Canon IR 2020 Problem sa umrežavanjem na windows 7

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by WhiteNinja, Jan 24, 2012.

  1. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Prije nekoliko dana sam kupio Canon IR 2020 kopir aparat i printer, međutim imam problem da ga kvelitetno povežem sa računarom. Ovaj Canon ima ulaz tj priključak za mrežno kablo, i kad uključim kablo ništa, instalirao drajvere sa oficijalne canonove stranice ovo mi je jako potrebno zato cijenim svaku moguću pomoć hvala svima.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Moras uci u settings preko menija samog printera, otic u network postavke i staviti ili dhcp ili sto je bolja opcija static ip adresu , podesiti subnet i gateway, onda kroz driver ucitas network printer i obicno ga nadje iz prve
     
  3. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    A da li je važno koja je IP adresa? I ako je važno onda koju statičnu IP adresu mi preporučuješ?
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa npr 192.168.0.100. subnetmask 255.255.255.0, a ostalim compovima stavis adrese iz raspona 192.168.0.2-192.168.0.99, naravno svima je ista subnetmaska 255.255.255.0 i to ce raditi.
     
  5. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Riješoi sam bedan od osnovnih prloblema je bilo to što sam skidao sa neta pogrešne drajvere, trebalo downloadovati UFR drajvere i IP adresu podesit na aparatu 192.168.1.30. i sad je sve ko DOXA. :D