BlackBerry Bold 9000

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by rimA, May 20, 2010.

  1. rimA

    rimA Novi član

    Eh raja, ima par dana kako sam nabavio ovaj telefon, belaj je sl. kad god hoću da pokrenem npr. Windows live ili Facebook i slične aplikacije piše mi ovo "Service not enabled for this handheld" ganjao sam to po BB forumima i par odgovora koji kažu da mi je potrebno "Data plan".

    Ok potreban mi je data plan i kad sam vidio sve cake oko to Data plan-a onda sam dosao u dilemu, naime tamo pise ko nema taj "Data plan" da ne može koristi wlan (ja mogu), piše da se ne može korisit njihow web browser (ja mogu), ali neke aplikacije njegove me jednostavno zezaju.

    Eh znači dali neko od vas posjeduje ovaj telefon da je imao isti problem, i u čemu je kvaka...... :D
     
  2. h2o

    h2o Aktivista

    Kvaka je u tome sto BB mobiteli da bi radili, ali bez ogranicenja, moraju biti spojeni sa BlackBerry serverom koji im sluzi kao gateway. Eh sada imas dvije opcije, BlackBerry Enterprise Server i BlackBerry Internet Service. BIS je za osobnu upotrebu i mogucnosti su ti ili da uzmes pretplatu kod mTel-a ili nadjes sebi najpovoljniju ponudu na internetu.
     
  3. rimA

    rimA Novi član

    nije mi to ni na kraj pameti bilo kad sam uzimao taj telefon....

    oky hvala na odgovoru :| :wink: