CoVid-19 [bez politike i sirenja dezinformacija]

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Bio_Sam_Zmijanac, Mar 17, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tim ljudima u apotekama i supermarketima je najgore, naravno poslije doktora i medicinara koji moraju doci u direktan kontakt sa zarazenim. Ostati u kuci, ne ici nigdje ako nije hitno je jedino rjesenje. Da barem hoce narediti da ne mozes izaci napolje bez maske ili neke zastite preko lica i rukavica.

    U Italiji se preko 44% ljudi nije pridrzavalo karantena, dobili su sto su dobili.

    I ovo sto prate ljude preko mobitela je glupost, ljudi ostave mobitel u kuci i izadju napolje... Kod mene kolegica dosla iz Njemacke, u stanu je u izolaciji, nisu je testirali jer nema simptoma. Ali sa njom zivi kcerka koja svaki dan izlazi napolje. I tako je hiljade slucajeva u BiH. Tako da su sanse 50-50 da ce govno udariti u ventilator...
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Evo jedna dobra, EPBiH nije očitala brojila.
     
    forzamilan likes this.
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Mene korona jeba al da valja. Prvo taman poceo u novoj firmi raditi naucio poso ustelio se i citavu firmu zatvore na mjesec, plata 60% lezi kuci jbg. Poslije daj boze da bude po starom osjecam da ce se kriza produbiti.
    Zatim dobio dobar posao u gradskoj firmi trebao na lijecnicki ovih dana, papire skupio potrebne i tu trebao ici na skolovanje u septembru danas mi jave sve odgodjeno do daljnjeg vise mi ne mogu reci. Taj posao ganjam godinu dana...

    Jaran doktor dole u Sarajevu kaze imenovali ga dio mobilnog tima ici ce po terenu i testirati ljude mimo posla sto radi izdahnut ce od posla.

    @Stevie to ogranicenje kretanja sto krece od ponoci u Minhenu znaci mozes samo na posao uz potvrdu, trgovina po namirnice, doktoru hitni slucajevi, apoteka, banka, posta. Frizeri i pekare se od sutra zatvaraju. U setnju i sportom vani mozes da se bavis ali iskljucivo sam ili sa osobom s kojom zivis. Danas prosao centrom gradom puno ljudi sjede u bastama kafica piju kafu slasticarne rade ko tu koga jebe? Ovdje ce biti gora kriza mislim nego ona zadnja velika koja se tu nije ni osjetila a ova je cini mi se vec sad ostavila vece posljedice.

    Komsija krenuo za Srbiju sa 4-5 radnika dole da ih kuci vozi ja mu jucer govorim jesi normalan i danas ga vrate sa austrijske granice, idiot.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Evo i kinez im odrzao lekciju u Italiji. Ako ovako nastave biti lezerni, nece me iznenaditi da se ljudi vrate nazad u Kinu i puste ih da se poubijaju.
    https://mobile.twitter.com/TIME/status/1240889102804889600
    Samo stroga karantena, zakljucaj sve i aminaj za mjesec da ce biti bolje.
    Dokle god se pusta bilo kakav izlazak samo cemo produziti agoniju i zdravstvenu i ekonomsku.
     
    forzamilan likes this.
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo ja sada diskusija sa prijateljima na viberu,iznapadase me sto sam jednom rekao da sjedi kuci ...otisao lik danas na jezero da rostilja i ja prokomentarisao...svi se sprdaju,kao sto moras biti svakom loncu poklopac...drugi govore da me hoce zaraziti,odlezati kuci 15 dana i ljepota kao
    eto kakvi su nasi ljudi i nasa svijest...dakle ljudi od 30ak godina i ovakvo razmisljanje...to je ono,nece mene...koji K svi o ovome pricaju i sta se imam zatvarati u kucu

    i ovakvi kada se zaraze,dok se skonta,zarazili stotine ljudi
     
    Reventon likes this.
  6. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Jasta radi, belaj... ja radim na tehničkom pregledu, a nama dolaze kamiondžije direktno s granice, al ko nas j....

    Problem je sto lažu, izbjegavaju izolaciju, još kažu da nisu bolesni, otjeras ga kad dodje ali već je kasno. I tako svaki dan.

