Clockovanje AMD Procesora ???

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by šaon_faoner, Jun 3, 2008.

  1. šaon_faoner

    šaon_faoner Novi član

    Pošto nisam mogao da nađem nigdje post o ovoj temi,
    odlučio sam da sačinim new post i obratim se cijenjenom auditorijumu ovog foruma sa sljedečim pitanjem.

    Naime, posjedujem mašinu AMD Athlon-3000 x 64, i načuh da se može komotno clockovat na viši radi nivo.
    Te poželjeh isto to učiniti i sa svojom mašinom.
    Kad nu jada, shvatih da sam NOOB i da nemam pojma kako se to radi.
    Raspitah se kod poznanika i ljudi koji bi to mogli znati kako se to radi, al oni mi govorahu:
    " Odeš u BIOS, tamo klikneš ONO a onda klikleš ONO= pa poslije vodiš računa da klikneš ONO....!!??"
    Te me zbunjena ostaviše.

    Ja vjerujući da se ovdje ima više razumjevanja prema nama koji ne znamo a voljeli bi, postavih ovo pitanje.
    Pa ako ko može precizniji ili lakši način da me uputi, cijenio bih to ???


    Hvala !!!
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Imas overclocking podforum.
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Nisam odavno vidio književno-stilski dotjeran post kao ovaj :)
    hardwarebase.net ima podforum, probaj još pcekspert.com i benchmark.co.yu.
    S obzirom da si NOOB, kako sam reče, onda prvo ovo :

    http://en.wikipedia.org/wiki/Overclocking
     
  4. nFare

    nFare Komšija

  5. šaon_faoner

    šaon_faoner Novi član

    Drago mi je što ste odgovorili na moje pitanje pa makar i na ovaj način.
    Nego želio bih da mi pomognete konkretnije sa napomenom koji porogram da koristim, eventualno gdje da ga nađem itd.

    btw: - Nisam toliki NOOB !!!!!

    Još jednom HVALA !!!!!
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    nećeš to ovako naučiti preko foruma... ko da ti netko objašnjava preko foruma kako ćeš namjestiti tajming detonacije na mašini u autu.

    jednostavno moraš imati iskustva, prestat tražiti programe za oc pošto se oni smatraju neozbiljnim i uhvati se bios-a.

    za početak nađi recenzije svoje ploče i gledaj kako su drugi clockali pa pomalo c/p, nakon toga si pripremi manula da nađeš clear cmos jumper.
     
  7. šaon_faoner

    šaon_faoner Novi član

    E hvala na ovim preciznim odgovorima i HVALA vam uopšte svima koji ste i pročitali....
    Al' ja ipak shvatih da sam LEVAT za ove stvari.
    Tako da ću potražiti savjet i pomoć nekoga iskusnijeg u tome !!!!!


    HVALA PUNO !!!!!!!