Build: X99 Raiden

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by thes1nt, May 20, 2016.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bitno ti je sav intake forsirat preko filtera. To nekad nije jednostavno, ali tacno je da bi ti bilo bolje da bocni ventovi izbacuju zrak, a onda taj prednji mozes skinut komotno, ukoliko je to jedini preostali otvor. Sav ce zrak onda ulazit preko tog prednjeg filtera ako zatvoris otvor na dnu kucista. Ja sam uvijek uspijevao da napravim filtriran zrak kako ne bih morao odrzavat racunar svako malo.

    Zapravo je lakse prasinu zaustavit sa pozitivnim pritiskom (ovo sto sam ti ja predlozio je negativni), jer svi oni sporedni otvori (npr. PCI slotovi) takodjer igraju ulogu. No nemaju sva kucista mogucnost postavljanja dovoljno jakog airflow-a na intake.
     
  2. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    sve to stoji vezano za filtere ali jednostavno na kompromis sa filterima nikad nisam volio pristajati , ali pošto skinem tokom dana prednji panel i pustim 2 SP120 da guraju zrak unutra prašine i nema puno, pogotovo kada ljeti ne držim side panel na kućištu.
     
  3. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    Pala je Enermax Platimax napojna nakon 2 godine troubleshootinga, problem je bio sa railovima i određenim elektronskim zaštitama unutar BIOS-a.

    [​IMG]