e budala :smt005 Ja sam ZA :mrgreen:
     
  11. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ovo sa ometanjem bi obavezno trebali organizovat :lol:
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ma samo nek odvrnu do daske kemala malovčića: tek ti je 16 godinaaaa a može i ova :mrgreen:
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Isto su uradili navijaci Hajduka protiv Rome, nisu mogli spavati. Ovi dosli na utakmicu, Hajduk ih otresao ko slinu. Navodno je policijski komesar u Zenici neki mrgud, spominje se i obezbjedenje u krugu od 500m od hotela. Ne znam kakav je raspored zgrada u Zenici, navodno ima neki shopping centar u blizini, ako je tako, onda se moze opravdano doci tu uz pokrice da slave rodjendan ili nesto. Naravno uz bubnjeve, trube i navijacka grla. Cak i da policija dodje da otjera nase navijace, nada je da cemo ih probuditi i sjebati im noc. Treba samo ovo obavjestiti vodje navijackih grupa, siguran sam da bi par hiljada hordasa i robijasa upropastilo san Portugalaca. Naravno, samo uz navijacke rekvizite, jer kad bi se koristili topovski udari i slicna sredstva, FIFA bi jedva docekala da nas suspenduje. Bio je i zanimljiv prijedlog trovanja hrane laksativom unutar hotela :smt005
     
  14. Pasha

    Pasha Komšija

    Evo i sastava

    [​IMG]



    http://www.reprezentacija.net/site/inde ... &Itemid=63
     
  15. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Ideja ti je drama Hurma. Proveo sam vikend u Sa na faxu al ako treba eto me ponovo u ZE poderem sirenu na "Astri". :lol:
     
  16. sale072

    sale072 Aktivista

    Nadajmo se samo čudu u Zenici, a bilo je isto i kad je Turska igrala, vozikali su se ljudi po cijelu noć pored hotela Metalurg i bibikali, ovi su se žalili :) Sad hoće li se to moći ponoviti... pošto hotel Zenica nije uz cestu, već zavučen, vidjet ćemo...
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Hotel Zenica nije tik uz cestu, ali je udaljen od ceste jedva 50 metara. Shoping u cijem sklopu je i hotel radi samo do 22 00 tako da nista od rodjendana. Medjutim, okolina hotela je poznato Kamberovica polje gdje se raja cesto okuplja tako da sve je moguce. U sustini treba doci blizu hotela i "navijati" za Portugal da ne bi bilo prigovora :)
     
  18. sale072

    sale072 Aktivista

    Jeste ali policija tjera iovako kad nema portugalaca :D a i osiguranje hotela.. a kamol sad kad dodju oni.. :/
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Kad smo par puta igrali u kombinaciji Misimovic-Pjanic te bez Spahica, zavrsilo je katastrofalno. Nadam se da ovaj put to nece biti slucaj. Bajramovic vuce naprijed, Pjanic da ne spominjem, Miske takodjer ne voli da se vraca nazad po loptu, tako da mene interesuje ko ce tacno kontrolisati njihov vezni red.
     
  20. h2o

    h2o Aktivista

    Taktiziranje je najbolje ostaviti onima ciji je to zadatak, nase je da bodrimo i da vjerujemo u pobjedu.