Ciscenje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Shibby, Jul 28, 2011.

  1. Shibby

    Shibby Aktivista

    Nakon sto sam ispuhao sve dijelove i vratio sve kako treba, poceo mi se gasiti stalno komp. Pomislio sam da se pregrijava, pa sam vratio overclockovani proc. na default vrijednosti, medutim opet se gasi.Kad mi je otvoreno kuciste u vodoravnom polozaju, za divno cudo se ne gasi...cim ga uspravim,zatvorim i prikljucim ostatak preiferije, neminovno se gasi.Do cega moze biti???
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Vjerovatno negdje se pravi kontakt ili nesto nije dobro ugradjeno. Ne preostaje ti nista drugo nego da sve komponente ponovo izvadis, sastavis na stolu, provjeris stabilnost, pa onda pazljivo vratis u kuciste.
     
  3. Shibby

    Shibby Aktivista

    Primjetio sam da su mi pukla dva ona plasticna šarafa sto lockaju hladnjak za CPU.Kod mene je onaj fabricki intelov hladnjak, pa sigurno nema dobrog kontakta između njega u CPU.Gdje mogu kupiti te šarafe?

    EDIT: To sam napravio tako sto sam zamijenio pastu, ali sad imam novi problem. Naime, racunar nece da boota sa HDD!! Stavim boot device priority 1. HDD Maxtor 6Y..., samo crni ekran sa kursorom :( U cemu je sada problem?
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Kako si mogao rijesiti problem sa neodgovarajucim kontaktom izmedju procesora i hladnjaka tako sto si zamijenio pastu?! Ako neces da trosis puno, kupi takav hladnjak opet, 5-10 KM.
     
  5. Shibby

    Shibby Aktivista

    Mozda se skorila prethodna??
    Vidi mi edit, mozda znas soluciju..HELP!
    Ne kontam sto mi nece da boota HDD...
     
  6. nVidia

    nVidia Aktivista

    Ako je Sata, probaj izvaditi sata kabl sa ploče i ponovo stavi i vidi da li će isto biti. Ako bude onda probaj na neki dugi sata priključak na ploči.
     
  7. LopeZ

    LopeZ Novi član

    I ja sam do danas imao problem baš sa Intel-ovim hladnjakom na CPU-u. Ubila me u pojam njegova veza sa matičnom (tačnije ona četiri plastična "kraka"). No uspjeh to jutros malo pričvrstiti i evo uživam u savršenoj temperaturi (pri 100%-tnom opterećenju - 57 stepeni) dok je ranije bilo 112 stepeni pri 100%-tnom opterećenju.
     
  8. Shibby

    Shibby Aktivista

    Probao sam svaki ulaz i svaki sata kabl koji sam imao, opet nista... U BIOS-u mi prepozna HDD ali nece da mi boot-a OS sa njega.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako imas dva ili vise HDDova moguce je da ti prioritet ima onaj drugi.Meni se cesto desi da ako imam zaboden USB stick ne mogu da butam jer po nekom defaultu on ima prioritet,onda ga izvadim restart i udjem u windows.Malo procackaj po biosu u toj boot sekciji.
     
  10. Shibby

    Shibby Aktivista

    Evo i to sam provjerio, medjutim boot priority mi je HDD na kojem je Windows.Nezz sta da radim, fkt mi ponestaje opcija.. :(

    Nista znaci niko ne zna.. Onda cu ga morati formatirati.. valjda ce to pomoci..

    EDIT:Imali iko kakvih novih ideja?