CPU Cooler

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by adsubzero, Nov 18, 2013.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Gledao sam recenzije za Raijintek Themis i izgleda veoma dobar cooler, cak bolji i od Hyper 212 Evo.
    Sta vi mislite o njemu, da li ga neko koristi i ima li se uzeti u Sarajevu?
     
  2. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Re: Raijintek Themis

    Nemaš u prodavnicama, na pik-u je 65 KM + dostava cenera.

    Dobar je po meni hladnjak, ali za 75 KM imaš i druge (provjerene) alternative.
    edit: kad malo pogledam cijene, pa i nemaš neku alternativu :) Polovno je nešto drugo.
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Re: Raijintek Themis

    Znam , ali to je već skupo , pa izgleda jedina alternativa je Hyper 212 Evo za 72KM.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Raijintek Themis

    Themis jeste malo bolji, ali je zato glasniji od Hyper-a. Ja bih uzeo Evo (ne Plus).
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Raijintek Themis

    Bez obzira na verziju Hypera, moras promjeniti ventilator ako hoces bas bas tih cooler.

    Stavio GT 1850rpm na moj, jos moj je prva varijanta, gdje heatpipes idu direktno na CPU.
    I hladi odlicno.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Raijintek Themis

    Ako ima para onda svakako nabaciti GT-1850, Noctua F12 ili San Ace M401/F401.
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Re: Raijintek Themis

    Ma ne treba mi apsolutna tišina, do sada sam koristio kao što vidite katana 3 koji se vrti min 1600 max 2600 rpm, tako da bilo koji drugi bi značio ogroman napredak.
    Neću da dajem velike pare tako da bi mi taj Evo bio neki vrh 72KM.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Re: Raijintek Themis

    Ne sumnjam ja da je to dobar cooler, ali sa poštarinom bude £37,5 pa se baš i ne isplati, pogotovo još ako mi udare carinu.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Raijintek Themis

    Svakako nakon narudzbe trebas poslati mail i reci da ti stave nizu cijenu. Ja sam na Noctua U12S platio samo 6KM dodatnih troskova nasoj posti.
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Re: Raijintek Themis

    Ma znam ali to je opet 87KM + ti dodatni troskovi, sto je stvarno previse, osim ako je bas ekstra cooler i vrijedi toliko.
    A sta da im kazem za cijenu, do koliko novca se ne placa carina?
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Raijintek Themis

    Sve zavisi kakve si srece, neko "pravilo" je da ispod 50km ne bi trebali ocariniti nista sem eventualnog pregleda, ali ima sitaucija kad ocarine, a i kad mnogo skuplje stvari prodju, tako da ti je to sve lutrija.
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Re: Raijintek Themis

    Hmm, nesto mi nije bas drago da igram na srecu, pogotovo ako se svakako ne isplati cijena (zbog postarine).
    Svakako nisam jos nabavio napojnu i sad se peglam, jer ne mogu nigdje da nadjem neku koja mi odgovara, tako da ne znam koliko ce mi love ostati za cooler.
    Ali dobro, otvoricu novu temu vezano za napojnu. :)
     
  14. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Re: Raijintek Themis

    Ma super je cijena sama po sebi 34€, al dok dođe do ovdje...
    Jest da je offtopic, ali nikako da to skontam što se tiče carinjenja, zar se doista svodi na "sreću"?
    Da li kod slanja, evo konkretno sa quietpc, imaš opciju naznake tipa "gift" ili nešto slično, da bi izbjegao dodatne troškove?
     
  15. k0ST

    k0ST Aktivista

    Re: Raijintek Themis

    Da, svodi se na srecu ili da upotrijebim strucni termin koji dobijem kad mi opale carinu na iznos ~40ak KM - "Carina se odredjuje u skladu sa procjenom carinskog sluzbenika"
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Raijintek Themis

    Ne moze tako ako predocis racun ili izvod. Par puta sam fino photoshop-ovao racune koje su uredno uvazili i smanjili carinu. :)
     
  17. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Re: Raijintek Themis

    Šta znači "predočiš", gdje, kome?

    Znači, zamoliš quietpc da stave nižu cijenu na kutiji (gdje već?) iako im svejedno platiš normalan iznos, sve to da bi izbjegao troškove?
    Kakve su to slatke riječi pa su te ispoštovali :D
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Raijintek Themis

    Upravo tako. Prije i poslije narudzbe im napomenes i oni ispostuju. Ako dobijes zahtjev od poste da posaljes kopiju racuna, samo je "sredis" i posaljes im racun sa izmjenjenim iznosom.
     
  19. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Re: Raijintek Themis

    Hvala na pojašnjenju druže ;)
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Re: Raijintek Themis

    Bas interesantno, ali znaci generalno bi trebalo da bude ispod 50KM ne ide carina?
    Hajde razmislicu, pa mozda uzmem ovaj preporuceni Trinity cooler.