Corsair h60 preporuka fan-a

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by bojler, Jan 20, 2016.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Corsair jeste najbučniji to je neupitno, ali ko ne mari puno za tišinu uzeće SP120HP i završiti posao za male pare. Za AIO sisteme bih preporučio AP-15, AP-45 i F12, barem od onoga što je dobavljivo kod nas.
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa sta je onda upitno? Ja sam i rekao omjer buka performanse, nisam nista drugo ni tvrdio. Meni je to najbitnije, i iako mi se Gt pokazao najbolji od onoga sto mogu nabaviti, jos jednom sam se dao u istrazivanje kada sam prelazio sa 6 na 12 jezgara. Iako nisam toliko licno investirao u novo testiranje (samo sam probao nove noctue, ek venti nesto corsaira), povukoh stare 'veze' iz oc svijeta, ali mi samo potvrdise da jos nisu napravili nista bolje, pogotovo u push-pull konfiguraciji kada se nema dovoljno prostora pa se mora ici sa manje radijatora. Doduse lazem, testirao sam swiftech aio h220, tako da je na io sistemima vjerovatno pumpa najglasnija komponenta, to treba uzeti u obzir
     
  3. bojler

    bojler Aktivista

    Možete LOCK odlučio sam se za noctua nf-f12 PWM