Bravia i titlovi

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by NAILS, Oct 30, 2012.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li postoji nacin da na Sony Bravia TV-u promjenim velicinu titlova (na klipu kojeg gledam preko USB-a, ne na digitalnim kanalima..) ili makar dodam crnu liniju iza slova ? Slova su prilicno sitna za udaljenost od nekih 3m ali to i nije toliki problem koliko i to sto se slova stope sa pozadinom, nemaju crnog okvira:

    [​IMG]

    Našao sam ovo ali kod mene nema "system" u opcijama niti vidim opcije za podesavanja titlova osim za digitalne kanale:

    1. Save any TTF font into a folder called "Resource" on the root of:
    - your Local HDD, or
    - USB flash drive, or
    - SD Card
    2. Rename it font.ttf
    3. Go to Setup Menu > System – here you will be able to change the System Font to font.ttf.

    Surfao sam, nekoliko njih ima ovaj problem ali nisam nasao rjesenje.

    BX42 (KDL32BX420)
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Nazalost sony i titlovi ide jako tesko, ako nece da procita obicni .srt batali onda sve.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    To su ti titlovi sto sam ubacio, cita uredno ali je font problem. Kao sto rekoh, da se moze ubaciti crna linija iza, bilo bi cool.. ili ova metoda, zamjeniti font pa da stavim neki veceg formata itd.. ali nisam nasao kako.
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Probaj .ssa format titla. Skini Media Subtitler, otvori titl ako već nije u .ssa formatu, te u format opcijama imaš da dodaš crni stroke, onda dalje idi file, save as i snimi ga kao .ssa format.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne cita na zalost ssa, kaže nema dostupnih titlova.

    Evo guglam za burn in ..da spržim titlove na video, ako je neko radio neka javi najbrzu soluciju.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Mozda je smjesno al jel si li pokusao otvoriti titl notepadom pa promjeniti font u bold i povecati ga za par brojeva.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako se radi sa avi sadrzajem mozes ubaciti embedded subtitles sa AVIAddXSubs gdje odredis velicinu i izgled fonta, ali pod uslovom da tv cita embedded subtitles. Proces ubacivanja titlova traje par sekundi.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislio sam ovo dok ne rijesim disko monitor ali Dino riješi problem: viewtopic.php?p=375484#p375484

    ..takoda nema više potrebe za ovim.

    By the way, nije Dino bilo uticaja sa editovanim tekstom u notepadu.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  9. Tyger

    Tyger Aktivista

  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne prikaže HTML kod ali prikaze tekst kao da nema koda dok boju ne registruje ..izbaci kod boje kao tekst: #990000

    Kako god, ovo mi vise ne treba.. trebalo mi dok ne rijesim treperenje monitora jer inace gledam stavri sa kompa. Hvala.