CoVid-19 [bez politike i sirenja dezinformacija]

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Bio_Sam_Zmijanac, Mar 17, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nie nego starija zena sa vec hronicnim problemima koja je izgleda prije preminula nego su stigli rezultati da li je pozitivna, sinoc stigla u bolnicu.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mislim da je bila srcani bolesnik:

    "Žena koja je imala više od 70 godina i koja je bila hronični bolesnik, umrla je u toku noći, a sada je potvrđeno da je bila pozitivna na koronavirus", rekao je direktor Kantonalne bolnice u Bihaću Hajrudin Havić.

    Istakao je i kako je drugi današnji pozitivan test, povezan s ranijim slučajem.

    "Riječ je o supruzi muškarca, koji je hospitaliziran u izolatoriju Odjela za infektivne bolesti, a on je inače bio drugi potvrđeni slučaj na koronavirus u gradu Bihaću. Mlađi muškarac je i dalje u teškom stanju, ali je trenutno stabilan", dodao je Havić, u izjavi za Fenu.

    https://www.klix.ba/vijesti/bih/prv...bih-u-bihacu-preminula-starija-zena/200321089
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma koliko je njih bacilo kašiku tako. Kod nas kad umre neko sa 70+ godina, bude da je umro od starosti.
    Edit sad je u Italiji njesra pravo.
    [​IMG]
    picture sharing
     
    Last edited: Mar 21, 2020
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U medjuvremenu u Italiji ljudi padaju kao muhe, skoro 800 ljudi u jednom danu izgubilo zivot. Ne mogu da razumijem, da su se barem malo potrudili oko izolacije situacija bi ima bila barem 50% bolja.

    Ljudi ne idite nigdje, pustite rekreaciju i nepotrebne setnje, bit ce vremena za to. Nikad ne znate pored koga cete proci ili dohvatiti rukom zarazenu steku, salter u ulazu ili dugme u liftu.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Gledam danas u komšiluku djeca normalno igraju se, uzaludno ove mjere.

    Kad nas poklopi za 10x dana hvatat ce se za glavu al kasno ce tad biti.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Treba poceti prijavljivati policiji. A uveden je i policijski sat od 18 do 5 ujutro. Mada nema tu efekta dok vojska sa puskom ne izadje na ulice.
     
    Eldorado and aNaToMiC ! like this.
  7. Pasha

    Pasha Komšija

    Evo u Bihacu preselila jedna zena.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    dobro je da se uvodi policijski sat...mada to ove nove generacije ne shvataju sta znaci...a ratne itekako shvataju

    zato i imamo omladinu vani...oni nista ne kontaju a virus ne bira na koga ce preci
    evo ja danas u Bingu,nema piva...tacnije ima ali po par komada...raja kupuje i ide na izlete,cuga rostilja...pun net slika danas a vise je onih sto ne slikaju ali su vani
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    CoV ima smrtnost SARS-a, odnosmo MERS-a, oko 10-15% Vidjet cete, ista porodica virusa,.samo je ovaj 15x infektivniji. USA, UK, Itd.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Sars je tada zahvatio teko oko 8-9 hiljada ljudi. Umrlo oko 700-800. Ovo je sasvi mdruga prica. Nije bas relevantno kada je broj zarazenih mnogo veci. Ali jeste, CORONA je grupa virusa u koju spada i obicna gripa.

    Je li vidio neko koliko Senad na Face tv-u forsira teorije zavjere? Nevjerovatno.
     
  11. Pasha

    Pasha Komšija

    Za SARS je naprimjer dokazano da je 'podvaljen'.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    A ko ga je podvalio i kome?
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    A šta mijenja činjenica ako je zavjera ili ne? Nešto se trebamo drugačije ponašati?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije sve tako crno! [​IMG]

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Reventon likes this.
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ne bude zabune, ne mozes virus lijeciti antibiotikom. Azithromycin je ubacen za lijecenje infekcija. Hydroxychloroquine je primarni ali jako opasan za tako slabe pacijente: https://medlineplus.gov/druginfo/meds/a601240.html#side-effects

    Test je radjen na manje od 40 ljudi, nesto vise od 20 je imalo pozitivne reakcije. Elem, ima jos dosta testiranja i eksperimentisanja.
     
  16. nivla

    nivla Komšija

    azitromicin je antibiotik sirokog spektra, kod nas pod nazivom sumamed, inace prvi put napravljen u bivsoj drzavi , tvrdnje koje ovaj iznosi su opasne, jer sama upotreba azitromicina poprilicno ogranicava upotrebu drugih antibiotika, sto moze biti kobno u slucaju pratecih bakterijskih infekcija
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Hoce nas dernek iz Konjica ukopati.

    U Travniku se osoba nalazi.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kako je nama u Konicu. Preko 10 zaraženih koliko će ih još biti boga pitaj. Bahate guzonje su se odnosile prema ovom kao da mu je virus radnik. Covjek im je javio umjesto da se svi zatvore išlo se najnormalnije na posao dok im test nije došao. Kriminal je da još firme tamo rad, igman je kompleks, ima još firmi tamo, zatvorena je samo fabrika municije.
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    Ja sam jednom imao problema sa suhim kašljom
    Frajer mi dao Sumamed nisam sebi 6mjeseci mogao doći
    Pio sam 2vrste probiotika džaba

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    100k za samo tri dana, ocekujem milion za 5 dana.
     
Thread Status:
Not open for further replies.