BioShock

Discussion in 'Igre i konzole' started by Haker, Jul 25, 2007.

  1. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    Evo igram neka 3 sata ako ne i više, i mogu reći da je igra stvarno solidna. Zanimljiva i intrigantna radnja me još uvjek drži. Fino mi se igra i vrti na ovoj konfi, bez velikih problema. :)
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Igra je super. Prvih pola sata mi se bas i nije svidjela psihopatska atmosfera ali, s vremenom, poceo sam stvarno da se uzivljujem u igru. Znam da je samo igra i mozda je glupo ali stvarno nisam imao srca ni jednu malu sestricu da ubijem :oops:
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Izgleda da je konačno izašla jedna igra za mene.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Imaš to u Falloutu, samo dobijes epitet child molester :lol:
     
  5. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Igram igru vec par dana i stvarno je extra. Bolesna,nije toliko horor, vise bih rekao neka freaky uvrnuta atmosfera... malo treba vremena da se pohvata sve oko onih plasmida,gene upgrade-a,ali posle ide sve lakse. kako izlazite na kraj sa Big Daddy-jima...? joj dobri su :) u pocetku nisu teski,kasnije su opasnji. nego procitah negdje na netu,da kraj navodno poprilicno zavisi od toga da li harvestujes ili spasavas djevojcice... dosad ni jednu nisam harvestovao,pa vidjecemo :) trenutno sam u Arcadiji.
    Igra je super optimizovana i na mojoj masini iz potpisa stvarno ide glatko da sam se totalno iznendadio! doduse igram na 1024x768,ali sve je na high sto se moglo staviti na high.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    S tom mašinom možeš ići na veću rezu bez problema :wink:
     
  7. Loki

    Loki Komšija

    jedino što mi ide na živce je dug loading time, ne znam jel' do mene... inače igra je xtra.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo i ja je zaigrah.. U zadnje vrijeme me ne može ništa izneneadit, ali ova igra jeste. Ima super igrivost, dok igraš napet k'o puška :lol:
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Završih i gru i šta reć nego remek dijelo, čak je i priča betonara čemu se nisam nadao. Nego imam osjećaj kao da bi zadnja animacija trebala biti duža, možda je neki bug pa se prekine?? Pravo mi čudno jer nema ni odjavne špice ništa već samo izbaci u menu.
    Inače sve sam djevojčice poubijao nisam nijednu spasio :smt003 Imali iko da je završio igru, a da ih je spašavao baš me zanima kakav je njemu kraj bio??
     
  10. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Cista desetka od mene.
     
  11. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Hakeru Hakeru,pa gdje djevojcice da ubijas :mrgreen:
    Sigurno nisi imao happy end na kraju... ja sam ih sve spasio i sad malo mi glupo da pisem o kraju zbog spoilera... polsacu ti na PM kako je meni izgledao kraj :)
    btw. igru sam kasnije nastavio igrati na 1280x1024 sve na high,znalo je da stucne samo kod ulaska na novi nivo i nakon toga sve ide kako treba.
    Igra je extra,prica pogotovu... bas onako neobicna igra,nisam se nadao da ce sve ovako,da kazem cudno,bizarno da bude. Ne mogu reci ni da je nesto posebno strasna,vise kao sto sam napisao,bizarna,ostavi te na momente bez teksta.... svo vrijeme igranja Bioschocka sam se osjecao kao da sam u nekom umjetnickom djelu u kojem kao da je prste imao Salvador Dali,podsjeca me na njegove uvrnute umotvorine :mrgreen:
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Igra nije strašna to joj nije nikakav minus, jednostavno su napravili savršen bilans atmosfere, grafike, priče i igrivosti, odlika samo najvećih igara :wink:
    Sumnjam da će ove godine bolja igra izaći, ovo je definitivno igra god. za sada.
     
  13. jeretik

    jeretik Komšija

    Čuj, nije strašna. Treba da bude strašna, zašto nije?

    Ako se ne varam, System Shock 2 je među nekoliko najstrašnijih igara svih vremena, bezveze je to što njegov "spiritualni nasljednik" nije strašan.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Odigraj pa vidi :wink:
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Skidoh igru, nako pokrenuo je malo na brzaka, uvod mi se posebno svidio, grafika, atmosfera....
    Cim budem imao vremena preci cu je.
     
  16. Loki

    Loki Komšija

    Malo pomalo i ja pređoh. Very nice. :) Rokno sam samo jednu "little one" ali mislim da je bio happy end. :D
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Dobra je ... jos sam na drugom nivou neam sad vremena da igram ...
    fakat kod mene na full high detaljima vrti oko 30 fps i sve radi refleksije i shaderi saso mange jedino sto loada 5 min i zna past na 18fps na jacim scenama
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo prekucah je, igra me pravo odusevila, prica je super, spasih sve sestrice tako da sam imao Happy End :D Nekako mi zao sto je zavrsi, imam osjecaj da bi ovo mogao igrati jos danima..
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tako ti je sa svim dobrim igrama :wink:
     
  20. jeretik

    jeretik Komšija

    Evo ja sam konačno uzeo da igram Bioshock, prošo sam medical i došo do Neptune. Ovo dosad što sam igro... igra je na momente jako zamorna. Koliko god neko htio ovo strpat pod RPG ili avanturu, činjenica je da je ovo u suštini zaglupljena pucačina (pogotovo u odnosu na System Shock 2) sa respawnajućim protivnicima.

    Dalje, ne kontam zašto je besmrtnost u Preyu minus, a u Bioshocku plus?

    Radi tog detalja, ovo kao pucačina nije pretjerano pamtljivo. Možda kao neka priča ili demonstracija dizajnerskih sposobnosti autora ili nešto, ali i pucački i avanturistički i RPG aspekti su totalno razvodnjeni.

    Zasad, možda je kasnije bolje.