Blu-ray

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nani, Jan 23, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  2. Angelus

    Angelus Novi član

    sve su to perverzije,edok ne bude koštao drajv 400 kn,a medij 10 kn,ja se držim podalje,ima neko ideju kolko dual layer dvdovi koštaju sad?
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kod nas 10ak marki, kod vas bi trebalo biti 30ak kuna.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Oko 7,5 do 6km, dok je u Lukavici 3km.
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Nesto sam razmisljao o samom kapacitetu Blu-Reya i jednostavno jedna se zakljucak nevjerovatno namece sam od sebe->za 2 godine kad se cijene Blu-Reya dovedu u red proizvodjaci HDD jednostavno ce morati ponuditi puno vece kapacitete HDD za punjo manje novaca i danasnju egzotiku hard diskova pretvoriti u nesto sasvim normalno. 4 Blu-Rey diska su oko 200GB sto je danas iznad prosjeka kapaciteta HDD u racunarima. Biti ce interesantno gledati u svojim rukama 2 TB HDD za 400KM za koju godinu :)
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    a zaboravljas na jos jednu prednost bluray-a naspram ostalih optickih medija, a to je multilayering (hddvd nije recimo projektovan sa slicnom namjenom). vec postoje prototipi 8-slojnih 200GB diskova, koji doduse nece jos duze vremena doci u komercijalnu upotrebu, ali tehnologija je tu. verbatim i sony vec za slijedecu godinu najavljuju 75GB diskove.
    a sto se tice tvrdih diskova - jedva cekam vrijeme solid state flash diskova pa cak i malog kapaciteta. samo da smanji buku i trosenje struje u kucistu. :mrgreen:
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Kao sto je bio i Gigabyte-ob i-ram, memorisjki moduli kao HDD za dizanje OS-a :)
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uh da mi je to... :roll: :mrgreen: :D
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    mislim da se vec po paprenim cijenama mogu naci 32/64GB solid state diskovi, a em su mali em trose najmanje 3x manje struje. :mrgreen:
    jos jedino onda fale zif socketi za graficke... :mrgreen:
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  12. Raptor

    Raptor Aktivista

  13. Raptor

    Raptor Aktivista

  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  15. Leoo

    Leoo Novi član

    da to nije u krvnim zrncima...e momci ako neko ima sto-god za stoju ili malo jace javite se...a o hiljadama cemo kad mi Gates ostavi svoju lovu;)
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    dogodine ce biti za dvije-tri stoje, sto je fenomenalno s obzirom kad se format pojavio...
     
  17. Raptor

    Raptor Aktivista

  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Konacno se Toshiba povlaci iz HDDVD fijaska uz ogromne gubitke. Bilo je i red da se ovo zavrsi, pogotovo kad je napredniji format na trzistu.


    Ja bih uzeo neki player za stotinjak markica posto mogu posluziti kao odlicni upscale DVD playeri. :lol:
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    John C Dvorak sucks donkey's balls :lol:

    Nabijem ga i njegove prognoze.




    Gdje su oni gurbeti sa Joystiqa i slicnih sajtova koji su predvidjali veliku pobjedu HD-a?


    :lol: :lol: :lol:
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Otisli da kupe BlueRay. :p