Black screen na ulazu u win 8.1

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by mirzet1976, Nov 27, 2014.

  1. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Pozz pokušao sam uraditi downsampling na win 8.1 i kad sam nešto promjenio oko skaliranja u ATI CCC od tad imam black screen , znači vidi se samo logo od windosa kad boota i kad treba da prikaže ulaz u windows onda ide crna slika i to tako stoji. E sad dal imam kakav način da uđem u safemode pa da obrišem driver za grafu da se to resetuje.Ili da iz Linuxa izbrišen par drivera za grafu, al koje treba pa da win stavi svoje
     
  2. Ninja

    Ninja Komšija

    Ako ti nije UEFI umjesto BIOS-a, treba da radi F8 ili Shift+F8 pri paljenju. Ako jest, onda jedino možeš unutar Windowsa nariktat da se pokrene safe mode, ali kurko ako ne vidiš šta se dešava na ekranu.

    Pokreni na nekkom drugom kompjuteru sa Win8.1 Recovery Media Creator i napravi USB stick za recovery.

    Edit:
    http://www.7tutorials.com/how-create-re ... ndows-8-81
     
  3. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Znači moram kod nekog drugo ko ima win8.1 pa da napravim taj USB stick recovery
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Mozes probati nariktati nacoravo kako ninja veli.

    Recimo:

    win+r
    msconfig (pa enter)
    5x strelica desno
    3x tab
    razmak
    enter
    tab
    enter

    Win 8.1.. ali ne znam da li ce neki korak kod tebe biti drugaciji.
     
  5. black

    black Komšija

    Mozes na drugom Windows racunaru Win8.1 ISO snimiti na USB.
     
  6. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    I šta onda, imam to, to sam napravio u ubuntu-u preko Yumi-ja

    A ovo od Nails-a sam pokušao izgleda da je nešto drugačije pa nefercera
     
  7. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    A dal bi išla ovako da iz ubuntua obrišem par fajlova od drivera pa da windows uzme svoje default driver za grafu
     
  8. black

    black Komšija

    Probaj ugasiti komp kad boot-a dva puta pa ce sam prebaciti u recovery mode.
     
  9. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Rješio iz Ubuntua obrisao u system32 amd driver i sve fercera