1. postal dude

    postal dude Aktivista

  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    U vecini opremljenijih knjizara.
     
  3. hitman

    hitman Aktivista

    Ako nadjes, javi gdje si nasao i po kojoj cijeni. Ovo je zvijer :)
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja kupio slican prije jedno dvije godine u onoj knjizari u Titovoj, preko puta centralne banke otprilike. Moj je casio. Kostao 74KM.
     
  5. dHM

    dHM Aktivista

    ako mogu da vam predlozim texas instruments, bilo koja verzija, od 84+, pa do 89titanium, ima ih dosta raje kod mene na faxu, narocito je 89-ka zvijer. jedini je problem sto se nema kod nas uzet, nego vecinom raja uzima preko nekoga vani. kome treba takav digitron mislim da ne postoji nista bolje.
     
  6. postal dude

    postal dude Aktivista

    ama meni ne treba obicni kalkulator dogfatheru ba
    ne mislim da nesto sto moze racunati korijen i kvadrat u pitanju je mnogo mocnija zvijer ko sto neko rece koja mi fkt treba, ocajnicki trazim...
    zato i pitam gdje ima, koliko je para je opet nebitna stvar...
     
  7. dHM

    dHM Aktivista

    ako trazis zvijer, to je ovo
    http://education.ti.com/educationportal ... i89ti.html
    a cijena ti je oko 80-100eura u austriji, njemackoj i tako tim drzavicama :lol:
    bolja calculator mislim da nema, radi sve zivo, integrale, izvode.... matrice do 100x100, i pored more programa nudi ti mogucnost da isprogramiras sve sto hoces, ako znas bar najosnovnije programiranje u pascalu il nekom slicom programskom jeziku, u ovom digitronu mozes sve uradit, mislim da ima jaci onaj voyage 200, al taj nisam ni vidio, pa samim tim ni probao, tako da ne mogu nista o njemu rec. a ako ti bes i ne treba tako nesta, onda bi ti i ja preporucio casio, takodjer imam neki od nekih 60 KM, i nije los, moze radit dosta funkcija pored tih standardnih koje si naveo, ja jos koristim statisticke operacije, ono kvadratno odstupanje, devijacija i tako te gluposti.
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa nisam glup pobogu. Znam sta trazis.

    BTW za prvu pomoc, dok ne nadjes, imas emulatora razlicitih kalkulatora za komp.
     
  10. postal dude

    postal dude Aktivista

    hvala sulu

    fatheru ovo treba da dela na terenu negdje, druga opcija dojde neki emulator koji bi radio na pdau koji bi mogao izvrsavati neke programe.. itd komplikacije, opet

    stoga i treba neki calc koji moze programabilan, ove stare stvari trazim kao npr

    sharp seriju 13x0 do 1600
    casio je hafifan fx 880p itd

    uglavnom
    znam da trazim stvari stare 20 i vise godina i znam da ih necu naci polovne nigdje, sada makar trazim nova izdanja istih stvari koje se mozda mogu naci negdje na teritoriji bosne i hercegovine, ako neko moze i ima mogucnost da nabavi kupi ili nesto slicno, naruci preko nekoga, ako posjeduje a zeli prodati neka se javi jer je situacija ocajna. :cry: :wink:
     
  11. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Mislim da sam i ja tu vidio ovakav (u smislu funkcija) digitron.