Blu-ray

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nani, Jan 23, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Najvise mi je drago sto cu nekada moci uci u videoteku u kojoj necu morati birati izmedju HDDVD i BD izdanja. Zbog ovakvih likova poput ovoga sto je napisao clanak, svijet je 20 godina "uzivao" u inferiornijem formatu prosli put.

    EDIT: tek sada vidjeh i trecu "Death Ray" stranicu ovog nebuloznog clanka. Ovo je za plakati - zagadjenja, terorizam, nafta (a lik koristi dvd diskove preko 10 godina pretpostavljam)... :smt005
     
  2. GW

    GW Moderator

  3. GW

    GW Moderator

  4. GW

    GW Moderator

  5. iPod

    iPod Novi član

    Vani se koliko vidim za racunar Blu-Ray snimaci mogu kupiti za oko 250 EUR.- sto i nije mnogo...
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    I prazni diskovi po 35-50$ sto je mnogo.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    kod nas se prazni 25GB BDR diskovi mogu uzeti za 27KM ja mislim. panasonic ih dila. nista ove godine od povoljnih medija i pisaca. tek slijedece...
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mislio sam na DL 50GB.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    e to je druga stvar. domena egzotike. :mrgreen:
     
  10. GW

    GW Moderator

  11. azzaro

    azzaro Aktivista

    Blu-ray uskoro mnogo jeftiniji?

    LG Electronics GGW-H20L SATA schwarz bulk
    6x/2x/6x BD-R/BD-RE/BD-ROM single layer • 4x/2x/4.8x BD-R/BD-RE/BD-ROM dual layer • 3x HD DVD-ROM • 16x/8x/16x/6x/5x/16x DVD+R/DVD+RW/DVD-R/DVD-RW/DVD-RAM/DVD-ROM • 4x/4x DVD+R/DVD-R DL • 40x/24x/40x CD-R/CD-RW/CD-ROM • LightScribe
    Preis in €* 194,45

    [​IMG]
    http://geizhals.at/a316322.html

    Otkako je "rat formata" zavrsen za ocekivati je da svi proizvodjaci zauzmu Blu-ray kurs.
    Cijene bi trebale padati, samo je pitanje koliko brzo?

    Imho ako do 2009 cijena bude oko 100 eura, nema smisla sastavljati novu konfu bez
    jednog B-ray uredjaja.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bitnije je da cijene medija pocnu padati. Cak se i po ovim cijenama moze ovaj drive "prevaliti" preko ledja.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Upravo to, cijene medija ce prevagnuti, a ovi uredjaji su ionako kvalitetniji nego sto ce biti kad im cijena padne na 100€.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jos malo pa eto Bira playera za 99KM. :lol:
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    :lol: :lol: :lol:

    Ma da je samo da mediji pojeftine, a cim i uredjaji pojeftine, eto i losijeg kvaliteta.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Izgleda ce prije sami uredjaji pojeftiniti, a tek poslije mediji. Nema veze, ovo ce svakako ubrzati postupak. :smt005
     
  17. 3125

    3125 Komšija

  18. Esh

    Esh HWB

    To ti je za simuliranje osjecaja "k'o da si tamo" :)
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  20. syss

    syss Veteran foruma

    ako ovo prođe (na br audio mislim) dok je cijena sacd medija ponekad i identična cijeni redbook cd-a, onda se svi možemo kolektivno ubiti ili dignuti kredite i kupiti 200 kompleta oriflame kozmetike.

    bože šta taj marketing uradi.

    ponavljam opet onu priču kao i prije valjda godinu-dvije... 90% ljudi uopće ne zna kako dobro dvd film može izgledati, samo što je ovdje situacija još gora jer 99% ljudi ne zna kako cd i vinil mogu zvučati.

    samo daj pare i bacaj krafne u oči narodu.