CPU Cooler

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by adsubzero, Nov 18, 2013.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Re: Raijintek Themis

    Ok evo sad me interesuje sta mi je najbolja opcija:

    Thermaltake Themis - 75KM
    CM Hyper 212 EVO - 72KM
    Thermolab Trinity - 87,50KM
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Raijintek Themis

    Valjda Raijintek a ne Thermaltake? Uglavnom ako su to finalne cijene onda Themis.
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Re: Raijintek Themis

    WTF?? Ne znam kako sam napisao TT , kako god, hvala ti to ću najvjerovatnije uzeti.
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Re: Raijintek Themis

    Posto sam ustedio nesto uzimajuci jeftiniju napojnu nego sto sam planirao, onda bih se ovdje mogao malo protegnuti za hladnjak.
    Nesto gledam mogao bih naruciti Thermolab Trinity i sa iste stranice uzeti jos par stvari npr. coolera za kuciste, jer ih nemam bas dovoljno.
    Posto je ovaj Thermolab-ov cooler od 130mm, a to je nestandarno, kako onda da dodam na njega jos jedan cooler, jer nisam vidio da postoji neka opcija?
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    Re: Raijintek Themis

    zar nije lakse firebugom prepraviti vrijednosti i tako printati racun koji dobijes na mail (radi u vecini slucajeva) nego se muciti s ps-om :mrgreen: :mrgreen:
     
  6. k0ST

    k0ST Aktivista

    Re: Raijintek Themis

    Vazno je da prodavac stavi "tacan" iznos na racun koji je se nalazi u ili nalijepljen na kutiji. Ukupan iznos tog racuna (grand total, ili ti roba + transport) ce carina koristiti kao osnovicu za dadzbine (carina i PDV).

    Taj ventilator se cini kao klasicni 140mm, bez punog kvadratnog okvira. Obicno vec imas 120mm/140 mm ventilator na kucistu koji je odmah iza hladnjaka. Zbog toga ti, po mom misljenju, za ovaj hladnjak ne treba jos jedan (drugi/zadnji) ventilator... osim ako ti bas 1-2 C puno znace, a za buku uopste ne maris (u tom slucaju proberi 2 ista ventilatora)
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zbog dodatna 2-3° se po meni ne isplati ici na push-pull sistem hladjenja.
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    Re: Raijintek Themis

    ma ok je to, nego sam govorio na to prepravljanje racuna koji nam stizu na mail (koji su u tacnom iznosu), puno je lakse u browseru to uraditi nego se zezati s ps-om
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Re: Raijintek Themis

    Nemam nazad, ali imam na stranici kucista, zato bih trebao uzeti jos nekoliko ventilatora.
     
  10. k0ST

    k0ST Aktivista

    Re: Raijintek Themis

    as0, ne sekiraj se. Vrlo cesto vise nije nuzno i bolje, mozes vazda nadzidzati vise ventilatora. Ti bi trebao, prije nego sto bilo sta narucis, da procesljas neke standardno-dobre-sajtove tipa hardwaresecrets, silentpcreview, xbitlabs, itd. Tu mozes stosta da naucis o zracnom hladjenju, npr. o tome sta se postize sa vise ventilatora, prednostima/manama pozitivnog/negativnog pritiska i stosta na ovu temu. Vjerovatno ces naletiti na neke modele ventilatora koji se vise ne proizvode ili su danas prevazidjeni, jer ces tamo na ovu temu citati "stare" testove, iz "daleke 2003" ili mozda cak :shock: jos i starije :) Medjutim, isti ti je princip...
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Re: Raijintek Themis

    Ma dobro, nije mi toliko bitno da stavljam jos jedan vent na taj hladnjak.
    Upravo sam vidio da su cijene dostave poskupile, sada je dostava za ovaj hladnjak £11,82 a prije je bila oko £8 ako se ne varam, tako da se bas ne isplati.
    A sta sam jos primjetio, recimo sad bi ovaj Thermolab Trinity platio £39,90 (92,90KM), a u eurima €49,49 (96,79KM). :S
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nema potrebe da toliko razbijas glavu oko coolera,posebno sad da ukljucujes i online narudzu pa carina hoce li nece li. Odes fino u lokalnu prodavnicu i kupis 212evo i zavrsis s time,jednostavno nema teorije da ne budes zadovoljan. Svi cooleri te klase su u dva tri stepena a da bi osjetio neku znacajniju razliku valja se dosta vise potrositi i protegnuti do noctua d14
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Hmm, jest upravu si, mozda ipak da uzmem taj Raijintek Themis kako sam prvobitno planirao, ali nije ni 212 Evo slabiji izbor.
    Zahvaljujem na misljenju. :)
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Moze li mi neko ko ima TT Frio Advanced reci kakav je ovaj cooler?
    Citao sam razne recenzije i vecina njih se slaze da je cooler bucan na max rpm, ali nekako se misljenja razilaze sto se tice performansi.
    Nisam uspio zavrsiti ovu kupovinu kako sam planirao jer ne nabavlja niko vise Raijintek.
    Isplati li se dati recimo 90-100KM za ovaj Frio ili ima nesto bolje do 100KM?
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Suludo je davati 100KM za TT kad je Noctua 120KM.
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa da, ima NOCTUA NH-U12P SE2, ali to je opet razlika i ne bih prekoracio 100KM.
    Gledajuci recenzije, po performansama su tu negdje, ali razlika u glasnoci je nebo i zemlja.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dobra alternativa je da uzmes Hyper 212 Evo i onda narucis Noctua NF-F12 ventilator kojeg ces staviti umjesto CM-ovog.
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Gdje da uzmem taj vent? Nisam vidio da ima negdje u radnjama.
     
  19. joyjoy

    joyjoy Aktivista


    I taj Noctua vent je 32KM !
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator


    Testirao sam ja taj hladnjak i iz prve ruke ti mogu reci da ne vrijedi ni blizu tog novca. Cisto sumnjam da sa istim ventilatorom moze nadmasiti hypera.

    https://hardwarebase.net/recenzije/4347/ ... undup-2010
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018