CoVid-19 [bez politike i sirenja dezinformacija]

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Bio_Sam_Zmijanac, Mar 17, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. selvin

    selvin Moderator

    Stalno ponavljate 'da nisu Kinezi lagali ne bi bilo...'. Kinezi su zatvorili sve odmah i otvorili stotine novih bolnica gdje su odvojeno smjestali pacijente. Zar nisu time sve rekli? To govori vise od bilo kakvih brojeva i slova po novinama. To sto drugi nisu htjeli ili nisu u stanju odraditi isto kao i oni, to je njihov, tj. nas problem.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije tacno. Kina je tek 31 Decembra zvanicno obavjestila javnost. Dva mjeseca se virus širio dok ostatak svijeta nije nista znao. Prve izvjestaje imamo od novembra ali i to od ljudi sa zapada koji zive u kini, koji su se zarazili. Ko zna kada su prvi kinezi obolili. Nakon toga su negirali da se prenosi sa covjeka na covjeka a tek pocetkom februara otvorili famozne bolnice. 4-5 mjeseci razmnozavanja virusa dok su se nakanili da stvari prihvate ozbiljno, nije malo. Pogledaj koliko se samo virus prosirio u svijetu za samo 2-3 mjeseca. Skontaj koliko se brže sirio u kini. I šta se desilo sa kineskim novinarima i profesorima koji su prvi poceli izvjestavati?

    https://www.businessinsider.com/wuh...en-letter-li-wenliang-dies-coronavirus-2020-2

    Pola tih profesora tuca kamen na "golom otoku". Kinezi su poceli govoriti istinu kada je cijeli svijet vec saznao. Kina je negirala koliko je stvar ozbiljna kao i svaka komunisticka drzava kada se desi slican skandal. Da su bili transparentni, stvari bi bile mnogo drugacije. Da je kina reagovala kao juzna korea, nista se od ovoga ne bi desilo.
     
    BiceBolje likes this.
  3. selvin

    selvin Moderator

    Pa bude milion slicnih virusa od kojih obole desetine pa i ne čuješ nista o tome. Nije ovo Kinezima prvi dodir sa nekim virusom. Eto, oni neozbiljni, a eto Evropljani bi bolje reagovali... Vidimo po primjeru Italije, Španije i slicno. Znali za virus 2 mjeseca prije nego je dosao uopšte kod njih, a širi se brže i umire ih vise nego u Kini. Šta bi bilo da se pojavio u Italiji, bilo bi 30 miliona umrlih dosad. Zato se zahvali Kinezima sto su ovo izvukli momacki.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    edit: bjezi ode u politiku zatvoriti ce temu opet :D
     
    Last edited: Mar 21, 2020
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    1. Naređuje se zabrana kretanja osobama mlađim od 18 godina i starijim od 65 godina na području Federacije BiH.

    2.Za provođenje ove naredbe odgovorni su ministri kantonalnih ministarstava unutrašnjih poslova.

    3.Zadužuju se ministarstva iz tačke 2. ove naredbe da putem Federalnog operativnog centra civilne zaštite izvještavaju Federalni štab o svim poduzetim mjerama.

    4.Ova naredba stupa na snaga danom donošenja i primjenjuje se do 31. marta 2020. godine.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja maloprije isao u kupovinu. Maska, rukavice sve po propisu i vidim dosta staraca i starica kako se kreću kako su i naučili ali ipak ne u onim prijašnjim količinama. Znači ipak neki poštuju.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo ovaj prijeti da će uvesti zabranu kretanja za sve, a RS uvela policijski sat, vjerovatno ćemo i mi.
    Ovo ide od lošeg ka gorem.

    Ja lagano idem na vožnju u šumu, pa trening završavam u parku, sam sa sobom.

    Kao što tale kaže, pretjerane mjere posebno ako se igraju oko zabrane kretanja za sve.
    Korona i zaštita je ljepo i krasno, ali ako ti finansijski sroza, a kasnije to vodi do još više bolešćurina za ljude i pravi lavina efekat.

    @selvin ne seri. Kinezi su krili, kad je postalo kadno zakivali su ljude u kućama. Lako je pametovati slobodan kao ptica na gradi, pitao bih te da te zlostavljaju kao što je tamo vlast radila i sad kad su se izliječili još heroji.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Joj zakivali ljude. De smiri se bolan, gori si od Taleta. I da jesu, očigledno je bila dobra mjera, zato se nakloni ljudima umjesto sto ih pljujes. Nama ce Italijani doci glave, nece Kinezi.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nabijem ja njih sve do jednog. Pogano i prljavo i još da im se klanjam.



    Ne kontam ove zabrane, treba ljude podsticati na aktivnost i šetnje, samo ne u grupama

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Brane biciklistima izlazak. To ne kontam.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni može kaznu pisati slobodno.
    Doduše ja prođem kroz grad samo da dođem do šume, ali svejedno to ću raditi.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Trenutno ti to nije zabranjeno, u svakom slučaju.

    I ja sam jutros otišao u Park Ravne 2 u šetnju, nije bilo puno svijeta.

    Samo disciplinovano, udaljenost, dezinfekcija kad dođeš kući i to je to.
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Cak i da su Kinezi krili, kao da obavjestajne agencije najvecih sila nisu i pored toga imali sve podatke o desavanjima tamo.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Druže, ljudi moraju na posao, a tamo nikakve discipline nema, restoran i dalje radi i tako dalje. Sa nekim mjerama se ide u krajnost druge se ne provode nikako.
    Blokiraju kamione, ljudi u gomilama čekaju i onda ih tek puste, primjera milion.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Predlazu policijski sat.
    Kako misle da vlasnici pasa izvode pse vani ?
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Policijski sat od 20 do 5 ujutru nema smisla.

    Svakako tad niko i ne izlazi.

    Treba od 12 do 7 staviti zabranu za sve, od 7 do 12 imaš fore da kupiš namjernice i sjedi kuci cekaj bolje dane.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa onaj cvikati u srbiji prvi uveo policijski sat a juce tek kafane zatvorio.
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Prva žrtva u Bihacu.

    Počinje jbg

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da to nije onaj od jucer taksista
    pocinje to i ovdje,sada ce se duplati svaki dan,jer se to vec prositilo

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
Thread Status:
Not open for further replies.