    Samo čekam da počnemo padati jedan po jedan, a na posao moramo.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Izgleda da virus ima smrtnost kao i SARS, iako prvobitno je rečeno da je bezvezarija od Kine.
    Značni, bilateralna insufijencija uz kroničnu upalu pluća i smrt.
    Kinezi su lagali kao što sam pretpostavljao.
    Bergamo, ZDRAVSTVO U SJEVERNOJ ITALIJI JE JAKO NAPREDNO, A PALO JE NA KOLJENA
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Drzava je vec izdala mjere zabrane kretanja ali smo glup narod, "eto ja bih samo jos ovo ili ono", vozi se po gradu u autu i to smatra izolacijom... Kao sto rekoh, potpuni lock down. Policija i vojska na ulicu. Kome treba hrana ili lijekovi donjet ce mu se kuci, ima civilna zastita, crveni krst, merhamet i sl za to, a velika vecina se do sada i namirila, sigurno niko nece umrijeti od gladi za mjesec dana.

    Ljudi ne shvataju sta znaci proglaseno vanredno stanje. Trebam ja, moja porodica ili roditelji da ispastaju i umiru u agoniji zbog budala.
     
    Sena and Lamagician like this.
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vjeruj da Nijemci nista pametniji nisu. Prosjecan covjek je ocito glup bilo gdje. Ovdje je na rijekama kao prvi maj.
     
    nFare likes this.
  10. Lamagician

    Lamagician Komšija

    isto je i u Becu...slabo ko pazi...cim sunce izadje svi lete vani i mnogi ne paze ni u prolazu na metar odstojanja.
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Prvi zabilježeni slučajevi koronavirusa u Sarajevu.





    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    A ako ne stane onda ce nam biti super?

    Btw. Nije 5%, vise je 35%. Inace 1700+, danas dodaj na to 600+, to je 5%? Ali to je globalno gledajuci cijelu Italiju. Ondje gdje su pogodjeni žestoko, umire ih x puta vise. Kazu da je prosjek posmrtnica u nekim mjestima bio 1.5 stranica, sad 10, nemaju ljudi mjesta gdje da ostave sanduke.

    Ne kaze se dzaba da je statistika ko bikini, otkriva sve a ne pokazuje nista. Jer svako moze tumaciti ono sto mu stima i poklapa se sa njegovim misljenjem.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 21, 2020
    Bio_Sam_Zmijanac and aNaToMiC ! like this.
  14. xman

    xman Komšija

    Momak ima upalu pluca. Nema nikakvih indikacija ni za intubaciju. Kamoli respirator. A i na respiratoru nisi kritican jer imas vise tipova disanja kroz softver.
    Dakle nije ni blizu kriticnog.
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ispade da je ovo smrtnost SARS-a a ne kako su Kinezi lagali, ja sam siguran da je 4x više mrtvih u Kini bilo nego sto je prijavljeno.
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Onda ovi debili ne znaju razliku sta je tezak slucaj. Gledam onaj direktor Bolnice tako govori.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    A kako se može zaključiti da je smrtnost sars-a? Sta se poredi u toj statistici? Broj umrlih, procenat umrlih u odnosu na sta? Pitam jer ne znam i koji god da je odgovor, naci cu statistiku koja govori suprotno, cisto da pokazem da se rasprave dzaba vode i da se vijesti dzaba citaju.

    Zastitite sebe i svoje i uzivajte. To je ono sto je u vasoj moci. Citanje statistike, stvaranje panike, ili jos gore bahatost i negiranje opasnosti, ne moze donijeti nista dobro.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  18. xman

    xman Komšija

    Teza tjelesna povreda na sudu je svako narusavanje inregriteta koze-ogrebotina. Upala pluca je u med terminologiji tesko stanje. Stim da tu nastupa ono gdje stariji i bolesni krenu sistemski se gasiti a iole zdraviji stanu na upali pluca i oporave se.
    Olako se koristi termin "kritican" u medijima.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Last edited: Mar 21, 2020
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Očigledno je popularno sebe blatiti koliko god je to moguće ;)
     
Thread Status:
Not open for further replies.