BiH sport - diskusije

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Oct 9, 2008.

  1. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ma naravno, ali je jako poucno i zanimljivo slusati ovakve takticko- strategijske komentare , barem meni, osjecam da se unapredjujem i pocinjem razmisljati na visem nivou i gledati utakmice i fudbal drukcijim ocima
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ljudi. Panika. Pandža igra!

    Hm, koliko znam Bajramović je robusniji i povučeniji od ostale sredine. Koliko ga se sjećam od prije, ali svakako ofanzivniji od Rahimića. Pjanić je mlad i mač sa dvije oštrice, bojim se da ga ne ponese, pa počne sa onim soliranjima kao protiv Španije. Bez Spahića, odbrana nam je sada još sporija (Pandža, Milenković...) i bojim se toga. Mi jednostavno moramo prvi dati gol, i to je to. Primanje gola, pa onda napadanje - nije opcija.
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ajmo BIH :D zgazimo gusare :D
     
  4. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    hehe Zlaja kralju gdje si bio na tekmama kad je igrao Castle i Hukic i ostala ekipi u Slobodi . tada se mogla vidjeti fina kosarka u Mejdanu
     
  5. artemis

    artemis Komšija

    Haha, ma Pandža dobiva crveni, nekome ce noge polomit :mrgreen:
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    U Hajduku poznat i kao Kung Fu Pandža. Mislim da nema logike da on zaigra jer ni u Hajduku nije najredovniji. Bolje bi se snašli Mirvić, Mravac...
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Koliko sam citao, ni oni nesto ne igraju pretjerano cesto.
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ma samo ofanzivno od pocetka, i nadati se najboljem. Ako ne uvalimo bar jedan u prvom poluvremenu, nemamo sta ocekivati. Jedino cega me je strah je novinarski hype i pritisak na igrace, te nedovoljno navijanje na stadionu (kazu prosli put atmosfera bila prelosa). Dodju zene, djeca, "gospoda" sa kravatama (sve su to uglavnom dobijene karte) i sjede. Jebiga fino je to, ali nece oni vristati, pjevati ni zvizdati na svaku loptu koju Portugalci prime. Nasa publika je ovdje vrlo bitan element.
     
  9. artemis

    artemis Komšija

    Ma orit ce se na stadionu, pun stadion, a plus barem isto toliko dusa preko puta na kamberu u "fan zoni".

    ....
     
  10. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Sa ovim navijanjem se u potpunosti slažem :)
    Ma jasta napast , nema se sta izgubit ili idemo ili ne nema mjesta kalkulacijama . Juris i sta bude nek bude :smt007
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Kad gledam onu sliku sastava na prosloj stranici, reprezentacija nam lici na real :D
     
  12. Zlatan

    Zlatan Komšija

    hehe pa bio sam na dosta tekmi tada druze, jes bila extra kosarka, mislim da sam odgledo sve slobodine domace tekme goodyear lige, i dosta domacih prvenstvenih, takodjer extra je bilo u periodu godina cca 85-90, uzbudljivo poletno raznovrsno , nadahnuto ali jedan ovako atraktivan potez svejedno nisam vidio, a ko ce ga znat posto starim mozda sam i zaboravio :mrgreen:
     
  13. Zlatan

    Zlatan Komšija


    hehe ne bih rekao da se to tako ide.... previse je to cini se pojednostavljeno gledanje....bice dobro i 90 minuti da se izjednaci...strpljivo treba..najlakse je rec 'navalimo'..tako sam i ja prije dok sam bio mali govorio..i cudio se sto jednostavno ne navale......al kako igram master ligu na pesu i vodim svoju ekipu vidim da to nije bas ni dobro..ja cesto kad navalim popijem go iz kontre zacas :)
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    A zamisli situaciju gdje imamo 0-0 rezulatat u 70. minuti, ili 1-0 u nasu korist. Portugal nama uvali jedan (bez Spahica velike su sanse da hoce), i onda mi moramo jos tri/dva, u vrlo kratko vrijeme. Portugal ima prednost i mi moramo igrati jasno, hrabro i napadacki, jer mozemo. Nisu oni neki bauk koliko mi nismo imali srece.
     
