Colin McRae: DIRT & DiRT 2 & DIRT 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Goranstein, May 24, 2007.

  1. Goranstein

    Goranstein Aktivista

  2. monK

    monK Komšija

    Ovaj HDR-mumbu-jumbo uništava igre, majke mi...

    Užas totalni...
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Valja li sta gameplay, da neskidam demo dzabe? Po meni je najrealniji collin 2 ovo sve novije mi je bilo truba
     
  4. monK

    monK Komšija

  5. iskusni

    iskusni Komšija

    Eto sad... :?
     
  6. monK

    monK Komšija

    Niko te ne tjera da se složiš sa mnom. Govorim vlastito mišljenje o toj novotariji koja je sve više izražena u igrama...

    Da li je to sad samo do njegovih shotova (a nije, jer istu stvar viđam i drugdje), ili je do mojih očiju, ili nešto treće, nemam pojma...

    Hell'em ovo je već neki sedmi/osmi put da Goran postavlja shotove u kojima taj klinac uništava izgled igre, moja lična percepcija...

    Stvarno užasno nerealno izgleda...
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Jesam, probao sam, ocekivao sam nesta poput Gran Turisma ali nemoze mu ni prismrditi, GT ostaje kralj trkackih "igrica" :lol:
     
  8. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Sta ja znam, misljenja sam da ce HDR da izgleda bolje sa DX10. To je isto jedna od stvari koja ce vremenom da dodje na svoje mesto. Sve u svemu, mnogo je bolji utisak kada hdr fercera u pokretu ... Shot zaista ne moze mnogo da kaze ...
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    HDR se najbolje izražava u igrama koje imaju mijenjanje vremena i smjene dana i noći. Igra koja po meni najbolje koristi HDR je oblivion.
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    se setice Collina... ja se nadam da ce sta bit od ovoga... dvica je naravno zakon al mislim da je i "cetvorka" isto super... meni se skroz sividila i osace mi u
    sjecanju... npr one voznje po blatu u bubi :D ljepota...

    i znal ko sys req? (za igru ili barem za demo)
     
  11. monK

    monK Komšija

    Prva igra u kojoj sam primjetio da mi nešto kvari kompletan utisak i atmosferu...I onda u razgovoru sa Suluom spoznam da je problem osvjetljenje...

    Iako ima više detalja i boje su mnogo življe, meni veći užitak predstavlja gledati tmurno sunce i nebo Morrowinda...

    JBG-a, vazda su mi govorili da sam čovjek "na svoju ruku"...
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Neki lik na Gamespotu napisa da je minimum P4 3.0, 1 GB i x1300
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija

    http://www.worthplaying.com/article.php ... ad&order=0
    http://files.filefront.com/ColinMcRaeDI ... einfo.html
    http://www.fileplanet.com/177286/download/DiRT-Demo

    ----------------------------
    Minimum Specifications
    ----------------------------

    - Windows XP
    - DirectX 9.0c
    - Pentium 4 @ 3.0GHz or Athlon 64 3000+
    - 1GB RAM.
    - Graphics Card: GeForce 6800 / Radeon X1300 or above
    - DirectX Compatible Sound Card
    - Dual Layer Compatible DVD-ROM Drive
    - 12.5 Gb Hard Drive Space

    ----------------------------
    Recommended Specifications
    ----------------------------

    - Windows XP/Vista.
    - DirectX 9.0c
    - Intel Core 2 Duo @ 2.66Ghz or Athlon X2 3800+
    - 2GB RAM.
    - Graphics Card: GeForce 8800 or Radeon X1950
    - Sound Card: Creative Sound Blaster X-Fi Sound Card.
    - Dual Layer Compatible DVD-ROM Drive
    - 12.5 Gb Hard Drive Space

    Prema iskustvima onih koji su probali demo, bolje vam je da imate procesor u rangu sa navedenim recommended spec., a na 3800+ zaboravite osim ako je clockan(jer igra radi na oko 20FPS sa 8800GTS kod čovjeka koji je igrao na Ultra detaljima i x2 4200+)
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    znaci ja ovo, nazalost, preskacem... a i previsoki su im ovi zahtjevi...
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    eh pa to ti je cijena koju placas za igranje na kompu. :wink:
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ma kakvo je stanje doslo (a i sve vise dolazi) mene ce najvjerovatnije zatrefit kakva konzola... a ja pc upgradujem otprilike kad i izadje novi gta... :D prvo sam za vice city kupio rame, pa onda promijenio maticnu i graficku radi san andreasa, i najvjerovatnije cu za godinu i kusur (u vrijeme IV-ke) ponovo kupit novi comp... a dotle cu se patit sa ovim...
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    :lol: :lol: :lol:
    od kad' je to Ax2 3800+ JEDNAKO brz kao i E6700
    :lol: :lol: :lol:
     
  18. iskusni

    iskusni Komšija

    Console Freak :D Ko unapređuje svoj komp samo da bi se igrao na kompu je IMHO lud :roll: . Evo ja se vučem sa ovom 7600GS i igram sve igre na max detaljima bez prob. (jer naravno 20 FPS je sasvim igrivo :lol: )
    Kad ljudi već imate sile od mašina onda ih upotrijebite za neke druge stvari. Naprimjer možete foldovati i pridružiti se folding team-u (posjetite http://www.guru3d.com i pogledajte) :wink:

    EDIT: Interesuje me šta je sa HWB-ovim Foldingom?! Da li je još uvijek aktivan ili?
     
  19. Moncho

    Moncho Komšija

    lol cuj ba sa 7600 GS ti igras sve na max detaljima ........

    Postavlja se pitanje. Kako covjeku objasniti koji je gust voziti se u prosheu ako taj vec nije sjeo u njega. Kako objasniti covjeku da je igrati sa 4x AA i 8AF predobro........dalje kontate sami... :D
     
  20. iskusni

    iskusni Komšija

    Nemoj me pogrešno shvatiti. CMR Dirt nisam probao, ali igre tipa Oblivion, F.E.A.R. EP, TRL sa next-gen cont, Quake 4,HL2,HL2:EP1, Prey rade besprijekorno :wink: , a naravno koristim modane drivere.