Call of Duty: Modern Warfare 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Mar 26, 2009.

  1. nFare

    nFare Komšija

    IW je moze se reci specijalizovan za razvoj COD serijala dok je WAW ubjedljivo najbolja igra koju je Treyarch uradio s obzirom da im je NHL bio maksimum :lol: a jos je i Kiefer Suterland svojim psovkama i urlanjem izvukao igru. :)
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    Koliko vidim grafika nije nesto extra napredovala, tako da ocekujemo da ce raditi fino na ne tako skupim grafickim. No, mene i dalje interesuje kakav ce MP biti.
     
  4. igor.g

    igor.g Komšija

    Dovoljna je grafika COD4 i 5(mada po meni COD4 ima bolju grafiku), a IW nece iznevjeriti u MP, kao sto nisu ni u COD4 :smt007
     
  5. kugla

    kugla Aktivista

    CoD 4 ima bolju grafiku od petice u petici je nekako mutno tako da me grafika najviše posjeća na cod 4 i ne vidim da je nešto napredovala mada opet treba to sve vidjeti u pokretu kada izađe.
     
  6. jeretik

    jeretik Komšija

    Ne bih da spamam, al ne znam kako to možete igrat, bogami
     
  7. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ne znam zasto to govoris? Igra je odlicna, brza (sto mi se najvise svidja), dosta akcije, izvanredan multiplayer itd.
     
  8. Mujka

    Mujka Komšija

    kao i uvijek k.ta spram cod 2
     
  9. jeretik

    jeretik Komšija

    Hocu da kazem da je jedino prvi dio valjo, ovo ostalo... ne znam, stvarno. Najgore ratno sranje ikad. Sablonski, itd.
     
  10. monK

    monK Komšija

    Ja se slažem, 100% -
    meni je čak CoD 2, kao nešto što je podnošljiv drek, bilo potpuno neinteresantno, i nisam je nikad dovršio.

    E, sad, ne valja ljudima srati u ukus i to što vole. A osim toga ostarilo se, a samim tim i percepcija se promijenila.
     
  11. Riddick

    Riddick Aktivista

    Od COD SP presao sam samo prvi i drugi dio, i bili su OK. Od MP igrao sam COD2 na pola sata i igra je obicna arkada...!!

    Ubjedljivo sam najvise igrao COD4 MP (preko 450sati na hardcore serverima sa max. 20 igraca) u modovima S&D i Sabotage, naravno na strani SpecOps i Specnac "ne znam sto" :mrgreen: Koliko god sam se trudio da zavolim igru, ne ide... "Kap je prelila" kad je u jednoj mapi iza coska istrcao marinac sa snajperom i veooma brzo sam ga naciljao i samo da opalim s M16, on skoci okrenu se prema meni i upuca me sa snajperom bez nisanjenja sa cca. 30m, i to sve za pola sekunde, a ne mozes igrati na serveru bez PB!! *ebo sam igru i ko je napravi, obrisem igru i bacim DVD, i tu je kraj moje "karijere" u COD4 MP :mrgreen: BTW SP od COD4 nisam nikad ni presao, american bull shit... Zato od COD: MW2 MP ne ocekujem nista vise nego jos jednu arkadu u nizu, sa lose balansiranim oruzijem, za mase :roll:
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Moras ti jos pure jesti, ovo je vrlo moguce da se dogodi ako se radi o iskusnom igracu :wink: A ko ti je kriv kad igras na non-PB serverima onda...
     
  13. Riddick

    Riddick Aktivista

    Malo pazljivije citaj :) Zavrsio sam ja sa purom davno, to drugima "nudi" :mrgreen: Nego htio sam reci da je ne moguce pretrcati cca. 10m skociti, okrenuti se i upucati nekoga sa snajperom bez nisanjenja na cca. 30m. i to sve u pola sekunde!!
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Inace COD nikad nije ni bio realna igra niti je isao na realnost :). Uvjek se moglo raditi gluposti, pa i to da ponekad bude lucky shot pa sa pola mape skines lika u glavu sa snipom offscope... :mrgreen:
     
  15. Moncho

    Moncho Komšija

    Jedino orginalni cod nije bio pravljen sa ciljem da ce ici kasnije na konzole i stoga je prilicno fin za igrati u MP, kasnije sve ijedan nastavak primarno je, mogu slobodno, reci pisan za konzole dok je za PC bio kao dodatni bonus. Stoga se moralo popusitit malo na toj 'realnosti' koju je imao cod1. Neka svi uber pro igraci cod5 probaju otici na cod1 server i vidjece da nece mocu ubiti covjeka u 10 minuta igranja. Naravno kada pises igru za konzolu moras je maksimalno pojednostaviti, em zbog ciljane populacije em sto zbog input kontorla da bi na kraju ispao igriv produkt. Po tom pitanju ne ocekujem nista previshe od mw2, odlican SP, mlak MP, za nove uber igrace, koji ce uzeti p90+double tapp i ici prasitit ne znajuci sta rade...
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    :smt023

    Trebalo bi u CoD-u maksimalno nerfati masinke, a tandjare ostaviti na nivou - pa da vidimo ko umije :D
     
  17. Riddick

    Riddick Aktivista

    Mali offtopic :) Ko voli igre iz WWII nek odigra "Hidden & Dangerous 2" (izasla 2003. god.), za mene najbolji takticki shuter sa tom tematikom. Upravljamo sa 4 SAS vojnika (moguce je upravljati samo sa jednim a ostalima davati komande, al ovako je bolje), a obavljamo specijalne misije u vise zemalja... Prije svake misije je moguce detaljno birati oruzija i municiju za svakog vojnika, a svaki vojnik (ima ih oko 25) ima razlicite kvalitete... Oruzija su odlicno izbalansirana, AI je dobar i moguce je kupiti stvari od neprijatelja. Igra ce nekima biti prekomplikovana ili preteska, a zaboravite na "rambo stil" igranja i kratke misije. Znaci il cete je zavoljeti il zamrzit, trece nema :mrgreen: Ko je zaintresovan za vise informacija nek pogleda OVDJE. BTW ni meni se igra u pocetku nije svidila, al demo misiju sto sam vise puta prelazio to mi se igra vise svidjala :D

    P.S. koliko se sjecam igra starta iz treceg lica, pa treba prebaciti u prvo lice.
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    Hidden & Dangerous 2, jojjjj jeste bila dobra, sto jest da jest. Moj buraz i dan danas ponekad instalira Mafiu i Hidden da poigra.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Bio sam community leader/supervisor za H&D2 na ClanBaseu :D Nemojmo dalje u off-topic, moze posebna tema ako ima nostalgicara.
     
  20. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ah, H&D 2, još se sjećam one misije sa avionima i predivnih kanjona :). Igru su bugovi dosta unakazili.