Ciscenje LCD-a

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Guest, Mar 24, 2006.

  1. Guest

    Guest Guest

    Zanima me samo kako se moze ocistiti LCD

    razmisljao sam da je ciscenje slicno kao i kod mobitela, 2KM ispoliraju ga, ne znam kako pa vas zato pitam.

    Ekran mi je fakat prljav ne znam kako da ga ocistim imate li kakvih prijedloga, vjerujem da nisam jedini sa ovim problemom.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Izbjegavam diranje prstima tako da samo prasinu skidam.
    Inace probaj sa tekucinama koje ne nagrizaju plastiku. Stelex moze, i skroz blaga krpa.

    Ili kupi tekucinu za ciscenje displaya.
     
  3. Guest

    Guest Guest

    Cijena je otprilike....


    jel to nesto k'o specijalno nisam se susretao sa tim ranije
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Pojma nemam prosetaj po radnjama tako ces naci.
     
  5. zilo

    zilo Komšija

    Mozda moze sa onim carobnim krpicama od 40-ak maraka...
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Djaba kad je masno od otiska prsta, treba neka tecnost.
     
  7. Guest

    Guest Guest

    kako da ne :D:D:D

    nemoze to samo suha krpa pa makar bila 1000 KM


    a najbolje da probam jelenskom :?
     
  8. Benq

    Benq Komšija

    Ja sam cuo da za ciscenje LCD-ova koriste kao neki gel e sad o cemu se tacno radi neznam jer ne posjedujem LCD...
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

  10. Guest

    Guest Guest

    nista posebno

    kad kupim javit cu vam sta mi predlozise u radnji
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nista gel i tecnosti kojekakve. Samo pljuvacka i pamucna krpica. Pljuvacka sadrzi neki enzim koji razgradjuje masnocu, tako da je jako dobra za te stvari. Puno ljudi koristi samo pljuvacku. Imas clanak na 2crowded.com o ciscenju kompa.
     
  12. _virus_

    _virus_ Guest

    kupi sebi super 10 tako se zove ta tekucina i pomjesaj je sa vodom imaju male krpice ja neznam gdje ih je meni stara uzela al su pravo mekane poprskaj tekucinom po krpi i onda obrisi monitor ja ih imam 10 i tako ih cistim nikakvih dosad problema nisam imao :)
     
  13. Guest

    Guest Guest

    danas sam bio u 2 ili 3 firme usput kuci i ni oni ne znaju sta da mi daju :cry: :cry: :cry:
     
  14. Lamagician

    Lamagician Komšija

    imas u merkatoru tekucinu za ciscenje lcd-a, ja cistim sa tim. Ocisti jako dobro, bar meni, rijetko i diram lcd prstima ali se uvijek nadje neko ko mi to umjesto mene uradi :)
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja ga lično čistim krpicom kojom čistim svoje cvike i mogu reći da ima koristi od nje. Što bi se reklo ta mi je krpica 2 u 1 :mrgreen: .
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma ja to vlaznim maramicama :)
     
  17. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Da ne otvaram novu temu, htjeo bih da kupim sredstvo za ciscenje LCD pa me zanima ima li ga po ovim radnjama tipa plus, ue ili da odmah trazim u mercatoru?

    p.s Zna li neko otprilike koliko to kosta?
     
  18. GW

    GW Moderator

    Damn. Koristim to svaki dan, ali ne mogu da se sjetim kako se zove da me ubiješ. :D
    Neko će se od raje sjetiti vjerovatno.
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  20. nFare

    nFare Komšija

    Ili da jednostavno pljunes na monitor kako je vec gore nagovijesteno. :D