Cooler ili Vodeno?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by donjapa, Nov 13, 2013.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    ako si sad uzeo trebao si ici na NH-U14S
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Razlika je minimalna.
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Mijenjao sam svoj zaključani procesor,ploču i para za otključani haswell, bolju ploču i dobio noctu. Ne žalim se!

    Trenutno je procesor na 4.2Ghz, malo dignuta voltaža, evo trenutna idle temp je 35c. - još fanovi rade na 1000rpm...
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    kako kome,malo hladniji NH-U14S ali je manji i zauzima manje prostora,i ljepsi je koliko to moze biti nego NH-D14
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dobio si baš loš batch procesora ako moraš dizati napon na 4.2Ghz.
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    http://pokit.org/get/?5976af579fb61a03f ... a33424.jpg

    Eto druže, iskreno bez dizanja napona nisam niti pokušavao.

    btw. ovo je slika danas kada sam radio test sat vremena prime95, evo kako se pc pokazao!
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Kod mene je default 1.280 ...
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni je default ja mislim 1.101 ovako nešto ne znam gdje mogu to da pogledam?
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    pa znas na kolikoj ti je voltazi procesor bio kad si ga uzeo,ili puknes u biosu da ti tivra na defaultne postavke ako ne znas i onda ces vidjeti defaultnu voltazu,doduse kod mene je 3770K i jos smotan primjerak ..a nista cudno,razliciti procesori,razlicite voltaze,istih tonu primjera ima gdje ima raje sa 3770K a razlicite su im voltaze,a isti procesor..
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zato sto ploca diktira "default" voltazu.
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    po pravilu,jaca i bolju ploca,veca voltaza ?
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    pa to sam testiras koliko ti najmanje treba da ti je stabilan pc..
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    ne, zavisno od proizvodjaca i serije ili chipseta.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uđeš u bios, vratiš sve na default, reset, opet u bios, i vidiš koliki je osnovni napon. Sa tim podatkom možeš otprilike skontati koliko možeš daleko ići i sa kojim naponom. Bilo je schrott primjeraka kojim treba 1.25V za 3.8Ghz.
    Bitno je da ne koristiš programe sa AVX instrukcijama dok je napon postavljen na "auto".

    Kreni sa 4.6Ghz na 1.2V, i onda ili povećavaj napon ili smanjuj frekvenciju.