C&C Tiberian Sun XP problem

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by AggressoR, Aug 31, 2004.

  1. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    nikako ne mogu da pokrenam na XP, uvjek ista greska
    "AppName: game.exe AppVer: 1.0.0.1 ModName: game.exe
    ModVer: 1.0.0.1 Offset: 0028cb4b"

    pokusao sam i sa podesavanjem Compatibility mod (svaku od opcija ) i uvjek isti problem.
    pokusao sam sa upustvima i na ovoj stranici "http://www.planetcnc.com/features/techtroopers/classicsInXP/" i isti problem.
    reko mozda je do verzije igre, ali gdje god sam nasao patch da skidam (verzija 2.03) uvjek skida sa iste adrese "ftp://ftp.westwood.com/pub/tiberiansun/updates/TS203EN.EXE" koja je uvjek zauzeta.


    i da napomene igra na drugom PC(win98) normalno radi
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    koji ti je sp na racunaru?
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    meni isto nije radila pod xp-om, i isto sam probao taj compatibility mode... teže smeće... NIKAD mi nije pomoglo prilikom pokretanja starijih aplikacija. mislim da nema spasa...
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    Dual Boot. WinXp i Win98SE (samo za starije aplikacije).
    U tome ti je jedini spas :).
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    meni su win zakrpe i sp pravili probleme sa starim igricma inace sve idu fallout diablo
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Tiberan Sun sam igrao na Celeronu 333 koliko se ja sjećam...
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    ja sam ga shuto na pII 200mhz with MMX tehnology 32MB rama joj jest trzala sa detaljima :?
     
  8. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Sp1 (Sp2 necu instalirati jos jedno mjesec dana min.)

    a kontao sam da napravim dual boot samo nesto nisam siguran dali mogu sad da podjelim disk(da ne diram XP) i da onda instaliram samo win98(na tu particiju sto bih napravio)


    eXmAn ja sam ga prvi put igrao na pentimu 1(133 Mhz, 16 Rama i 2 mb graficka(a mozda je i 1),pa sam onda na pentium 500Mh, i evo sad pokusavam na ovom i nece
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Htio sam reci sta igras to staro ba :)
     
  10. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    ma neka je, glavno je dobra igra za mene.

    a igram cak i civilizaciu (call to power) i ona normalno radi
     
  11. Miko

    Miko Aktivista

    Ama da ti ja skratim muke postoji patch od nekih 5 Mb za windows Xp i radit ce ti normalno. Potrazi na njihovom official sajt-u . I kada to stavis radit ce ti bez problema. I ja sam to prekucao prije nekih pola godine pa tako potrazi to
     
  12. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    nastimao sam.

    ato je valja patch sto igru dize na verziju 2.03 (napokon sam ga skinuo)
    i za sad igra ide normalno, samo me interesuje dali ima kakav dodatak da se rezulucija moze dignuti vise od 800x600
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Sama reza govori :D
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ne. isto ko kad bi htio Starcraft igrati na 1024x768.
     
  15. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    ma znam da sam negdje citao da je moguce ici preko 800x600 ali ne mogu da nadzem gdje.
    glavno igra ide normalno. Titani poderase odbranu NOD-a