Canon Powershot A530

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Stormbringer, Jan 2, 2007.

  1. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Odlucio sam se uzeti digitalac. Nakon sati provedenih na internetu :mrgreen: , izbor ce najvjerovatnije pasti na aparat u naslovu. Kosta 350 KM sa PDV-om u UE.
    Da li iko ima iskustava sa ovom kamerom i kakva su? Izmedju ostalih stvari jako me zanimaju performanse po pitanju slikanja u slabije osvijetljenim prostorijama,po noci i sl. Ne mislim se profesionalno baviti fotografijom (zato i jesam u ovom cjenovnom segmentu), znaci prosjecan korisnik.
    Ako ste vlasnici istog (a nije vam mrsko :mrgreen: ) uploudujte koju slicicu.
    Dog,ti si uzeo Canona,kakva su iskustva?

    Takodjer,ako imate neko pozitivno iskustvo sa drugim kamerama,nije iskljuceno da mi promijenite misljenje ako me uspijete ubijediti! :mrgreen: Napisite koje su i koliko su para. Ako se ovaj Canon moze naci za manje para,javite gdje ima.


    Hvala uaprijed svima.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja uzeo A430. Dobar aparat. Ja bas i nisam neki fotograf, pa mi slike znaju ispasti noisy, ali ima nekih programa slikanja pa se moze srediti. Ja kad sam uzimao, najjeftinije je bilo u imtecu, pa baci oko i tamo.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja sam neki dan uzeo A430+512MB SD card + 4x2500mAh + punjac + torba :D sve 348KM i za moje potrebe aparat je vise nego dobar :D

    zaboravih reci.. u biringu je uzet...
     
  4. Sale

    Sale Aktivista

    Naletih slucajno na ovo pa pogledajte
    http://www.cro-modding.com/croatian/

    copy/paste : "29.12.2006 - Canon ima problema sa fotoaparatima
    Canon je upozorio svoje korisnike o pogreskama na nekim PowerShot A530 i A540 modelima"

    :roll:
     
  5. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Upoznat sam sa tim,samo treba pogledati serijski broj i sve ce biti OK :smt003

    Medjutim,nesto drugo me sad brine,izgleda da unosi dosta shuma u slike

    @Qler,kako do doci do cijena na Biring-ovoj stranici,ne uspijeva mi :mrgreen: i moze li se tamo uzimati na malo?
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    bilo je u novinama... odi u biring i raspitaj se :D ja sam poslao starog po to :D
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    beton fotić... evo sad smo ispucali oko 500 slika za novu godinu s njim i nema problema sa mračnim prostorijama.

    moram malo pregledat detaljnije slike, to mi je od jarana fotić ja imam old kramu - a60.
     
  8. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Hajd,ne bilo ti zapovijedjeno :mrgreen:, uplouduj koju "mracnu"
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    sutra dobivam slike, pa bacim koju.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    evo ti jedna komentar iz jednog poredka i testiranja 60 digitalca, inace je meni bio jedan na repertuaru za uzeti al sam odustao, cekam da uzmem sony cibershot DSC w70

    zao mi je sto nisam mogao nista dobro da kazem, ovo sam citirao iz testiranja aparata pa su malo surovi, i svrstaju ga u SRrednju kompaktnu klasu
     
  11. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    @syss

    hvala puno


    @nails

    Hajd baci link na taj test ako je na netu,molim te. Ja sam naletio na nekoliko testova i reviews-a (Dpreview,CNet,Steve digital itd) i svugdje su bile veoma solidne kritike.
     
  12. emir.a

    emir.a Administrator Staff Member

    Jeli mozda zna neko cijenu ovog fotoaparta u BiH?

    tks
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    ž

    eeeeeeeee, toliko sam uzaludno trazio zaj model da sam odustao... w50 kosta nekih 500 KM sto je strahota previse, sad skontaj koliko moze kostat w70

    sad trazim FUJI 5600 jer je malo profesionalniji i ima vecinsko manuelno podesavanje, jest da ima mali displej i 5 MP ali je zato profi... u srbiji mi kazu da kosta nekih 250 - 300 €a kod nas u IT Computersu ima 6500 6 mp i 2.5 inc dis. i moze se moze narucit za nekih 900-1000 KM
    strasno
     
  14. drdamir

    drdamir Aktivista

    Fuji 5600 ti je prošloodišnji model, S6500 je nasljednik, ali PUNO bolji. Inače, ako hoćeš kvalitet onda samo Canon i Fuji, ostalo su razvikana imena i ne mogu im parirati. Biring ti je sad na Vracama na tranzitu, a Fuji u Hrasnom kod pekare As.
     
  15. emir.a

    emir.a Administrator Staff Member

    Mogu uzeti w70 (vec sam ga narucio :) ) za nekih 410 KM (nov + garancija)!
     
  16. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Mogu uzeti w70 (vec sam ga narucio :) ) za nekih 410 KM (nov + garancija)![/quote]

    Gdje?
     
  17. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Dr Damir, sta mislis o ovom Canonu?


    Syss, nikad ti ne posta slike?! :)
     
  18. emir.a

    emir.a Administrator Staff Member

    U inostranstvu preko poznanika koji ima odredjeni popust u nekim pordavnicama!
     
  19. drdamir

    drdamir Aktivista

    Ja se slomi tražeći, al ove w70 na mapi nema! Ako je u pitanju S70 onda je to odličan aparatić.
     
  20. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Mislim na ova Canon iz naslova :mrgreen: