Blaga dilema N97mini vs GW620

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Venom, Oct 12, 2010.

  1. h2o

    h2o Aktivista

    Standardna nasa posla, jos malo pa ce i upotreba biti nepozeljna.

    Uglavnom to su price za malu djecu, ako ne ispunjavaju svoju obavezu treba ih inspekciji prijaviti i nakon sto im dodje par kazni onda ce promijeniti pricu.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ono sto meni pada na pamet jeste..

    Na LG garantnom listu, gdje su navedene tačke garancije, nigdje se ne pominje update ali.. pise da ne prihvataju telefone koji su servisirani u ne-ovlastenim LG servisima. Sto znaci da mozes otici u neki LG servis i noramno reklamirati kvar. Odnosnoi da, ako se ne spominje update, onda update spada kao normalna stvar (inace ga valjda ne bi ni izdavali.. odnosno, pisalo bi da se gubi garancija ako se odradi update).

    Sad', treba provjeriti da li je Stanić jedini ovlašteni servis za LG. Ako ima jos jedan, kontaktirati njih pa da se vidi kako oni stoje. Vjerovatno je kod nekih drugih update ok.
     
  3. Venom

    Venom Aktivista

    Iskreno, ne zanima me da li gubim garanciju ili ne. Rootovacu telefon kad tad svejedno. Ne igra mi ulogu. Radije cu dati na popravku (ako se nekad nesto pokvari) u neki servis sta ja znam na skenderiji npr. i sacekati koji sat, nego ga dzaba dati u ovlasteni servis i cekati po sedmicu dvije.

    I btw, ovaj telefon se svakako ne moze update-at, tj zadnji update koji imas je ovaj koji ti dodje na telefonu. Jer su telefoni iz LG-a direktno za Bhtelecom kodirani.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ocekuje se 2.2 pocetkom iduce godine. Na to sam mislio.
     
  5. Looney

    Looney Komšija

    Oficijelni update proizvođača ne void-a garanciju uređaja. Onom prodavcu/distributeru/servisu koji tvrdi drugačije treba dovesti inspekciju u slučaju da vam neće uvažiti RMA. Kraj priče.
     
  6. Piroman

    Piroman Komšija

    Lako je uraditi UNroot uredjaja :smt003
     
  7. Venom

    Venom Aktivista

    Pa eto, jos bolje xD
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakve su šanse da ti se mob zajebe sam od sebe, a da ti pri tom nije ispao niz stepenice ili u vodu? Ta priča koju Nailis dere ovdje na svakoj mogućoj temi je užasna. Ako ima oficijalni rom 2.1 za LG nema šanse da ti ne uvaže garanciju, ako nema i ako rootaš mob i nabaciš neki cooked rom opet nema beda, više dobijaš nego da čuvaš mob na 1.5 radi garancije.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Takvi kupuju na piku i kraj price. Ne znam sta ti smeta ako te garancija ne interesuje. Prva recenica ti je.. hmm.. pa ubjes telefon flesovanje. Eto sta se desi. Mislim, ako ti telefon ispadne, to ne ulazi u garanciju tako da ne znam cemu takvo poredjenje.

    A to, da garancija ostaje nakon update-a je no coment. Pa ako osoba kaze, kod koje si kupio, da se garancija gubi ako upalis telefon, garancija se gubi. Ne vidim prostora za komentarisanje i za takve izjave.

    I da dodam, root skida garanciju takodjer.
     
  10. Minx

    Minx Aktivista

    Meni nije vrag dao mira pa sam instalirala "Froyo" sa openetna.com. She who dares - wins :)
    Odusevljena sam, kao da imam novi mobitel. Stvari koje jos nisu funkcionalne (radio, kamera sa 3MP, video snimanje) mi ne smetaju ali je zato sve ostalo odlicno.
    Par puta sam pomislila da mi valja jos dvije godine otplaćivati "ciglu" ali sve je proslo ok.
    Posto ova nasa verzija od telekoma nema flashboot mora se prvo vratiti na stariji firmware pa onda po uputstvima sa openetne.
    Sada su napravili i skriptu koja automatizira proces tako da se sve zavrsava sa par klikova - ako sam ja uspjela, onda za ostale sigurno nece biti poblem. (Od jutros vidim da openetna nije u pogonu ali ako nekome trebaju instrukcije ili potrebni programi mogu poslati).

