Cooler Master vam stoji na raspolaganju

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Cooler Master Balkan, Dec 2, 2013.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Imas other.
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    odaberi other i posalji
     

  3. Mozes staviti (others)

    Anketa traje do 10 Marta
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Imate odlicne baze za kulere, uzmimo hyper 212, koji je usao u legendu. Jeftin, relativno jednostavan za instalirati, odlicni rezultati. Ali ventilatori koje koristite su katastrofa. Bila to hyper ili seidon serija, moras investirati jos minimalno 30 eura u ventilatore da bi temperature / tisina bili na nivou. Ne znam za nepton, ali nadam se da su ti ventovi bolji. Kad vec placam 100 eur za kuler, ocekujem odlican odnos buke i temperature.

    Upravio sam zamijenio hyper 212+, na koji sam naravno bio primoran da montiram 2x Scythe Gentle Typhoon 1850rpm radi buke, za phanteks ph-tc14cs. Cijena, S obzirom da hyper 212+ kosta izmedju 25 i 30 eura u Svedskoj, i da 2x GT 1850 kostaju isto toliko, phanteks se vise nego isplati.
     
  5. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Popunita anketa jučer u komšiluku
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Odlicno zapazanje Zeleni, nema pitanja o ventilatorima u anketi, osim boje :)
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Znam zato i komentarisem.
    Brate znas koja 2 venta idu sa phanteksom, http://www.silentpcreview.com/article1345-page4.html, a cijena ista kao sa hyper 212 + 2x GT.
    U kutiju kulturno stane kosarkaska lopta :)
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni je hyper 212 evo sa stock ventilatorom ok što se tiče buke i performanse. 1600 rpm ide u loadu EU verzija, meni taman čak bi volio i više da može da još bolje hladi.
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Brate kad cujes vent od coolera vise nego vent od graficke dok igras, neka hvala.
     

  10. Kako mislis da nema pitanja o ventilatorima nista osim boje:

    What is the maximum noise level you can accept in full speed mode
    What is your preferred fan size for an air cooler
    What kind of fan do you prefer
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sanyo Denki. :roll:
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Da tako je, ali Zeleni i ja smo se dobro razumjeli i koliko se sjecam ;

    - po nivou decibela bez broj RPM za sto nema izbora ili upit,
    - po velicini ventilatora bez CFM ili m³/h,
    - zadnje se ne sjecam, ali moguce PWM ili V oblik regulacije bez pritiska mmH2O.

    Nasa sugestija se odnosila na ono sto je receno.

    npr Hyper 212+ koji sam mislio kupiti i odustao (kupio Noctua), nije imao u prodaji ventilatore za P-P konfiguraciju, a za tu namjenu se trebalo kupiti dodatna 2 CM ventilatora po cca 20 KM kom+cijena same 212-ke = Noctua+Y kabal+SecuFirm2 (metal) koji niste imali u prodaji i ponudi.

    Poslije je CM napravio reviziju 212-ke, ali po skupljoj cijeni, a ja sam prestao da pratim razvoj istog.

    Ako je navedena anketa napravljena zbog unapredjenja kvalitete, ponude, konkurentnosti itd-itd tada treba da znate sta je to sto kupci traze.
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ne znam za 212+ ali za EVO ti mogu reći da sam i ja tražio original vent i našao na ebayu nešto poput toga ali jako skupo. Ubacio sam vent 120mm drugog brenda i nisam vidio nikakvu razliku u odnosu na 1 vent samo dobio veću buku.
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Treba popuniti anketu.

    Kod mene je CM na LIKE :D i gledam sada ovu 212-ku EVO, bas je evoluirala :D (sad je metalna :wink: )

    [​IMG]

    Sada kada sam pogledao video o instalaciji CM 212 EVO vidim da se baza hladnjaka moze postaviti dvosmjerno na AMD chipset-u (dole-gore ili desno-lijevo), a Noctua ne moze ! (samo dole-gore)
    http://www.youtube.com/watch?v=OrnWVHdhGJ0
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ma intalacija EVOa sekunda posla. Ovi plasticni bracketi su mocna izmisljotina, one zice nikad potrefit.