  15. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ma ja i to sto kazes .....relativno je izgleda svako pravilo ...
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sto bi Ciro reko..

    11 vas, 11 nas, 1 lopta, pa ko kome jebe mater.

    Edit: Ne znam koliko je tacna informacija, ali od 13000 karata za nase "navijace", samo je 5000 bilo u prodaji. Nek nam je Bog na pomoci sa takvim navijanjem. Tuzno je sto NFSBiH tolike karte podijeli "prijateljima", umjesto pravim navijacima koji mogu napraviti atmosferu, donijeti bubnjeve, trube, transparente, pjesmu i kao takvi da budu pravi 12. igrac. Izgleda da im odgovara ta stvar jer bi u slucaju pustanja u prodaju vise karata, navijaci iz razlicitih navijackih grupa bi vjerovatno organizirano dolazili sa "Savez napolje" transparentima, koji steti njihovom super imidzu. Kad bi se samo HZ, TM i Robijasi udruzili i kakvu koreografiju napravili... Protivnici nam ne bi smjeli izaci na mejdan. Ko da gledam da ce ovi nasi zabraniti zastave sa ljiljanima, transparenti i slicno da se gosti ne bi osjecali uvrijedjeno slucajno. Mozemo mi biti raja i sve to, ali radi se o odlasku na SP i tih 90 minuta nam suparnik ne moze biti prijatelj.
     
  17. artemis

    artemis Komšija

    Gamad je to, lopovi svi redom, ja sam sa rajom otisao da kupim karte, medu prvih deset u redu, i ko nema vise zapada, vec prodan... ostave sve ovim "dilerima" pa na mostu vicu karata karata, po duploj cijeni, lopovi bezobrazni...
     
  18. uffff Ćiro mora nesto smisliti 8)

    Jahic je dosada igrao na tom tzv beku u 352 , vjerovatno ce sada on na to mjesto rahimica ili muratovica dok bi njegovo mjesto zauzeo Berberovic .. to mi se nekako cini logicnim ! drugu 6-icu mora izmisliti , Bajramovic je isuvise ofanzivan za to mjesto u repki sto je i dosada pokazao , mali Pjanic predobar ali on je striktno ofanzivno orijentisan !
    sada cujem da je ovaj novi Medunjanin isto 6-ica , da li nesh tipa Muratovica ne znam no ne vjerujem da ce on u zadnjoj tekmi ove "kvale" da dobije sansu iako je momak predobar sto citam na stranim forumima !
    Spahu je nemoguce zamijeniti ,no izgleda da i ciro vise vjeruje Milenkovicu nego Pandzi sto ne cudi :mrgreen:

    ovak bi to trebalo izgledati , no :

    ---------------------hasagic--------------------
    -----berberovic-----nadarevic--------milenkovic--
    ----------Jahic-------------Pjanic-----------------
    Ibro--------------------------------------salihovic
    -------------------Misimovic----------------------
    ---------Dzeko---------------Ibisevic-------------

    s tim sto Ibro i Salihovic imaju allround ulogu ! vjerovatno znatno ofanzivniju sada u srijedu !

    SRETNO MOMCI !
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Odakle sad taj novi sastav? To neko tvoje misljenje ili? :mrgreen:
     
  20. Hansel

    Hansel Komšija

    Ja sam čuo negdje da ćemo igrati sa tri špica, Džeko, Ibišević i Muslimović a iza će biti Misimović dok će krila igrati Salihović i Pjanić sa tek jednim igračem na centru, Bajramovićem. Ne znam ko je iza tj. u odbrani. Iskreno, ako je tako, meni se svidja taj napadački stil jer fakat nemamo mi šta kalkulisati puno.