    Detaljnije info drugi put.

    GW620 rules!
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Super ako tako radi. Da se ne moram peglati i provjeravati koji je rom bolji. Malo cu se strpiti i viditi da li ce sta biti od najavljenog update-a pocetkom iduce godine. Ako nista ne bude za 2-3 mjececa, valja ce i meni nesto slicno. Jedinop meni ne radi SDK pa cu se morati zabaviti na drugom kompu.

    Samo, kako mislis da ne radi kamera 3mp ? Radi li na 5mp ?
     
  12. Minx

    Minx Aktivista

    Krivo sam se izrazila, htjela sam reci da je ogranicena na 3mp znaci 5mp ne radi.

    Jos uvijek sam u fazi istrazivanja. Sa 1.5 mi se nekada desavalo da se ekran "zaledi" i jedino rješenje je bilo nasilno vadjenje baterije iz upaljenog mobitela. S time sada nemam problema- u slucaju nekog opterecenja sam se restartuje.
    Bluetooth radi kao i snimanje aplikacija na sd karticu. Naravno tu je i mogucnost instaliranja naprednih verzija aplikacija. U status baru je moguce odabrati podesavanja tako da osim bluetooth-a, Wi-Fi i GPS sada se brzo moze aktivirati/deaktivirati mnogo funkcija (npr.2G/3G, ukljucivanje i iskljucivanje prenosa podataka).
    5 pocetnih ekrana za koje sada nije potrebno skidati dodatni program.
    Podesavanje milion nekih stvari (jos nisam sve ni isprobala).

    Uglavnom, dobra zabava prvih par dana dok se ne upozna sa svim novim mogucnostima. Svakoj budali njeno veselje :)
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Bježi tamo, bas mi šmigaš. Mozdaja to odradim i prije njihovog update-a. Znao sam/gledao sam da se 2.x vozi na gw620 i odokativno radi super ali je takodjer fino cuti iz prve ruke. Koliko vidim sve bitnije radi. Javi ako bude bilo jos nekih nus pojava.

    Sto se tice zaledjivanja, da.. i kod mene je pa se baterija vadi cesto. EVcinom kada se puno cimam sa telefonom, odnosno kada isnatliram neke palikacije i slicno.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    da ne otvaram novu temu i ne dizem puno stare,ova mi se cinila prikladnom da pitam:jesu li cijene mobitela na BHT stranici sa PDVom,tj da li se na tu cijenu treba jos dodatno platiti onaj PDV ili ne treba?

    konkretno me interesuje: http://www.bhtelecom.ba/mobiteli_detalj ... e42a6.html
    cijena od 294 KM,da li je to to ili ide jos PDVa nekin 50tak KM?
     
  15. Minx

    Minx Aktivista

    Cijene su iskazane bez PDV-a.
    PDV se obracunava i dolazi na naplatu sa prvim racunom tako da je prvi racun - crni racun :)
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    nek su oni zivi i zdravi,ali 350KM za 5230?sto maraka vise dati,pa ko je ovdje lud :/
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    ja sam kod mese (ZM Mobile) jos 10 KM jeftinije prosao, dakle 240 KM. 260 je, ako se dobro sjecam, bila Navigation verzija, u bijeloj boji sa memorijskom karticom i stalkom (haman).
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sve što vidiš na njihovoj stranici ti je bez PDV-a.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    a ja papana,da su makar negdje na vidljivom mjestu naveli :/

    ma vidjet cu da i ja narucim kod tog lika,jest da je iz sarajeva pa ce bit belaj ako bude trebao mob ic na reklamaciju,ali snađem se vec nekako :D
     
  20. Minx

    Minx Aktivista

    FROYO official upgrade released in Korea

    A mozda se i smiluju pa do ljeta izadje stabilna verzija 2.2. Probala bih i ovo ali me brine onaj dio da se ne moze vratiti na prethodne verzije. Do tada ne odustajem od openetne.

    http://androidforums.com/lg-eve/261527- ... korea.html