Boot win 8.1 64 bit

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by veki81, Jul 14, 2014.

  1. veki81

    veki81 Aktivista

    Evo gledam kod rodjaka masina nemoze bootati win 8.1 64, preskoci ga u biosu (loading from dvd cd rom) i propici dalje, win 8.1 32 bit-a ide bez problema.
    Cpu i5 2500 mbo gigabyte z68ds3 EFI bios sata hdd i dvd.
    Ako je ko imao slican problem nek se javi da ne dangubim.
    Edit: kad digne win 8.1 32bit i ubaci taj dvd od win 8.1 64bit cita ga dvd normalno.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa ne valja dvd od tog 64bitnog,nije butabilan.
     
  3. veki81

    veki81 Aktivista

    On je to skidao nesto i sprzio 3 komada i nece nijedan, stoji i ta mogucnost ali dok sam ovdje kod njegovog compa da vidim da ipak nije sta drugo u pitanju
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    MA nema tu sta drugo biti,sta zna bios sta je na dvd-u,to je njemu ili jest ili nije butabilni,cim ti taj 32bita radi znaci sve je u redu sa setup-om u biosu i dvd-romom.
     
  5. veki81

    veki81 Aktivista

    Ma i ja kontam samo sjebanu instalaciju skinuo jbg sad moram dolaziti ponovo :(
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Jesi li probao otvoriti boot meni pa rucno izabrati sta ce prvo butati bez ulaska u bios ? Meni se desavalo da preskoci i USB i diskove pa je htjelo butati kada pješke odaberem kroz boot meni.

    Mada je ovo sto dino kaze 100%, nije to butabilno. Ako ti rodjak ne zna da li je napravio butabilan ili ne, sigurno nije.
     
  7. anel007

    anel007 Komšija

    i uvijek ali uvijek koristi bootabilni usb, to sad s rufus programom napravis za cas a brate proleti instalacija dok trepnes, em sto se kutarises muka oko przenja dvd-a kojeg licno i nemam u racunaru zadnje godinu-dvije
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma mogao si iz vindoza pokrenuti instalaciju te 64-bitne sedmice ako je bas toliko bitno danas :) :)
     
  9. veki81

    veki81 Aktivista

    Ma nece probo sam sjebana instalacija 1000%, a i sad je gotovo :smt003
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Rufusom napravi butabilni usb i nema zime.
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker