Black screen problem Acer Aspire 7520

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by amarextreme, Jun 30, 2012.

  1. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Radio sam flash biosa, downloadan sa acerove stranice, međutim došlo do onoga not responding, nakon određenog vremena izbacio se i prozor sa onim close program, i nakon restarta samo black screen, nema više ni acer loga, ni bios pristupa, kako da recovery bios ili koje je rješenje ovome, samo upalim laptop ono blackscreen a laptop upaljen...

    Pomoć?
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

  3. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Zalemljen je, znači da je to to ?
     
  4. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    A imaš li mi nekoga preporučiti u Sarajevo da zna ovo odraditi ?
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

  6. amarextreme

    amarextreme Aktivista

  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    A onda u neki servis pitaj prvo da li imaju zamjenski ako ne onda pitaj da ti kupis na ebayu posto ti zamjene. A ja sam iz Tz pa ne znam ko je dobar u Sa za to. A ja koliko vidim da je zalemljen chip, i koliko vidim ne bi bilo problema oko zamjene jer je samo sa jedne strane ploce zalemljen.

    EDIT: jep zalemljen je al ne bi trebalo biti problema oko zamjene
    http://www.ebay.co.uk/itm/UNLOCK-ACER-A ... 256f060a8c
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Moze se bios programirati. Znam da su to neke IT kompanije radile u BiH.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    kako god valja ga odlemit pa ponovo zalemit, isto ce ga kostat ili blizu.
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Odlicno ako ovo mogne, vidim da ljudi sa drugim modelima nisu uspjeli. Da li je ovo samo za Acer 7720G? Javi jesi li uspio amarextreme :D
     
  12. amarextreme

    amarextreme Aktivista

  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hajde javi kako je prošlo.
     
  14. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Naravno...
    I dmr druže hvala ti velika da pomoći koju si mi pružio do sada ! Pamtim ovo i cijenim !
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma nikakav problem drug, samo da ti to prodje sve kako treba. Jesi li nasao ko ce ti mijenjati?
     
  16. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Da, promjenit će mi to ovaj moj zemljak i prijatelj u Gračanici, idem za par dana kući pa ću to rješiti... Nije problem nikakav to odma mi je reko, inače je bio glavni serviser u IT Computersu za vrijeme IT-ovog doba :) A ovdje u Sarajevu sam nosio u servis printex koji je glavni zastupnik za acer, uopšte nije ni išao na to serviser, već je to probao sa nekim softverima i tak to, nije uopšte hardwerski gledao to...
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    A nije ni cudo to za tog servisera u Sa, uglavnom je vecina njih na tom nivou.
     
  18. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Bios chip kojeg sam poručio sa ebay-a posredstvom, pomoći od kolege dmr, poručenog 06.07. jučer mi je stigao na adresu (13.07) i odma sam odnjeo ovome prijatelju i on će to sutra/prekosutra uzeti da odradi, javim ovdje kada završi da li je uspjelo ovo... Hvala velika dmr !
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    I sta bi sa ovog, je li proradio?
     
  20. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Nije, promjenuli smo to, ali je kako vidimo ploča odradila svoje :S