Cooler ili Vodeno?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by donjapa, Nov 13, 2013.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nek si bas postavio slike pa da ti kazem da si vent na cooler stavio sa pogresne strane. A ako vec ne moze sa strane koje treba jer smeta memorija sto nije rijedak slucaj,ondaga bar okreni kontra pa da izvlaci zrak i salje ga na taj na kucistu koji ce to doizgurat vani.
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    To cu i uraditi, vjeruj mi da sam razmisljao o tome, najvise bi volio da je sa one tamo strane ali ne moze.
     
  3. k0ST

    k0ST Aktivista

    Druze donjapa, koliko vidim sa slike, to bi se staklo/plexi dalo montirati s vanjske strane (samo polako povadi plasticne pinove da ih ne polomis :)). To bi moglo biti dovoljno za komotno zatvaranje.
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Moguce je, morati cu pogledati, valjalo bi mi taman to malo. To cu sutra kada bude dana malo, mucno mi pod svijetlom raditi :)
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja bih sacekao sa Corsairovim hladnjacima, ne znas nikad na koji batch mozes naletiti upravo sada.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    H75 je made by Asetek (navedeni su svi CoolIT), ali kao sto kazes uvijek je moguc leak.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Fino izgleda, i ima dobar sistem montiranja, ali skoro duplo glasnije od D14.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Trebali su testirati i sa nizim brojem obrtaja, a ne samo max. Obzirom da je radijator slim, trebale bi biti dobre performanse i na ~1300rpm kad je buka na prihvatljivom nivou za jedno vodeno hladjenje.
     
  10. jakuza

    jakuza Aktivista

     
  11. heroic

    heroic Komšija

    Vodeno ne uzimaj ako zelis imati tih racunar, pumpa radi konstantno, ali ce ti smetati navece ako gledas neki film i slicno.
     
  12. jakuza

    jakuza Aktivista

     
  13. heroic

    heroic Komšija

    Ja sam isprobao i koristio to "smece" Seidon i Eisberg i relativno su bucni.

    To sto ti ne pricas o "smjesnim AIO rjesenjima", to je zato sto ne znas citati :wink:
    I za kraj, moze li tacna informacija o vremenu ili da zovem 125?
     
  14. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Nisam nikad probao vodeno i zanima me da li postoji šta bilo u rangu Noctue NHD14 (tišina i performance) , mogu samo progooglat i otkriti maltene ništa ! Sačekati da Genelec nabavi noctua (135KM) ili naručiti nešto vodeno sa pika ali KOJE ? Tišina mi je totalni prioritet (trenutno sam na Mugen 2 i prezadovoljan sam i on ide u drugi pc) ali ako ima išta drugo od grdosije noctua nhd14 prelazim na vodeno.
    ovo mi se čini OK: http://hexus.net/tech/reviews/cooling/6 ... 75/?page=3 ????
    Final Thoughts :Anyone in the market for a sub-£65 cooler that performs well and keeps relatively quiet should have the Hydro H75 on their shortlist.

    cijena oko 200KM .

    Savjet ?????? Hvala unaprijed:)
     
  15. black

    black Komšija

    Nisam imao prilike da probam neki od AIO coolera ali sudeci po recenzijama na interneta takva rjesenja nisu bas tiha.
    Odlicna stranica za sve noise freekove , ima i dosta recenzija coolera http://www.silentpcreview.com/
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ovaj cooler iz potpisa (Alpenfohn Brocken 2) je 30KM jeftiniji od NH-D14, ne cuje se ni na max obrtajima, a uz to i odlicno hladi cpu.
    Doduse, velicinom je gotovo kao i Noctua, tako da ces vjerovatno zaobici ako ti to smeta.
    Moja preporuka, osim ako bas ne insistiras na vodenom hladjenju.
     
  17. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Vrijedi čekati Noctuu, vodeno si eliminis'o kad si reko "tišina" :D
     
  18. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Nisam nikad probao vodeno i zanima me da li postoji šta bilo u rangu Noctue NHD14 (tišina i performance) , mogu samo progooglat i otkriti maltene ništa ! Sačekati da Genelec nabavi noctua (135KM) ili naručiti nešto vodeno sa pika ali KOJE ? Tišina mi je totalni prioritet (trenutno sam na Mugen 2 i prezadovoljan sam i on ide u drugi pc) ali ako ima išta drugo od grdosije noctua nhd14 prelazim na vodeno.
    ovo mi se čini OK: http://hexus.net/tech/reviews/cooling/6 ... 75/?page=3 ????
    Final Thoughts :Anyone in the market for a sub-£65 cooler that performs well and keeps relatively quiet should have the Hydro H75 on their shortlist.

    cijena oko 200KM .

    Savjet ?????? Hvala unaprijed:)[/quote]

    Ovaj cooler iz potpisa (Alpenfohn Brocken 2) je 30KM jeftiniji od NH-D14, ne cuje se ni na max obrtajima, a uz to i odlicno hladi cpu.
    Doduse, velicinom je gotovo kao i Noctua, tako da ces vjerovatno zaobici ako ti to smeta.
    Moja preporuka, osim ako bas ne insistiras na vodenom hladjenju.[/quote]


    Alpenfohn Brocken 2 - 165mm visina , moj tt dokker max 163mm visina coolera dok je noctua 160mm i stala bi ja mislim!
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ti je bitna tišina, nemoj ni razmišljati o AIO vodenim rješenjima. Jedino Corsair H100i u "quiet" režimu valja.
     
  20. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Košta 285KM !!!!!! i veliki radiator koga mogu samo na top ugraditi i zvaditi 200mm vent... nevalja za mene ( a i cijena je.........) Biće Noctua mada i Mugenu 2 ništa nefali dapače!